Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
bredzi

Praca profesjonalnego grafika do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Proszę o ocenę pracę grafika bo ja już nie mam siły żeby mu podpowiadać. Zleciłem wykonanie LP dla grafika z bardzo ładnym portfolio. Dostałem na początku trzy przykłady które mnie rozczarowały ponieważ rozmawialiśmy że wykonuje piękne strony, nowoczesny design itd. A dostałem coś gorszego niż kupione themeforest.net 

Stało sie tak że ja musiałem mu dobrać kolorystykę przesyłając linki do innych stron, później psica co zmieniać i projekt wyglądał coraz lepiej.  

Pierwsza  grafika to praca płatnego grafika.

Druga to moja sklejka robiona na paint żeby grafik wiedział  jaki chce układ itd.

Ogólnie  jakościowo miało być nie gorzej niż portal abracar.de

Po paru projektach strona  i układam w końcu przypomina  to co chamiałem ale jakościowo i kolorystycznie według mnie można to zrobić lepiej i ładniej. 

Proszę o waszą opinie co zmieniać poprawiać bo ja już nie mam siły. Zaznaczę ze nie jest to projekt za który płace poniżej 1000 zł 

Edytowane przez bredzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Żebyśmy sie dobrze rozumieli. Pierwsza praca to co zrobił grafik. Druga praca to co ja skleiłem w Paint żeby pokazać mu pokazać jaki ma być układ.
Sam jestem tego zadnia ze da rade to zrobić ładniej i lepiej. Wystarczy porównać stronę abracar.de  na której się wzorowaliśmy częściowo układem. Tam jest wszystko ładnie zrobione, kolory dobrane i cała strona przejrzysta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często korzystam z pracy grafików i mam kilka uwag.
Jaki jest sens płacić za stworzenie czegoś co jest kopią?
To nie lepiej już kupić gotowca i dać grafikowi do drobnych korekt za mniejsze pieniądze?
Poza tym.. Prawda jest taka iż jeżeli chce się mieć ładny projekt skomponowany pod swoje dokładne wytyczne trzeba współpracować z grafikiem. 
Dobry grafik wyczaruje cuda na podstawie tylko ogólnych informacji ale trzeba mu zaufać i nie negować wszystkiego z góry bo nam się kolor obramowania nie spodobał tylko grzecznie to obgadać 🙂
Nie sugeruj się portfolio bo często są nieuczciwi liczący na to iż nie zauważysz że przykładowe prace są kopią już istniejących projektów.
Ja zawsze stosuje mały test.. Czy to jest np. stworzenie grafiki pod formularz czy w wypadku grafiki artystycznej przesyłam szkic skrzydełek anioła z napisem w celu wyczarowania coś z tego ładnego na szybko.. Po godzinie już wiem czy mam do czynienia z grafikiem czy amatorem.
Jednak amatorzy często są też warci uwagi bo mają świeższy pogląd na dany temat ale też więcej czasu musimy poświęcić na współpracę z takim grafikiem.

Edytowane przez BigRey
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z przykrością się to czyta. Wrzucasz projekt grafika z prośbą o danie mu rad przez innych xD Jendym podoba się jedno, a innym drugie. Jestem tylko ciekaw czy dostałeś zgodę od grafika na publikację projektu. To Ty jesteś zleceniodawcą i to Ty jesteś osobą wyrażającą opinię. Przeczuwam, że należysz do zleceniodawców, którzy żyją w przekonaniu, że graficy siedzą im w głowach i wiedzą co im się nie podoba. Jeżeli tak jest, to współczuję grafikowi, że musi z taką osobą współpracować. Fakt, że nie jest to projekt wart te 1000 zł czy więcej, ale jeżeli zleca się coś grafikowi, to takiemu, który rzeczywiście odwali robotę jak trzeba.

@Michał jak dla mnie temat do wywalenia. Nie od tego jest ten dział :/ Nie wpadłbym nigdy na pomysł, że można byłoby napisać taki post xD

Edytowane przez viperovsky
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dałem szkic jaki chce układ opis jak ma wyglądać strona itd. Co mam jeszcze odpalić Adobe i zrobić cała pracę? 

Miało być 1500 na rękę z mobile gdzie tam nie będzie dużo zmian. Grafik ma ładne portfolio i pracował znanej firmie. Robi to od 8 lat. To uważałem że będzie dobrze i się rozczariwałem. 

Nie szukaj winny u mnie bo mog bym tu na forum znaleść kogoś za połowę tej ceny. Chciałem dobrze i też zapłacić więcej. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ma być żart.? Jeśli tak to daruj to sobie. Mam co robić a siedzenie przy PC to nie praca dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomijając kwestię, że temat jest w nieodpowiednim dziale, czego od nas oczekujesz? Jesteś zleceniodawcą, a on zleceniobiorcą, więc sprawy związane z wykonaniem zlecenia powinniście załatwiać między sobą. Osobiście uważam, że jest to nie fair wobec tego grafika 😕 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten dział jest do oceny projektów graficznych. Chciałem się już upewnić. Grafikę już usunełem grafikę. Ty jak byś np remontowa łazienkę i fachowiec by ci mówił że kafelki prosto położone a widzisz ze nie jest to też byś się doradzał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie jesteś zadowolony z tej usługi to zapraszamy do nas do działu ze zleceniami.

Wątek przeniosłem do innego działu, ponieważ umieściłeś to w portfoliach.

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że cena nieadekwatna co do umiejętności, ALE jeśli grafik ci coś podsyła, mówisz nienienie nie podoba mi sie robisz mu "szkic" to wtedy sie trzyma sztywno twoich pomysłów. Coś zrobi od siebie źle - bo nie tak - zrobi jak ty chcesz, to 0 kreatywności. XD 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi