Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Airisu

Kalibracja monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Dopiero zaczynam swoją przygodę z photoshopem digital paintingiem itd, ale mam niemały problem.

Korzystam z trzech urządzeń:

Laptopa dell Inspiron 5758, monitora Dell 24'' LCD 2408WFP i tableta wacom. Z praca trzech urządzeń nie mam żadnych problemów, ekran laptopa służy mi jako ekran pomocniczy, na ekranie zazwyczaj pracuję, wacom śmiga razem z photoshopem ale pojawia się problem z kolorami. Mianowicie, barwy, nasycenie, wszystko jest inaczej wyświetlane na obu monitorach. Wiem, że to normalne i nie do przeskoczenia, ale jednoczesnie bradzo mi to przeszkadza, gdyż pracując na monitorze Della wszystko wyglada super, ładnie, tak jak chciałam, ale jednoczesnie nie mogę patrzeć na ten sam rysunek wyświetlany na laptopie. Różnice są na tyle duże, że odbierają mi radość z pracy w photoshopie. Sporo przeczytałam o kalibracji monitorów, próbowałam nawet ręcznie skalibrować monitor dell, ale z marnym skutkiem. Wiem też, że większość laptopów nie podlega manualnej kalibracji sprzętowej, podejrzewam, że dell inspiron też, ponieważ nie mam nawet takiej opcji w ustawieniach. Koniec końców pomyślałam nad usługą kalibracji lub zakupieniem kalibratora - stworzeniem profilu kolorystycznego i jakoś zastosowanie go na laptopie. Czy jest możliwe wyrównanie jakoś tych różnic? Zależy mi na chociaż podobnych kolorach i żeby finalne prace jakoś wyglądały na stronach www.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi