Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
domino1059

Pierwsze Fotomanipulacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym grafikiem, który zaczął swoich sił w manipulacjach. Są to moje pierwsze egzemplarze i spodziewam się raczej krytyki, ale to dobrze, bo jest ona niezwykle ważna w drodze do perfekcji. 
Praca nr 1 - to nauka oraz zabawa.
Praca nr 2 - składa się z 2 stocków - obrazka oraz czaszki. Wszystkie światła, efekty robione były od podstaw. Niestety dopiero na końcu zobaczyłem te brzydkie rozmazanie przy skrzydłach.
Praca nr 3 - składa się z 2 stocków - obrazka oraz statku. Resztę wykonałem sam. Jestem świadom błędy palców - powinienem wykonać zabieg, który pokazywałby że osoba łapie za balon. Zupełnie tego elementu nie przemyślałem.
Praca nr 4 - to początek mojej pracy jednak niestety nie mam koncepcji co w niej jeszcze zmienić i dodać.  Może jakieś sugestie? Wykorzystałem 1 stock ziemi.

To co zauważyłem błędów to napisałem, czekam na krytykę i może pochwałę ( w co wątpię, bo to pierwsze egzemplarze grafiki).

Dziękuję serdecznie za każdą opinie. Czekam na komentarze.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do pierwszej pracy wygląda dobrze ale wyglądałoby lepiej bez tego żółtego koloru na twarzy XD

Nwm po co to 😄

W trzeciej pracy poprawiłbym palce tak, żeby były widoczne na pierwszym "planie". 

Nie tak jak teraz masz, że są za kulą i czerwonym elementem to jest bez sensu 😄 

Oczywiście to tylko moje zdanie XD

A ostatnia ma przedstawiać eksplozje ziemi tak? to dodałbym jakaś fale uderzeniową XD wiesz coś takiego:

Tego typu element dodałby klimat całej pracy 😄

main-qimg-1893ce79afb8216b5a1cf77313d269de-c.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wywalę te żółte na jej twarzy 😆
Tak wiem z tym palcami schrzaniłem robotę. Projekt niestety przepadł..
Niedługo się zajmę tą eksplozją 😄

A tutaj kolejny projekt - będę musiał wymienić twarz na wyraźniejszą. Jednak która wersja lepsza?

Edytowane przez domino1059

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym spróbował pozbyć się całej czaszki a zostawił tylko interesujące elementy, dokladnie chodzi o nos oko i zeby. Albo zrobic 50/50 twarz. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuszna uwaga. Tak lepiej? @emte

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to nadal wygląda to dosyć skromnie, ale można parę rzeczy poprawić i od razu będzie lepiej:

1. usuń kolory z twarzy (tak, żeby całość była czarno-biała z wyjątkiem motyla i poświaty)

2. Rozmaż lepiej tę poświatę, bo ma słabe przejście - najlepiej trochę Gaussem, trochę ręcznie (funkcja rozsmarowywanie - bo robisz w GImpie tak?)

4. świetliki nie świecą, trzeba je minimalnie rozmazać Gaussem (0.5 - 1.0), chociaż ja takie rzeczy zwykle robię z użyciem light tekstur (czasem wystarczy nawet zwykłe zdjęcie gwiazd), tryb warstwy na przesiewanie/suma. Możesz też zduplikować wszystkie te kropki, rozmazać je i dać na taki tryb warstwy.

5. motyl chyba daje cień (kojarzę ten render), mogłeś się pofatygować i go usunąć, skoro wolałeś żeby dawał światło.

6. na górę zdecydowanie należy się kolor szary (coś w stylu #2a2a2a) na trybie tylko jaśniejsze. Praktycznie w każdej pracy daje dobry efekt, szczególnie w ciemnych pracach. Im ciemniejsza, tym mniejsze krycie warstwy.

• Lubię to! 1
  • Yay! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bananowskyJestem bardzo wdzięczny za opinię i pomoc 😄 Właśnie tego oczekiwałem po poziomie użytkowników tego forum, gdy dodam coś jako początkujący. Tylko motywuje mnie żeby zostać tutaj i prosić o ocenę dalej. Co do pracy:
1. Zrobione : ) Rzeczywiście daje to o wiele lepszy efekt.
2. Sprawa trochę się komplikuję w GIMP 2.10 Gaus zostawia smugi - bardzo dziwna sytuacja. Będę musiał się przerzucić na 2.8
3. Dodałem jakąś light teksturę. Dysponuję jednak ich mało - jesteś w stanie podsunąć jakąś fajną paczkę z której korzystasz? Byłbym wdzięczny,
4. Chyba jestem ślepy, bo nie widzę cienia.

Już nie będę dodawał tej pracy. Ostatnia wizualizacja - jak coś do poprawki to proszę napisać, poprawię, ale nie wstawię. Zajmę się potem już innym projektem. Dziękuję za wszystkie uwagi:)

EDIT: Zauważyłem, że przy nosie za dużo białego oraz pod palcem poświata, która według mnie nie pasuje.
I nie wiem czy z tą niebieską poświatą na oku lepiej, czy bez.. Nie mogę się zzdecydować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O teraz znacznie lepiej z tym ciemniejszym garniakiem.

Przesunąłbym (ten element który wysłałem na screenie niżej ) bardziej w lewą stronę bo wygląda to troszkę dziwnie wystaje lekko nos z lewej strony.

Zobacz lewy dolny róg.

2018-08-15 12_52_46-Window.png

• Lubię to! 1
  • Aha? 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu masz jedną: 

Sam jej nie pobierałem ale bardzo możliwe, że to paczka mojego autorstwa, bo bardzo dawno temu robiłem właśnie taką dużą. Jestem dosyć leniwy, ale myślę od dłuższego czasu o zrobieniu nowej.

• Lubię to! 1
  • Wrr... 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowość 😆
Niestety nie mogę dodać na żaden host bo plik ma ponad 16 MB. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie ocenił moje pracy niestety 😞

dodam jeszcze jedną.  Czekam na krytykę I opinie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W mojej skromnej opinii wygląda to tak, że we wcześniejszej pracy z niedźwiedziami trochę poprawiłbym wtopienie zdjęć, bo tak trochę kontrast odbiega od siebie, słoik gryzie się perspektywa z resztą elementów, tak samo jest na nim sporo cienia pomimo dużej ilości światła, zwłaszcza z góry bądź po prawej stronie, gdzie znajduje się tez 'iskra'.
A w najnowszej pracy wygląda to trochę jak zlepek przypadkowych zdjęć, brak w tym jakiegoś tematu, pomysłu moim zdaniem... takie to nijakie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi