Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
dezet994

Moje prace

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Parę dni temu dorwałem się do tableta graficznego i zacząłem coś działać przy projektowaniu szablonów www. Chciałbym poddać waszej ocenie moje trzy pierwsze prace, zapytać o porady i ewentualne uwagi 🙂

Dodam że wcześniej miałem dość spore doświadczenie ze stronami WWW, ale od strony developerskiej, teraz chciałbym trochę się uniezależnić od pomocy osób trzecich, więc zdecydowałem się na naukę web designu.

touristic.jpggym.jpgbusiness.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna praca, prosiłbym o jakieś podpowiedzi bo coś mi tu nie pasuje 🙂

reptile.jpg

Z góry dzięki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie prace oprócz tej biznesowej są w miare normalne, przyczepić, do nich jedynie mogę się przyczepić, że za dużo lorem ipsum jest, projekt wygląda jak high fidelity wireframe, no i do wyrównania tekstu, które raz jest dobrze, czyli od lewej do prawej, raz wyrównane od lewej do prawej od środka, gdzie widać to bardzo mocno w twoim najnowszym projekcie o tych gadach.

Ta praca biznesowa, to kaplica jeśli chodzi o projektowanie, najgorzej ci wyszła, po przez złe ustawienie typografi oraz te wydziwione przekrzywione elementy o 60 stopni, oraz te elementy, które są ustawione jako schody raz do góry, raz na dół: (nasz team, what we do, our realizations, contact i localization) naprawdę bolą oczy jak się patrzy na takkie coś.

Źle nie jest, jednak projekty przypominają te z lat 2010 wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haha. a ja właśnie myślałem że ten biznesowy jest najciekawszy 😄

No ale cóż, początki... 😛

Dzięki za rady, popracuję nad tym. Mógłbym też poprosić o jakieś tutoriale lub inspiracje żeby nie uczyć się złych nawyków / starych trendów? W sieci jest pełno poradników, ale jako nowicjuszowi ciężko mi znaleźć te właściwe 🙂 Z góry dzięki i pozdrawiam.

//Edit

Tym razem bardziej

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

- nie chciałem jednak małpować kropka w kropkę, dlatego wyszło jak wyszło... 😄

//Edit

Kolejne wzorowane na tutorialu

Edytowane przez dezet994

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mi te prace wyglądają na takie jakbym je oglądał z 4 lata temu. Są w miarę ok, ale jako całość cofa nas w przeszłość. Z jed ej strony to wada z drugiej zaleta, że strona nie wygląda jak wszystkie teraz 😄

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A no właśnie, uczyłem się ze starych poradników znalezionych w sieci. Teraz sie musze pozbyc zlych nawykow. 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie wzoruj się na nich tylko czerp techniki, a inspiracje bierz oglądając portfolio grafików najnowsze. Im więcej będziesz oglądał tym wykształcić się jak ja na to mówię "oko grafika" i będziesz wiedział co jest ładne a co nie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna praca, początek UI do mojego projektu. Prosiłbym o pomoc, bo coś mi tu nie leży...
Z góry dzięki 🙂

crm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wykonanie dobre, ale sama kolorystyka i styl wykonania nie trzyma się dzisiejszych standardów. Strasznie nie podoba mi się kolorystyka kalendarza. Boczna nawigacja mogłaby być nieco szersza. Zdecydowanie zbyt pusto między logo a panelem powiadomień. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie też tak myślałem że coś nie halo z kolorystyką, zawsze mam z tym problemy. Ten pomarańczowy chyba tam nie pasuje.

Mógłbyś coś jeszcze podpowiedzieć/nakierować? 🙂

//Update:

Tak lepiej?

Edytowane przez dezet994

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dezet994 zdecydowanie lepiej. Sam pomarańczowy nie byłby zły, ale ten odcień po prostu jakoś nie pasuje do dzisiejszych standardów. Niebieski prezentuje się zdecydowanie lepiej. Ramka kalendarza jest tutaj zdecydowanie zbędny. No i awatary w "Aktywność na grupach" trochę za duże. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmniejszyłem av'y i wywaliłem ramki w kalendarzu:

Dzięki, jak coś jeszcze rzuca się w oczy to daj znać, dzięki tobie o niebo lepiej to wygląda 😛

Jeszcze tylko górny pasek jakoś zagospodarować, może jakieś małe poprawki i zabieram się za kolejny widok.

Edit:

Załączam jeszcze wersję z niebieskimi widgetami, jak myślicie, która lepsza?

crm4.jpg

Edytowane przez dezet994

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Projekt poprawny, ale nie powala, jakoś brakuje mi głębi.

poprzeglądaj sobie na behance dashboardy 

np. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak jest poprawny to już dla mnie komplement 🙂 W końcu pierwszy raz robię coś takiego 😛

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@viperovsky powiedz mi jak kolor moze nie pasowac do standardow haha... do standardow moze nie pasowac styl graficzny, np flat albo semi-flat... ale zeby kolor to nie wiem skad ci sie to wzielo. Co do pracy to przyznam, ze jest lepiej niz bylo lecz dalej przed toba duzo pracy. Behance/Dribbble to mus zebys znalazl co w tych czasach jest modne. A o kolorach nie sluchaj, moga byc takie jakie chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że mogą być jakie chce, ale on ma problem z dobraniem palety i ogólnym rozstawieniu kolorów na całym projekcie, przez co to wygląda chaotycznie, bez pomysłu i zaplanowania. 

Popracuj również nad doborem fontów i zacznij przeglądać behance tak jak koledzy wyżej napisali, aby wyrobić sobie poczucie estetyki, ładu i lekkości projektu. 

TRZYMAM KCIUKI!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co na jego miejscu byś tam dał? Patrząc na Twoje projekty, robisz takie same puste odstępy jak i kolega i każdy inny, więc nie wiem po co się czepiasz o takie coś...

• Aha? 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za miłe słowa 🙂

Chciałbym jeszcze was dopytać o paddingi i marginesy, czy jest ok, czy są jakieś "sprawdzone" wartości, czy cuś? 😛
Trochę mi to problemów sprawia... Ostatnie poprawki na dziś, bo już oczy mi się zamykają 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne co moge Ci polecić to google material guidelines, one jakoś tam tłumaczą paddingi i marginesy, 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarzucam nową prackę 🙂
Header trochę zmałpowałem z jednego projektu na behance. Trochę odstaje od reszty sekcji, ale łatwiej mi będzie to poprawić podczas kodowania 😛

folio2.jpg 

Edit:// zapomniałem dodać że robione z myślą o scroll jackingu

Edytowane przez dezet994

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co ty z tym scroll hijackingiem, powinieneś dodać jakieś kontrolki chociaż na headerze, aby było widać, jak by to mogło wyglądać z tymi kontrolkami na ekranie do nawigowania strony 😛

Projekt wygląda przeciętnie, jednak jest przejżysty i przemyślany.

Co mi się nie podoba to jest to dziwne justowanie tekstu, od lewej do prawej, wygląda to brzydko i od prawej do lewej w sekcji o mnie, takie coś jest dopuszczalne w przypadku gdy budujesz timeline na stronie. Również dziwnie wyglądają odstępy pomiędzy liniami, bo nie są jednakowe w każdym tekście, musisz dodać trochę konsystencji do tekstu, wtedy projekt będzie wyglądał ładniej, bo wszystko jest poukładane.

A no i te ghost buttony, chyba one już się wszystkim przejadły, nie są już używane tak często. 

Szkoda, że te ilustracje ściągane z internetu, tak wyglądają, ale nadają projektowi "tego czegoś", nadają mu jakiejś wizualizacji i wyjaśniają każdy ekran z osobna, bo oznajmiają co może oznaczać dana treść bez czytania tekstu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko, dzięki za uwagi 🙂

Myślałem że jak tekst będzie wyjustowany w stronę obrazka będzie to lepiej wyglądać, ale faktycznie pasuje to przemyśleć. Kontrolek do scrollowania nie przewidywałem, bo zamierzam zostawić oryginalny scrollbar w razie czego. Właśnie będę zabierał się za kodowanie laya to odstępy poprawię już w css. Tak czy siak, mam nadzieję że chociaż robię jakieś postępy 🙂

A co do buttonów, lepiej zrobić wypełnione?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi