Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
ICE

Logo dla forum

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzaj pracy: Logo na forum + grafika pod facebooka

Tematyka: Forum ogólnotematyczne (Informatyka, Gry, Elektronika, itd.)

Dodatkowe informacje: Nazwa forum Typerweb

Kwota wynagrodzenia: 100zl lub do dogadania 

Sposób wynagrodzenia: Paypal

Termin wykonania: Najlepiej na dziś (10.11.2018)

Kontakt: gg - 54822937 / Discord - Cycu#3980

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwie minimalistyczne i uniwersalne propozycje.
Myślę, że proste, nieagresywne nawiązania do branży i nazwy z klasą podkreślają charakter znaków.
Pozdrawiam.

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

100 zł, "Najlepiej na dziś". Dzisiaj to ja mam zamiar odpalić łaskawie przeglądarkę i szukać jakiś fontów do loga (czyli mój cały projekt) 😉

PS. tip dla @Damian, wprowadźcie ogłoszenia płatne (nawet za "małą" stawkę) i może w końcu będą poważne oferty, bo na razie ogłoszenia od januszex corp. królują na tym forum;)

Edytowane przez MX
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MX Forum nie może pobierać należności bo musiałoby działać jako przedsiębiorstwo usługowe lub coś na tej zasadzie, tak jak działają wszelkie Cortony itd. Bez działalności branie pieniędzy od zleceniodawców jest niemożliwe pod kątem prawnym (chyba, że komuś odpowiada bawienie się w "wyłudzenia", bo tak byłoby to interpretowane prawnie w razie czego).

Poza tym - nie rozumiem pretensji do tego, że ktoś jednak coś wysyła - z tego, co mi się wydaje to sam brałeś wielokrotnie udział w konkursach (o ile kojarzę to jeszcze na Graffice, aczkolwiek mogę się delikatnie mylić więc wybacz pomyłkę 😉 ) więc w czym widzisz problem? Nadal wśród "grafików" i grafików krążą te brednie o psuciu rynku tanimi projektami? To jeśli tak, to polecam wybrać się do byle agencji i szczerze porozmawiać z właścicielem - takie zlecenia to codzienny gros mniejszych przedsiębiorstw nastawionych na usługi reklamowe (których się robi po 5+ dziennie po kilkadziesiąt minut), więc nie rozumiem do czego pijesz kolego.
Raczej nie sądzę, że osoby wrzucające projekty siedziały nad nimi cały wieczór i noc po wrzuceniu ogłoszenia (jeśli tak jest to rzeczywiście słabo, ale tylko dla poszczególnych grafików) więc po co w ogóle się przyczepiasz?
Jeśli ty nie poświęcisz tych "paru minut" na zrobienie czegoś to zrobi to ktoś inny, a ty ani nie zarobisz ani nie "poćwiczysz", nic szczególnego nie odkrywasz i nie robisz niczego nowego. Na pewno robienie tak losowych projektów ma więcej sensu niż wymyślanie sobie samemu tematów i robienie projektów pod siebie 🙂

Na odchodne powiem tylko, że jeśli mając na koncie tylko projekty na forum dla amatorów i półprofesjonalistów cenisz się na tyle wysoko, że 100zł/1-1,5h to dla Ciebie zbyt mało to naprawdę wysoko odlatujesz.
Jeśli jesteś natomiast profesjonalistą, to to chyba nie jest sekcja dla Ciebie, bo przecież sam widzisz za jakie psie pieniądze gówniarze tutaj pracują.

I tak, z pełną świadomością mówię o projektach robionych w godzinę, dwie maksymalnie bo mało który klient żąda od "grafików" tutaj czegoś więcej, zaawansowanego procesu, mapowania myśli, tworzenia mnóstwa scenariuszy wykorzystania projektu. Zresztą - jeśli ktoś pisze, że potrzebuje projektu na za kilka dni i płaci ile płaci to znaczy, że doskonale wie co i "za ile" dostanie. Projekt za 100 złotych nie będzie takowym dlatego, że grafik się nisko ceni, tylko dlatego, że grafik tak zarządza swoim czasem i pracą, by za te 100 złotych zrobić adekwatny acz dobry i skuteczny projekt.

Powodzonka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jarwiz W 100% się z tobą zgadzam, że te projekty z sekcji "tanie" nie mają na celu być wysokiej jakości. Chodzi mi generalnie o to, że spotykam się z ogłoszeniami, w których płaca jest nie adekwatna do pracy "grafika" / grafika, który zrobił naprawdę kawał roboty jeśli chodzi o brand / whatever  a wziął udział w konkursie za 100. Każdy odpowiada za swój biznes (norma), ale chciałbym otworzyć niektórym głowy żeby zaczęli się cenić w taki sposób, żeby potrafili dostosować swojego skilla do wyngarodzenia, a nie wysyłać najlepsze prace za śmieszne pieniądze, bo potem może się okazać, że byłeś małym elementem, którym przyczynił się do wielkiego rozwoju firmy (oczywiście nie można tego przewidzieć), ale (do młodszej stażem widowni) robicie do firmy i wycenie skilla do płacy 🙂

PS. Z 3/4 Twojego komentarza się zgadzam, zbytnio się zbulwersowałem tymi ogłoszeniami (faux pas)

Pozdrawiam  

• Lubię to! 1
  • Yay! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Propozycja ode mnie, wszystkie poprawki do uwzględnienia. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MX @Jarwiz Skoro zgadzamy się na projekty tanie, przyklaśniemy też tańsze, bo to, bo tamto, ale za oprogramowanie (zwłaszcza, że adobe jest teraz w abonamencie) i za czas, w którym się uczyłeś, aby zrobić to logo w godzinę-dwie nikt Ci nie zwróci

tu macie piękny przykład, jak są traktowani graficy 

ps: jest chyba tylko jeden sposób na ogarniecie tego pier*******, ale strasznie bezczelny EOT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MarcinD Pod tamtym ogłoszeniem sam ci przyklasnąłem "łapką", ale nie wiem jak to się kłóci z tym, co sam napisałem. Jeśli jesteś profesjonalistą, nie warto pchać się na fora dla amatorów i pasjonatów, którzy robią tu projekty z nudów i dla ćwiczeń (a jakieś grosze są tylko motywacją). Natomiast jeśli ktoś uważa się za profesjonalistę a jest tylko pozorantem z wielkim ego, no to przepraszam ale niech nie liczy, że dostanie pół stówy stawki godzinowej i więcej za jakąś manianę.

Osobiście w domu pracuję na Affinity, które udało się kupić za grosze po wstępnej becie, więc nie płacę abonamentu, w agencji gdzie się czasem przewijam na Corelu o którego martwić się nie muszę. Nie kręcę wałów, nie odliczam sobie każdego grosza na to, ile wydałem wcześniej na swoją naukę, książki, oprogramowanie i sprzęt elektroniczny do projektowania i nauki bo tym sposobem łatwo znienawidzić tę "robotę" i naukę. Umiem wycenić siebie gdy projektuję coś na własny rachunek ale i wiem jak działa praca przy projektach forumowych więc wydzielam na nie tyle czasu ile chcę i ile mogę, a nie oszukuję się że jestem taki świetny że najpierw zrobię projekt ale duma mi nie pozwoli go wrzucić bo jeszcze ktoś go kupi kilka stów, a przecież "ja jestem warty znacznie więcej".

Nigdy nawet nie przyszło mi do głowy, że mógłbym żyć z projektowania grafik na fora graficzne. Traktuję to jako naukę i kolejną "inwestycję" (nieobłożoną bezpośrednim wkładem ale bardziej obciążoną limitem wypłaty zysku na początku) w siebie, bo nie widzę lepszego sposobu na to, by zapoznać się z rynkiem, techniką pracy i projektowaniem dla klientów w ogóle. Po prostu, tyle. Nie zamierzam się wstydzić czy tłumaczyć z tego, że nie koszę pięciu kawałków miesięcznie kończąc szkołę średnią (szczególnie że w moim regionie tyle nie koszą nawet właściciele agencji, a co dopiero juniorzy 🙂 ) i że uczę się pracy projektowej na mniejszych i małych zleceniach.

• Lubię to! 2
  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten temat został przeniesiony do

. Prawdopodobnie został on przedawniony lub łamał zasady panujące na forum. Jeżeli się z tym nie zgadzasz - zgłoś post, a administracja rozpatrzy go ponownie.

Z poważaniem,

Administracja Grafinity.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.