Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Shoxu

Efekt polyskujacego/wypuklego przycisku na ikonce.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest ktos w stanie mi wytlumaczyc jak to zrobic na gimpie? Nie wiem czy do konca jasna jest nazwa tematu wiec zostawie screeny.

Standardowe ikonki:
8yCBe7p.jpg

Przerobione ikonki:
Y16ZMMs.png

Jezeli ktos jest w stanie mi wytlumaczyc jak moge zrobic takie efekty na ikonkach w gimpie to bardzo prosze, jezeli jest ktos w stanie to dla mnie wykonac to wrzuce ikonki, ktore potrzebuje przerobic w nowym poscie.

P.S. Jesli jest to po prostu zwykla gra kilku warstw to moze ktos by mi stworzyl taki plik *.xcf lub *.psd, do ktorego bede mogl po prostu podpiac wszystkie ikonki po kolei. Rozmiar jednej ikonki to 56x56.

Prosze o poradnik w gimpie bo photoshopa nie mam ani nigdy nie ogarnialem.

Bardzo dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Ehh juz dawno mi ciupali za tego gimpa no ale przyzwyczailem sie i nie potrafie w PS sie odnalezc xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh probowalem ale nie wychodzi mi to tak jak ma byc, po prostu nie umiem tego zrobic -.- Userbarow wiele tutoriali przelecialem i tez jakos nie wychodzi mi ta ikona tak jak powinna. No nic poczekam na @bananowsky moze mi pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Białe światło u góry:

Robisz zaznaczenie eliptyczne (dokładnie takie jak w tutkach na userbara), edycja --> wypełnij kolorem pierwszoplanowym/tła, filtry --> rozmycie --> rozmycie gaussa, promień zgodnie z uznaniem (ok. 10). Możesz zrobić to w ten sam sposób ale gradientem (a nie zaznaczeniem) na tych ustawieniach 

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Jednak na moje to w tych grafikach została użyta elipsa. Jak efekt nadal cię nie zadowala to kombinujesz dalej - albo od nowa, albo dodajesz te gradienty na zmniejszonym kryciu, możesz też zduplikować warstwę i zmienić tryb warstwy na pokrywanie.

Boki:

Wypełnij warstwę kolorem czarnym, zaznaczenie --> wszystko, zaznaczenie --> zmniejsz --> wartość 2, edycja --> wyczyść. rozmazujesz gaussem (wartość ok. 5).

• Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi Ci o przerobienie  wykonanych ikonek tylko i wyłącznie, czy też dodanie do  nich odpowiedniego obramowania?

EDIT: Zostałem wyprzedzony

Edytowane przez domino1059

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi