Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Randomowy

Nalot Luftwaffe na Polske 1939 (koloryzowane)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję pomocy chciałbym aby wyglądało to bardziej realistycznie próbuję z filtrami fotograficznymi ale efekt nie jest zadowalający .
W miarę to wygląda jak jest czarno białe, ale wolałbym w kolorze.

Ma  ktoś jakieś rady co zmienić albo jakich filtrów użyć żeby było bardziej realistyczne?
(Projekt jeszcze nie jest skończony) 
Będę wdzięczny za najmniejsze wskazówki..

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie problem jest z cieniami i głębią ostrości.

Na fotografii samochodu ostrzenie jest na poziomie kierownicy, dłoni kierowcy, kawałek dalej jest deska rozdzielcza i zegary które są już nieostre, nagle dalej mamy obrazy w lusterkach które są na powrót ostre jak żyleta.

Podobnie jest z Cieniami i światłem. Na obrazie z wnętrza samochodu można wywnioskować, że  światło ma kierunek padania gdzieś od góry z prawej strony. Patrząc natomiast na samoloty (w lusterku i przedniej szybie) światło pada dokładnie ze strony przeciwnej. 

Pozdrawiam!
Maciek M.

Edytowane przez MaciekM
literówka
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze światło-cieniem czułem że nie gra..decha za mocno świeci...
Głębi ostrości pewnie bym nie zauważył gdyby ktoś mi nie pokazał paluchem i nie powiedział jak to się nazywa także dzięki...

Zajarałem się ostatnio podobnym do tego rysunkiem i pomyślałem że fajnie było by to zrobić to samemu tylko ciężko dobrać odpowiednie stock-i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze to ciężko będzie dobrać grafiki żeby zgrywały się chociaż w przybliżeniu światłocienie. Musisz kombinować z rozstawieniem grafik, tak żeby źródło światła dla każdego miało zbliżony kierunek.

W obecnej formie, proponowałbym w lusterko odbić obraz w pionie, przyciemnić lekko i rozmyć nieco mocniej niż deska rozdzielcza. Na samolocie z przodu zlikwiduj poświatę na silnikach i też rozmyj, podobnie jak tło. Ze zdjęciem wnętrza samochodu pobaw się krzywymi tak żeby oświetlenie było bardziej jednolite.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem zamiar się rozpisać, ale stwierdziłem, że wizualizacja to lepszy wybór. Założyłem, że się nie obrazisz, że pobawiłem się tą pm'ką. Ja widzę to w ten sposób:

kUZMpNA.jpg

Kilka minut pracy, bez dokładności i pliku źródłowego. Po pierwsze chmury. Stock, którego użyłeś jest słabej jakości, w takim wypadku pozostaje rozmazanie lekko części lub całego stocka, lub po prostu rezygnacja z niego. Warto się pobawić i użyć wielu stocków, trzeba tylko zadbać o to, by były jednolite (zabawa z jasnością i kontrastem). Ja w tym wypadku rozmazałem trochę. Masz tu trochę stocków z chmurami: 

Poza tym: uwydatnione źródło światłą w górnym prawym rogu, rozjaśnienie miejsc, na które pada światło, dodanie płomienia z odrzutowca (żeby było ciekawiej), najlepiej znadź jakąś fajną light teksturę. Rozmazałem "w ruchu" parę miejsc, możesz też odrobinę poprzykrywać chmurami odrzutowiec. Wszystko widać na obrazku - taka jest moja wizja 😉

PS: aa, i na sam koniec fajnie jest dodać kolor ciemny szary na tryb "tylko jaśniejsze" (w PS'ie jest na pewno taki sam pod inną nazwą).

Edytowane przez bananowsky
  • Wow! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łaał wrażenie jest nieporównywalne 😁  Mogę wiedzieć w czym to robiłeś jeśli nie nie w PS.
Wielkie dzięki za wizje i naprowadzenie!

Edytowane przez Randomowy
literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra spamię dalej, dopóki forum działa 😥
Co myślicie ?  Trzyma to się kupy? 

Edytowane przez Randomowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi