Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Thorus

Export fontów Corel X3

Rekomendowane odpowiedzi

Wg tego tutoriala https://www.youtube.com/watch?v=X5AngWBaMrk w wersji mojego corela powinna być możliwość exportu projektu do pliku typu *.ttf ale go u mnie nie ma. Co może być powodem? Trzeba może jakąś łatkę dograć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, już tak się ucieszyłem że mam rozwiązanie niestety nie mam tak 😞 Brak takiej opcji. Nie mam pojęcia czemu. Gdzieś w Corelu są jeszcze jakieś dodatkowe opcje, oznaczenia/filtrowania możliwości typów plików? Nic nie mogę znaleźć...

Edytowane przez Thorus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dla studentów, to co student nie może zrobić czcionki? Eh... do głowy przychodzi mi jeszcze pomysł żeby zrobić export do AI i potem w Ilustratorze spróbować export do TTF bo już tracę nadzieję z Corelem chyba lipa 😞 Może podczas instalacji nie zaznaczyłem czegoś albo odhaczyłem niepotrzebnie i nie ściągnęło jakiejś biblioteki...

// W Illustratorze w ogóle mam kilka typów plików podczas exportu do wyboru, masakra jakaś. Wracając do Corela może "Bitstream Font Navigator " by pomógł? Ale to bardziej do zarządzania fontami jest :/

Edytowane przez Thorus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Błąd programu ten problem się w sieci pojawia jednak nie tylko ja tak mam. Może ktoś poleci jakiś darmowy program za pomoca którego można po prostu skonstruować fonta uzywając zbudowanych liter w corelu? Ściągnąłem FontCreator - na 30 dni, ale po pierwsze nie widzi mi plikow corela, ilustratora, pdf itd. każdą literę musiałem wczytywać w nim jako bitmapę i on na nowo trasował mi je na wektory no robota głupiego, ale szło by przeboleć. Niestety wersja trial nie pozwala zapisać pliku jako font tylko sam projekt. Wszystko pod góre 😞 Pozostałe jakie znalazłem to online - zabawki dla dzieci. I tak w kółko...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogarnąłem sprawę dzięki FontForge - fajny darmowy program do składania czcionek. W Corelu można zaprojektować znaki i złożyć w nim. Mam problem z kodowaniem. Nie wiem którego użyć by poprawnie wyświetlały się znaki polskie zarówno w Wordzie, Corelu, i wielu innych programach. Jest duży wybór kodowania ale próbowałem kilku i błędnie (w odmienny sposób) wyświetlają się wciąż polskie znaki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi