Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
gomago

Indesign na ilustrator - da się?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1. Czy dokument stworzony w indesign da się jakoś przerzucić do ilustratora, żeby w ilustratorze był edytowalny?

2. Czy da się jakoś stworzyć AI (z ramkami edytowalnymi, - teksty, zdjęcia itp), ale nie składając tego w ilustratorze tylko jakimś innym programie....?

3. Może jakoś pdf-a można przygotować aby potem z niego zrobić edytowalnego AI.?

Pozdrawiam
Gosia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1) Nie.

2) inscape może mieć jakiś plugin, ale jak znam życie nie działa to idealnie :P Affinity designer chyba też może mieć taką możliwość bez pluginów, ale nie jestem w 100% pewna

3) PDF to z założenia plik wyjściowy a nie źródłowy. niemal każdy pdf wrzucisz do Illusttratora, ale nie będzie w pełni edytowalny np. tekst.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3. Czyli, jeśli mam plik od klienta AI - i w ilustratorze jest on w pełni edytowalny, - to w 100% - był on przygotowywany w AI?

A chodziło mi o to:

Klient chce dostać pliki AI w których będzie mógł wymieniać tekst, foty, logo. Ja natomiast działam raczej w Indesign'ie. I tak kombinuje czy jakoś da się z jednego na drugi. 

Ewent. może dostać pliki pdf-które sobie wyedytuje. Czy polecasz jakiś konkretny program do edycji pdf-ów, poza Acrobatem...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie warto kombinować, bo nawet jeśli przerzucanie się jakoś uda to na 95% coś się popsuje/poprzesuwa i możesz się przy wprowadzeniu zdziwić. Raczej nie ma czegoś takiego jak godny polecenia edytor pdfów, jeśli jest dostęp do acrobata to acrobat, jeśli nie to cokolwiek darmowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Nie musiał. Mógł mieć wektory przygotowane w Indesign, choć to mocno kłopotliwe, bo lubią się wysypać przy przeniesieniu do illu (zarówno kształty jak i wypełnienia, gradienty, efekty), a ramki tekstowe dodane w Illustratorze.

Illustrator jest łatwiejszy od Indesign :)

Co do innych programów do edycji to się nie wypowiem bo nie znam, może coś z Foxit Software - darmowe i kiedys na tym pracowałam, było całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi