Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Tr1x

JPG o wielkości 4 megapikseli lub większej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie, może trochę głupie. Robię grafikę w Illustratorze i chcę zrobić taki sam JPG o wielkości 4 megapikseli lub większej, to właściwie jak duży ma być ten JPG? Jeden Megapiksel to milion pikseli z tego co wiem, to jaką wysokość i szerokość w pikselach ma mieć ten JPG? w Illustratorze max to 16383 px... Napiszcie, proszę, co i jak 😉

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Illustrator jest programem do grafiki wektorowej, więc wszystko działa inaczej niż w przypadku grafiki rastrowej - poczytaj sobie o tym, a jednocześnie odpowiesz sobie na pytanie 😉

Edytowane przez Norbert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ok, dzięki za odpowiedź, wolałbym zebyś po prostu napisał jak to zrobić i ocb 😛 ale dobra. Mozesz powiedzieć o czym dokładnie mam poczytać i gdzie?

Dobra, na szybko znalazłem tabelkę, czy obraz który bedzie miał 4 megapiksele, to będzie obraz o wymiarach 2448 x 1632, a zeby obraz był kwadratowy, to będą to wymiary 2000 x 2000?

Edytowane przez Tr1x
chciałem coś dopisać zamiast tworzyć nową odp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do przeczytania: różnice pomiędzy grafiką rastrową, a wektorową.

Co do pytania, jeśli masz obraz A= 2448x1632px wówczas nie za bardzo uda ci się wyciąć z niego kwadrat 2000x2000px -> max. 1632x1632 (bazując na wymiarach A)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi