Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
JakubWEB

UI/UX JakubWeb

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Tworzę portfolio ale przed napisaniem chciałbym poznać waszą opinię, jak to widzicie, co byście zmienili.
Projekty landing page przejadły mi się i  postanowiłem stworzyć coś innego. 
Mój zamysł jest taki aby każda sekcja po scroolu przeskakiwała/znikała i się pokazywała nastepna. [header - portfolio - o mnie - współpraca].
Na początku nie podobała mi się  sekcja "portfolio" , ale wydaje mi się że będzie w porządku.

layout.jpg

Edytowane przez JakubWEB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamysł spoko, ale kilka rzeczy mi się nie podoba. 

Jakość zdjęcia i wycięcie go. 

Także nie pasują mi kafelki portfolio takie poszarpane jak sprayem w paincie. 

?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wuodek @wuodek 

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Zdjęcie jest słabej jakości, mała rozdzielczość.
Kafelki w portfolio chciałem jakieś inne niż są wszędzie. Na projekcie słabo to się prezentuje i mało na nich widać, więc zrezygnowałem.
Dzięki za wypowiedz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Scroll hijacking nie jest dobry dla ux, ponieważ ograniczasz użytkownika tym właśnie sposobem, co sprawia że użytkownik nie jest wstanie eksplorowwać twojej strony po przez nawigację.

Jeśli już chcesz robić ten scroll hijacking to powinieneś dodać dodatkową nawigację jako slider, który mówi nam dodatkowo na jakim ekranie sie obecnie znajdujemy.

Jeśli chodzi o header to też lipa. Jakub Aniluk, coś tu chyba źle z typografią, lepiej nie bawić się trendami, a użyć i źle to użyć  bo header wygląda jak wygląda strasznie. Brakuje call to action przycisku, który by pozwalał na interakcje z użytkownikiem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Projekt estetyczny i przyjemny dla oka, chociaż nie wszystko mi się tu podoba. Odstępy miedzy kategoriami pod headerem mogłyby być nieco mniejsze. W aktualnościach nie leży mi interlinia, a te linie między zdjęciem a treścią zdecydowanie zbędne. Również nie podobają mi się buttony typu Lubię to, Udostępnij itp. Gwiazdki w sekcji Przepisy za duże, a informacje po najechaniu za małe. W O mnie na pierwszy rzut oka wyglądają jakby ikony Social Media były położone w martwym punkcie. Warto byłoby je doczepić do lewej krawędzi względem buttona i tekstu. Tak poza tym są one takie średnie, każda z innej parafii.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O kurka wodna, kompletnie inna praca, niż poprzednia. Jest estetycznie, przyjemnie, jednak są małe niedociągnięcia.

W aktualnościach, lubię to, udostępnij, tweetnij, to raczej jest udostępnienie, więc powinno być pod jednym przyciskiem, jeśli już wchodzimy na ten poprawny poziom projektowania.

Dodałbym jakiś fajny cta, do tych aktualności, czy tam wpisów jak chcesz nazwać tą kartę to nazwij, zamiast tego zielonego linku, ta chmurka z komentarzami? chyba tak, bo nie wiadomo o co chodzi tak naprawdę.

W kartach z przepisami, te cienie we wszystkich kartach są zbędne, jedynie "aktywne" i podświetlone karty powinny je mieć, również one są bardzo puste, powinny zawierać jakieś nie wiem, serduszka, ikonki udostępniania czy coś takiego.

W sekcji o mnie, te social media wyglądają dziwnie, powinny być wyrównane do reszty kontentu, czyli tekstu, buttona cta.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzilbym kontrast szarych elementów tekstowych na ciemnych tłach. Jesli  chodzi o ten cennik to napisy powinny być wyrównane od lewej strony, czyli od ikon powinny się zaczynać. Czemu kontrast jest tak ważny, ponieważ strona musi być kompatybilna ze standardami WCAG 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi