Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
MrK

Początki z DTP

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu "robiłem" trochę grafiki i postanowiłem do tego powrócić :). Wiem, że muszę trochę poczytać o projektowaniu różnego rodzaju materiałów reklamowych, ale zacząłem od zrobienia wizytówki :). Dane zmyślone.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Edytowane przez MrK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Informacje na wizytówce umieszczasz według ważności - najpierw numer telefonu, email na końcu adres. Klienci na wizytówce szukają raczej kontaktu niż namiaru w postaci adresu. Do tego chyba zbyt mała czcionka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja jedynie dodam do poprzedników, że ikony są dosyć kiepskie,

a czcionka minimalna na białym tle (czarna) to 4pkt, a na kolorowym tle to 6pkt, ale to też jest zależne mocno od kroju. 

Najlepiej sobie wydrukować i sprawdzić czy jest przyjemne dla oka, a i czy dla klienta będzie czytelne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Vienna, @wuodek dzięki za rady. Właśnie potrzebuję teraz takich podstawowych zasad tworzenia materiałów reklamowych 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie w Photoshopie. A może do tego typu grafiki lepszy jest Illustrator?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W photoshopie przy odpowiedniej rozdzielczości (DPI) można pracować jesli chodzi o druk DTP.

W Illustratorze przygotowujemy grafikę vectorową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możecie polecić jakiś poradnik dotyczący tworzenia wizytówek, ulotek, itp, efektów na nich, jakiś podstaw? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powiem Ci, że nie ma poradnika, który nauczy Cie ładnego projektowania. bazując na swoim doświadczeniu, ładnie projektować nauczysz się wtedy jak będziesz robił projekty i oglądał innych projektantów. Oglądając dużo wyrobi Ci się oko co ładne a co nie i wtedy już będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Właśnie oglądając mam już rozeznanie co jest ładne, a co nie. Gorzej z wymyśleniem czegoś nowego, a później zrobienia tego przy użyciu programu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to pozostaje Ci tylko ćwiczyć, bo inaczej się tego nie da zrobić. Ja gdy już miałem pomysł na coś ale nie wiedziałem jak to wykonać to szukałem poradników do tego jednego szczególnego problemu jaki miałem, czyli do tego czego nie umiałem przedstawić/wykonać. A w ostateczności robiłem wszystko ręcznie ale nie polecam tego sposobu chyba, że do pojedynczych przypadków.

W sumie jak się ma wystarczająco dużo czasu i cierpliwości to można wykonać wszystko za pomocą tylko pióra 😄

Edytowane przez Adipe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi