Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
emte

Młoda Polska - polityka.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wiem, dla niektórych polityka to abstrakcja. Słowo "polityka" ktoś mógł usłyszeć mając 5 lat na obiadku u babci gdzie wujkowie sie sprzeczali. Sam śledzę trochę, mam pewne ogólne spostrzeżenia ale jakoś mega sie nie znam dlatego dla własnej świadomości chciałbym wymienić może nie poglądami a spostrzeżeniami. 

Popek zakłada nowy partię - dla niektórych iks de, może dla mnie i też - ale z drugiej strony taka luźna inicjatywa może zebrać odpowiednich młodych ludzi, na których również będą głosować młodzi ludzie, 
Nie chce mówić, że PIS to zło, PO to zło, chcę się skupić na tym co zwyczajnie jest dobre. Wiemy, że przy obecnych partiach nie możemy się spodziewać udogodnień np. w prawie np. legalizacja marihuany, albo choćby jej tolerancja. Generalnie byłbym bardziej za jej tolerancją ale, jak można zauważyć legal będzie oznaczał nowe podatki, CZYSTY WEED. Beż żadnych świństw, a młodzi ludzie faktycznie nie zrobiliby sobie krzywdy, oczywiście jeśli zachowaliby umiar zeby nie jarać codziennie. Tak jak wcześniej wspomniałem dzięki podatkom do naszego skarbu państwa przybyłoby: "9,2 mld zł wpływów podatkowych (4 mld zł z akcyzy i 5,2 mld zł z VAT) – wylicza Money.pl." Wydaje mi się ze takie pieniądze nie rosną na jabłonkach u Mirka na polu. Marihuana jest i będzie wśród ludzi, można zrobić tak aby jeszcze z tego zyskać. 

Jeśli ktoś ma bke z Popka, to może spojrzeć z innej strony, Trump niegdyś prowadzący reality show obecnie prezydent. Oczywiście nie #popeknaprezydenta, ale mam na myśli to że jest wolnym człowiekiem i może się realizować jak skryba w asterlixie i obelixie. 

Tylko prosze bez spin. XDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MarcinD A znasz kolegę, że tak twierdzisz? I czemu od razu narkoman skoro wspomniana została tylko marihuana? To nie tytoń ani alkohol.

Jeśli ktoś ma zagłosować na Popka zamiast na POPIS etc. to nie przeszkadza mi to wcale. Każdy powinien być wolny i móc założyć taką partię jaką chce.
A marihuana i tak zostanie stosunkowo niedługo zalegalizowana. Wystarczy spojrzeć na tendencję w innych krajach jak i również sama UE miała prowadzić rozmowy na ten temat. Nie wiem czy to w końcu doszło do skutku, bo nie śledziłem odtąd tematu.

• Super! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

👌

Nie miałem na myśli tego że zaglosowalbym na partie Popka ale generalnie uważam że w Polsce nie ma przyzwoitych partii. PO najchętniej bym wyje***al,PiS coś w teorii zrobił dobrego, tylko jestem ciekaw czy to wpłynie na naszą gospodarkę kraju. Czytam troszkę postów z partii Korwina, i mam wrażenie że oni troszczeke próbują się czegoś złapać nieudolnie, ale jeśli wierząc ich danym to 500 plus oczywiście idzie z podatków, ale żeby tego było mało są ogromne koszty utrzymania tego programu tj. Dodatkowi pracownicy itd. , jeśli wierzyć ich danym to nie są małe liczby. 

Czuje mały ferment, więc proszę 🙏 luźniej troszeczkę. Luźna dyskusja. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywistym jest, że rozdawanie pieniędzy musi być kosztowne. Przecież nie tworzą tam nic tylko rozdają. A koszty duże ponieważ żeby coś rozdać trzeba mieć do tego organ który się tym zajmie, a to darmowe rzeczy nie są. Czyli ogólnie 500+ to program w którym zabierają Ci pieniądze w podatkach, następnie oddają te pieniądze Twojej sąsiadce - ale przy okazji spora część pieniędzy się "gubi" w kieszeniach urzędników.
No taki program w żadnym punkcie nie może być czymś dobrym.

• Yay! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W teorii zrobił dobre 500 plus,a w praktyce jest tak jak napisałeś. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Program 500+ został stworzony po to, aby zdobyć nowe głosy dla partii, a przy okazji mieć lepszy powód do zwiększenia podatków. Nie mówiąc już o tym, że znalazła się praca dla znajomych wpływowych osób, którzy dostają łatwą kasę 😕 tak jak wspomniał Adipe. Instytucje rządowe potrafią zatrudnić byle kogo - jedynym warunkiem jest posiadanie pewnych znajomości. Czysty biznes 🙂 a jeśli nie mylę się jest to program dla każdego... jeśli nie, to poprawcie

• Super! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też pewny teraz nie jestem ale na początku było to tylko na drugie dziecko. Później zmienili, że na pierwsze też jak nie przekracza jakiejś kwoty ( w sumie śmieszne i sk***********e - nie damy ci twoich własnych pieniędzy z podatków, bo nadal posiadasz ich za dużo. Poczekaj na nowe podatki aby odblokować możliwość dostania 500+), a teraz to już nawet nie wiem na jakiej zasadzie przyznawane jest 500+.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadome jest to, że publicznie przyznanie się do zwiększenia podatków ze względu 500+ byłoby niekorzystne dla rządu, ale zawsze lepiej wygląda podanie takiego powodu niż "mamy za mało kasy, a chcemy podwyżek, ponieważ święta i/lub wakacje się zbliżają". Nawiązując do twojego ostatniego zdania, osób nieświadomych czy tępych nigdy nie brakuje. Dlatego tacy ludzie są najłatwiejsi do manipulacji 😛

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co sądzicie o tym prądzie? Bo ja kompletnie mało nt. wiem. Podobno ceny mogły iśc w 100% w górę, a PIS daje to 9mld (?) + 2020 i podatek za CO2 i podwyżki potem moga byc rzędu 200%. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

On ma inny tok myślenia. Chciał pokazać, że można przyzwyczaić psa do huków a, że zrobił to w taki sposób jaki zrobił to i wyszło jak wyszło. Zresztą raczej ciężko w internecie trafić na 100% prawdę, bo już tyle wersji tego zdarzenia słyszałem i czytałem, że sam pewny nie jestem. Jedni piszą, że rzucał pod nogi psu - inni, że było ładnych parę metrów od petard. Piszą albo, że pies się bał albo nie był przejęty wcale. Zdjęcia można łatwo zmanipulować w każda stronę jaką chce się przedstawić. A jeszcze dochodzi do tego opinia pojedynczego człowieka. Ja na tym zdjęciu widzę jak Korwin odciąga psa od petardy, a ktoś inny może zobaczyć, że to pies ucieka.
Nie zmienia to jednak faktu, że szybko odpalił protokół 😛

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. I dlatego szczerze nie rozumiem, czemu Korwin nie chce zmienić swoich zachowań. Znaczy się rozumiem czemu tak robi ale dla wyższego dobra mógłby się poświęcić. Bo taki "protokół" może zadziałać tylko w jedną stronę w dzisiejszych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopóki mośki rządzą, to nie liczcie na godne życie w swoim ojczystym kraju - tak w skrócie, bo miałem nic nie pisać...

ps. emte jesteś jeszcze pewnie młody, ale przyjdzie i taki czas u Cb, gdzie wy******z się już totalnie na politykę jak poskładasz wszystko do " kupy " i uświadomisz sobie na czym stoimy.

~ Miłego dnia Panowie!

Edytowane przez mohlodi
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś mi objaśnić co to MMT i czy to się może w Polsce sprawdzić? XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że wyborcy albańskiego krula o rodzimo 😉 brzmiącym nazwisku Mikołajuw nie osiągnęli jeszcze wieku wyborczego, a Ci co skończyli 18 w poprzednim roku lub planują w tym, lepiej niech zagłosują na Biedronia, za w czasu będą wiedzieli, że zostali wydymani i nie będzie niespodzianki 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi