Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.
Mam 23 lata i jestem studentem architektury II st.
Nigdy nie malowałem, o używaniu kolorów już nie wspominam (only monochrom - ołówek/cienkopisy) więc uwagi się przydadzą.
Uwielbiam renderowanie oraz postprodukcję ale od dłuższego czasu chciałem zacząć przygodę z digital paintingiem.
Ostatnio znalazłem trochę czasu i po powrocie z pracy tak sobie dłubię.

Niżej podsyłam pierwszą pracę wykonaną z wyobraźni sprzed tygodnia.
Niebo- mocna inspiracja referensem (co się zobaczy to się nie odzobaczy-musiałem ^^)|

Pracuję na starej TN-ce Samsunga, więc kolory mogą nie być najlepsze.
Używam intuos-a.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

• Lubię to! 3
  • Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na początek, widać potencjał. Popracuj nad światłem, bo to ono tworzy interesujące szczegóły obiektu. Obiekty, które rysujesz, zamek, skały itp są trochę zbyt płaskie. Przyjrzyj się fotografii i przeanalizuj gdzie pada światło, jak się odbija, jak rozkłada się w przestrzeni i kreśli fakturę obiektu.

Ostatnie zdjęcie przypomina mi trochę coś w stylu Sparth. Wygoogluj sobie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki webforge za uwagi - walczę ze światłem ^^. Tak zgadza się zamek jest szczególnie niedopracowany ale z premedytacją - chciałem zacząć inny projekt. Cały czas się uczę i widzę braki :) 

Podsyłam speed art zrobiony na jakiś peryferyjny facebookowy konkurs for fun.
Wykonany jakoś w godzinę (może mniej) bez zastanawiania.

Nareszcie mam luźny semestr, więc mam ambicje ruszyć z grafiką z kopyta...

• Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@danielwlodarski A proszę, jeszcze ciepłe hehe :)
Szkic. Zero "referensów" - zdjęć, obrazów itd. tylko wyobraźnia.
Speedpainting 50 min. Za długo, wolałbym zmieścić się w tych "profesjonalnych" 30 minutach, ale droga to tego daleka :D
Obecnie staram się jak najszybciej zrobić szkice i przy okazji eksperymentuje z pędzlami i kolorami.
Mam kilka otwartych projektów, ale za bardzo skupiam się w nich na pojedynczych detalach i one zabijają płynność pracy. 
Postanowiłem stawiać kroki od ogółu do szczegółu, aby usprawnić pracę i płynniej operować pędzlami.

Nie wiem jak to z kolorami wygląda bo puki co działam na starej TN-ce, ale w najbliższym czasie planuję zakupić monitor pod grafikę pewnie coś z serii PA od NEC więc z tym też będzie lepiej ;)

Edytowane przez Lizak
  • Super! 1
  • Wow! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyznam, że bardzo podobają mi się Twoje prace. 😉 Na tą chwilę ostatni projekt leży mi najbardziej, chociaż fakt faktem nie pasuje mi to niebo. Chodzi mi o ten kropkowany fragment po prawej stronie. Może coś ma to przestawiać, tylko tego nie dostrzegam 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagraj jakiś filmik na yt jak to powstaje w przyśpieszonym tempie, bardzo mnie to ciekawi. Lub może znasz jakieś kanały które robią i nagrywają coś podobnego ?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@viperovsky Ehhh żeby tylko niebo :D to szkic taki ich urok i zaleta, niedokładności pozwalają na dowolną interpretację. Nie mniej każda uwaga jest dobra, dzięki ;)
@wikuras tak jak mówi kolega: youtube, pinterest, artstation, instagram. Z YT polecam: Jeremy Fenske, Tyler Edlin, Walid Feghali, Jordan Grimmer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeremy i jordan są świetni w szybkich szkicach :) mnóstwo inspiracji :) a co do twojej pracy powyżej to proponuję ci używać trochę twardszych pędzli szczególnie jeśli chodzi o to co pozostawiasz wyobraźni - po prostu zrób zarys jakiegoś mocniejszego kształtu w tle i oko samo sobie dopasuje co tam ma być według widza :) Czekam na następne jakieś szybkie pracki.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna pracka - jest słodko ale nie wygląda źle.
Inspirowane Tylerem Edlinem.
Miało być speed, a wyszło too slow heh...  :D no ale nowe techniki, pędzle, kolory przećwiczone.
Trochę mnie chmury zaorały i wyleciało kilka opcji ale ostatecznie jestem nawet zadowolony.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet to kupuję - jeśli czujesz że praca może być lepsza to posiedź dłużej :)  nowe pędzle zdecydowanie lepiej teraz okazują obiekty.

Nie chcę się do niczego przywalać :) leć z tematem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Darthu wal i się przywalaj jak widzisz coś rażącego bo samemu często błędów się nie dostrzega, albo nie ma o nich pojęcia.
Z takich rzeczy które najbardziej mi przeszkadzają to balony ale to już zostawię w formie szkicu. Chcę zająć się kolejnymi pomysłami i eksperymentami. 
@bufalakamakafo "Jak do tego doszło nie wiem..." akurat ta była po łebkach bo mnie męczyła, (nawet po niej widać) ale cieszę się, że Ci się podoba ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Balony dają radę - jedynie można je podrasować na steampunk-owe :) nic rażącego tutaj nie jest. Jedziesz dalej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybyś machnął trochę inny pomysł - dragona na tej sporej skale ukrytego we mgle, a postać centralnie  u dołu pracy czekającą po prostu na pojedynek to by miało sens :D

To z mojego punktu widzenia - mocny grześ88 hehe. Co do pracy wizualnie spoko... jedynie kolory mogłeś utrzymać w jednej tonacji szczególnie jakiś błękit z czernią.

Zjadliwe :) keep working

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi