Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Tr1x

Stroke w Adobe Illustrator

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam pytanie. Chodzi o to, ze zajmuję się trochę grafiką wektorową i zacząłem się zastanawiać nad jedną rzeczą. Kiedy robię jakąkolwiek grafikę wektorową, na przykład jakąś postać z konturami o różnej grubości przy użyciu Stroke (nie wiem jaka jet polska nazwa) i Width Tool, to załóżmy, że głowa ma Stroke o wartości 2, a pięść Stroke o wartości 4 i wtedy wszystko wygląda dobrze. Ale przecieżgdy zmniejszymy tą postać na przykład dwukrotnie, to Stroke w każdym miejscu będzie miał nadal tą samą wartość i kontury będą za grube, gdy powiększymy postać dwukrotnie, to kontury będą zbyt cienkie. Teraz zastanawiam się czy na przykład przy oddawaniu komuś jakiejś grafiki wektorowej zostawiać Stroke taki jaki jest, czy przerabiać każdy stroke na oddzielny kształt z wypełnieniem koloru w jakim był Stroke, ale już bez Stroke'a. W tym drugim przypadku wielkość kontur pozostawałaby adekwatna do reszty pracy przy zmienianiu rozmiaru, ale utrudniałoby to modyfikacje jakie może chciałby wprowadzić nowy właściciel.

Jak powinno się przygotowywać grafikę wektorową do oddania?

Pozdrawiam

T.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hehe, ok ? wow, dzięki, ze mi podałeś tą ściezkę, w grafice którą teraz robię zacząłem już kazdy obrys zmieniać pojedyńczo na wypełnienie, a grafika jest naprawdę szczegółowa... Jeszcze tak dla jasności, to jest standard w branży, tak? Ta zmiana obrysów na wypełnienia po zakończeniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi