Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Te zdjęcia są oryginalne czy fałszywe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wiem, że jest tutaj wielu dobrych grafików, i stwierdziłem, że nikt inny jak wy, będzie najbardziej kompetentny,

żeby wyjaśnić do końca kwestię 3 zdjęć, ze strony NASA, których wielu uważa za fałszywki. 

Podaję bezpośrednie linki do NASA, (2 różne lokalizacje)

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Czy te zdjęcia faktycznie są fałszywe wg was?

Podpowiem, że chodzi o to, że jak się trochę "porusza" kolorami, to Ziemia (foto z Księżyca) raz jest w prostokąciku, a za drugim razem w wielokącie. Znowu łapy pojazdu wyglądają też jakby wycięte z innego zdjęcia. Nie pytam czy ktoś wierzy w lądowanie czy nie. Ciekawe jestem waszej opinii na temat zdjęć?

Edytowane przez Quote

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to w 100% nie wiem jak powinno zachowywać się zdjęcie w takich sytuacjach, ale te kwadraty które ujawniają się po zabawie w Photoshopie to dla mnie raczej na pewno pozostałość po wklejeniu. Ale tak jak pisałem nie jestem pewny do końca, bo nigdy nie sprawdzałem jak zachowuje się prawdziwe zdjęcie.

Co do ogólnego tematu.
Mam kilka swoich pytań odnoście lądowania na księżycu i nie jestem w pełni przekonany, że tam byliśmy. W ogóle dawno dawno o tym nie myślałem do momentu jak wpadłem na filmik poniżej.
Nie wszystkie "dowody" w nim zawarte mnie przekonują a wręcz czasami wydają się śmieszne, ale jeden z nich mnie tak wgniótł, że chyba już nigdy nie będę pewny.

Chodzi o oryginalne nagrania ze stacji kosmicznej na których astronauci sobie strzelają salta itd. Na tym filmie widać wyraźnie, że perfidnie wiszą oni na linkach i, że często się ich łapią żeby nie stracić równowagi. Jest tam też moment jak bezapelacyjnie w jednej chwili te linki pękają i gościu spada na ziemię z uśmieszkiem.

Polecam obejrzeć nawet z ciekawości, pojawiają się też tam filmy właśnie o tych oficjalnych zdjęciach z NASA i Photoshopem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz, nie interesuje się fotografią i nie wiedziałem, że przy kompresji powstają takie artefakty - czyli temat wyjaśniony.

Ale tego podwieszania na linkach i tak nie mogę sobie wytłumaczyć 😄 :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo ma odniesienie do grafiki.

Nie wierzę filmom, które nie pochodzą ze źródła o którym mówią (tu akurat NASA), do każdego filmu na YT można dorobić ideologię i teorię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację, dlatego do tego na trzeźwo podchodzę i się tylko zastanawiam. Nie chce mi się szukać i przeglądać tyle materiałów od NASA i ESA żeby to sprawdzić ale mam nadzieję, że kiedyś na taki film trafię i, że przypomnę sobie żeby zwracać uwagę na ich ruchu gdy są w próżni.
Bo naprawdę 99% tego bullshitu w internecie to fake jak ch*j, ale akurat ten motyw z linkami jakoś mi nie daje spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wyjaśnienia. Nie znam się, dlatego pytam grafików. 

Nie wiedziałem, że takie artefakty mogą powstawać. 

Mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie do was jako do grafików.

Bardzo dziwny artefakt tym razem:

Pobierzcie sobie to zdjęcie: http://www.web.archive.org/web/20090211071357/http://grin.hq.nasa.gov:80/IMAGES/LARGE/GPN-2000-001137.jpg

Zdjęcie jest  ze strony web archive, która robi kopie wszystkich stron internetowych na świecie. Gdyż poda aktualnym adresem NASA zostało usunięte z tej lokalizacji. ale jeszcze kilka lat temu tam było, bo osobiście pobierałem.

No i ja wrzucam sobie to zdjęcie do internetowego programu LunaPic, pewnie znacie. Wybieram Filtr > equalize. I dostaję fajny artefakt, jak w załączniku.

Tak jakby astronauta rzucał cień na jakąś ścianę lub materiał z tył. Co o tym myślicie jako graficy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi