Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Z powodu konwersji bazy danych w celu zalogowania się jest wymagane zresetowanie swojego hasła. Przepraszamy za utrudnienia.

Tr1x

Jaki rysik do iPad Mini 2?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam rysiku którym mógłbym malować i rysować na tablecie iPad Mini 2. Aktualnie mam Adonit Jot Script Evernote Edition, piórko jest fajne, tyle, że gdy rysuje nim na owym tablecie, to linie poziome i pionowe wychodzą proste, ale linie ukośne wychodzą falowane, chyba, że rysuje je naprawdę szybko, ale wtedy praktycznie tracę kontrolę. Aktualnie myślę o kupnie rysika Bamboo Fineline 3, z tym, ze jak oglądałem jeden filmik o tym piórku na YT, to koleś który kręcił filmik jak rysował ukośną linię, to tez mu ta linia wyszła falowana, jednak nie wiem jakiego modelu iPada on używał. Dodam, ze gdy rysuję Adonitem na iPhone 6, to linie ukośne wychodzą proste. Mam nadzieję, ze uzyskam tu pomoc w tym temacie, bo z tego co się orientuje w Warszawie raczej nie ma mozliwości przetestowania tego piórka na moim tablecie...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę być nieuprzejmy, ale szczerze mówiąc, to nie wiem po co to pytanie. Przecież nie rysuje na obszarze roboczym 10x10 pikseli... Żeby wszystko było jasne przesyłam screeny z iPada oraz iPhone'a. Pierwszy screen to iPad, linia skośna jest falista, mimo ze rękę trzymałem prosto, kolejny screen to iPhone, linia skośna jest prosta,a ruch ręki ten sam... Pomoze ktoś??

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jest ok. W takich sytuacjach wystarczy jedynie obrócić ekran o kilkanaście stopni, aby ułatwić sobie rysowanie. Nie zapominaj o tym, że Ip ma mniejsze pole robocze do popisu w porównaniu do ipada, więc sposób korzystania z programu nie jest identyczny i nigdy nie będzie ze względu na cale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, dzięki za odpowiedź, chodzi ci o zmniejszenie kąta nachylenia rysiku, tak? Spróbowałem i faktycznie jest lepiej, ale teraz zamiast fal, wychodzą schodki. Jest to pewien krok do przodu, lecz oczekuje czego innego. By dopełnić obrazu sytuacji dodam, że rysowałem swym rysikiem też na tabie z Win 10 o tym samym rozmiarze co mój iPad i linie skośne wychodziły proste. Proszę o dalszą pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obracanie obszaru roboczego nie do końca się sprawdza, bo już niewielkie odchylenie kreski od pionu/poziomu powoduje jej falowanie, chociaż do pewnego stopnia można z tego korzystać, może to być uciążliwe na dłuższą metę, ale cóż. Predictive stroke w SketchBooku też można rozważyć, ale to trochę oszukiwanie, gdy na przykład rysujesz koślawo, a z tym linie wychodzą niemalże idealnie proste, chociaż jest to też jakiś środek do celu. Dla mnie to są niestety tylko półśrodki i nadal szukam rysika, który na iPad Mini 2 będzie rysował proste linie skośne. Poza tym co to jest, żeby drogi rysik (mówię o moim Adonit Jot Script) tak nawalał... pozdrawiam i czekam na propozycje rysików 🙂

PS: Dzięki Norbert za odpowiedzi i pomoc 😉

Yo, sprawa rozwiązana, palnąłem niezłą głupotę XD po sparowaniu już wszystko jest w porządku, wcześniej piórko nie było sparowane z tabletem, jakoś wydawało mi się, ze wcześniej nie chciało się sparować, teraz spróbowałem jeszcze raz i jest git XD Tez się zmyliłem tym, ze na iPhonie było ok i bez parowania. Dzięki za dobre chęci i pozdrawiam 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi