Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
emte

Projektowanie stron. Jak zacząć - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, 

Mam mega głupie pytania, szczególnie dlatego głupie, ponieważ grafika zajmuje się łącznie z jakieś 2 lata z dużymi przerwami. Nigdy wcześniej nie zajmowałem projektowaniem stron www, przerabialem różne tematy związane z grafiką ale nigdy nie wziąłem się za webdesign, nie wiedziałem za co ugryźć. Czytalem jakieś poradniki ale były bardzo ogólne i nie dawały mi odpowiedzi dlatego mam nadzieję ze wy mi to wszystko wytłumaczycie. Xd

1. Tworzę dany projekt, załóżmy jest rozmiar x na x stronę daje komu? Koderowi (?), on chyba projekt jakoś wycina (?) i sobie to wszystko koduje po swojemu tak? 😂

2. Po zakodowaniu strony co trzeba zrobić aby strona funkcjonowała i była jakoś pozycjonowana w internecie? I kto się tym zajmuje. 

3. Jeśli zaprojektuje stronę główną np. Forum to wydaje mi się naturalne to że muszę zaprojektować jak będzie wyglądać forum jeśli wejdziemy w jakis temat albo jak będziemy się logowali. Dobrze myślę. Xd

4. Co jest dopuszczalne? W sensie z jakiś gotowych rzeczy się często korzysta np. Z jakiś flat pakietów gradientow i kolorów, ramek itp. W sensie z czego wy gotowego korzystaliscie bądź korzystacie? 

5. Chyba ostatnie. Xd jakie czcionki polecacie do webdesignu? Oprócz roboto. 

Z góry dzięki za pomoc❤️

• Przykro mi 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

1. Koderowi, który będzie wymagał wszystkich wytycznych projektu, czyli budżet, informacje o projekcie i prototyp.

2. UX Designer, lub specjalista od SEO

3. Teoretycznie musisz zaprojektować każdą ważną podstronę.

4. Gotowe rzeczy: UI Kity, ikony, gradienty, kolory.

5. Open Sans, Nunito Sans.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi