Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na to, że aktualny Facebook totalnie mi nie leży, przedstawiam redesign Facebooka!

Projekt na Dribbble: 

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Projekt na Behance: 

b87d5b74958581.5c3f3c5ce6b1e.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecny Facebook został zaprojektowany w taki sposób, żeby przyjemnie się go używało, i tak jest, chociaż są elementy które zostały dodane nachalnie, czyli np gry.

Ogólnie jeśli chce się robić redesign tak potężnego portalu, trzeba się trochę zagłębić w user experience, zrobić jakieś badania użytkownika, ankiety, zaprojektować go zgodnie z zasadami, 

ponieważ taki portal musi być dostępny dla każdej osoby, trzeba go tak projektować, żeby nie musiał specjalnie zmieniać kolorów w monitorze czy w jakiś sposób go kalibrować, żeby kolory, które wybrałeś pasowały innym osobom, które mają słaby wzrok albo problem z kolorem. Wiadomo, nie wszystko da się super zaprojektować, ale gdy chociaż w przybliżeniu zaprojektujesz według zasad, tym lepiej. 

Również biorąc pod uwagę samego redesignu, musisz sobie zdawać sprawę, że NIE PROJEKTUJESZ dla SIEBIE, ogólnie, NIGDY DLA SIEBIE, tylko dla użytkownika. Robiąc redesign strony musisz wziąść pod uwagę, dla czego chcesz zmienić jakąś stronę, w tym przypadku facebook, co twój nowy projekt może zmienić, jakie błędy naprawić w użytkowaniu, jakie dodatki wprowadzisz, które ulepszą użyteczność strony, bo redesign wizualny, to jednak nie jest wszystko. Jestem ciekaw czy rzetelnie zrobiłeś ten redesign patrząc na prace innych, szukając usterek w projektach innych osób na temat Facebooka, czy tak o zrobiłeś sobie ten redesign.

Czasami możemy stwierdzić, że nie wiele potrzeba, aby nasz projekt udoskonalić, stronę, która została zaprojektowana celując w użytkownika, można parę elementów zmienić, nie koniecznie zmieniać całkiem wygląd, bo to nie o to chodzi.

Twój redesign facebooka też nie jest jakiś wybitny, zły nie jest, chociaż są elementy, które po prostu nie siadają. Chodzi mi o listy takie jak skróty czy strony lub znajomi, mają za duże odstępy, które wyglądają komicznie i zostały stworzone po to tylko, żeby imitować wypełnienie, takie mam odczucie patrząc na nie. Również wielkie odstępy w menu, też są po prostu nie przemyślane do końca. Dziwnie wygląda menu z prawej strony, które jest wyrównane do pierwszego sidebara z prawej strony, zamiast do drugiego, czyli do końca marginesu tak jak logo facebooka jest. Co wygląda bardzo źle, to tekst w postach, który jest za jasny, w screenie poniżej widać, nawet to gołym okiem że coś nie tak jest, i tekst ciężko przeczytać.

image.png

• Super! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo słabe podejście, takie projekty musisz brać na serio, a jak dla jaj, to w ogóle nie zabieraj się za takie coś, bo szkoda na to czasu marnować po prostu, a projekt mógł wyjść o wiele lepiej, tylko przez lenistwo i słabe podejście do wykonywanych projektów się zmarnował.  Bo co z tego, że projekt wizualnie jest okej, gdy pod względem użytkowania leży.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tymczasem trochę więcej świecidełek niż dotychczas.

Projekt na Dribbble: 

Projekt na Behance: 

e29eb367282551.5b33fa15e56bc.png

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszesz komuś o kontraście a popełniasz ten sam błąd co świerzak, trochę słabo z twojej strony. 

Te wszystkie ciemne teksty zmień na jaśniejsze, żeby dało się cokolwiek przeczytać, bo jest ciężko.

Ciemno strasznie po mimo tych świecidełek.

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z przedmówcą. Myśle że nie tylko ja uwielbiam kontrasty. Strona wyglądała by lepiej gdybyś na co drugiej "Sekcji" dał białe tło i granatowy tekst.

Bez tego strona jest poprawna ale monotonna.

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę trzymać się wytycznych zleceniodawcy. Nie dam co drugiej sekcji z białym tłem, jeżeli kolorystyka miała być ciemna 😉

Wszystkim dzięki za opinię :grafinity:

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jesli kolorystyka miala byc ciemna to sprobowal bym z czarnym lub ciemnym grafitem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czepiam się, bo żeby projekt był dobry, to kontrast i tekst musi być widoczny i dobry dla wszystkich użytkowników internetu. PROSZĘ SIĘ DOEDUKOWAĆ jeśli masz jakieś wątpliwości i jeśli masz w to wy*bane to nie nazywaj się UX Designerem, bo to się tak naprawdę mija z celem, i w ten sposób pokazujesz, że nie masz żadnej wiedzy na temat projektowania user experience, nazwij się nie wiem web designer czy kij wie co, chociaż oni też muszą projektować zgodnie z dostępnością i użytecznością.

Nie hejtuje Cie jako prywatną osobę, ale jako personę w internecie, która nie jest doświadczona lub twierdzi, że wszystko umie.

Robisz prace ładne,  przyznam, ale nic więcej nie ma w twoich pracach. Gdzie ta użyteczność, dostępność i wiedza która jest potrzebna do tworzenia pięknych aplikacji i stron internetowych, które działają. Twoje projekty są robione na jedno kopyto, to widać. Pojęcie musisz mieć jakieś, bo robisz prace na jakimś poziomie, ale nigdy nie wejdziesz na poziom wyższy, póki nie zrozumiesz jak ważna jest wiedza na temat projektowania, nie mam pojęcia, czy robiłeś jakieś kursy, czy czytasz artykuły na temat projektowania itp itd, czy czytałeś książki, ale powinieneś, dla czego? Dały by ci one jakieś perspektywy i nauczyły cie rzeczy, lub pokazały złe nawyki, które bez wiedzy sobie wyrobiłeś. (Ja też święty nie jestem, ale mam chęci do nauki). Powinieneś starać się osiągnąć cel, poprzeczkę, w tym przypadku wejść na poziom wyżej, szlifować skill i uczyć się po prostu, bo bez nauki to się skończysz, w jaki sposób? No taki, że będziesz robił prace, żeby je robić.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tego projektu to jest on nawet ładny ale zbyt neutralny. Za mało odniesień do tematyki przewodniej. Nawet jakbyś dał gdzieś po prostu jakieś fajne foty to by był inny odbiór strony.
Pomysł w headerze na pokazanie benefitów(?) mi się nie podoba. Połączenie tego zygzakowatego paska i cyfr wygląda jak ścieżka jakiegoś progress bara - jednak treść punktów tego nie odzwierciedla.

Edytowane przez fantovsky
  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi