Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pora rozciągnąć gnaty i porobić szybkie koncepcje, może kogoś zainspiruje jakiś prototyp.

Ustawiam sobie limit czasowy 2 godziny i będę korzystał z listy FONTS (+web safe fonts): https://grafinity.pl/topic/11520-fonts-–-free-only-needed-type-set-freebie

Inknut Antiqua, Public Sans, Arial

PS. Krowa to glyph kroju pisma Reforma 1918: U+f8ff

PPS. nie jestem zadowolony z menu, ale skończył mi się czas

web_1.thumb.png.684cbfd29c0f52f142f56c1739eca44d.png

• Lubię to! 1

• Administrator

Projektowałeś ten widok przez 2 godziny? Jeśli tak, to niestety, ale pod względem UI nie zachwyca. Rozumiem, że to mało czasu na jakikolwiek research i analiza. Przede wszystkim kolorystyka jest za bardzo kontrastowa. H1 zajmuje jakieś 35% całego hero i ciężko doszukać się tego małego copy w lewym, dolnym rogu. Brakuje konsekwencji w design systemie - twitter jest typu outline, a facebook filled:

CleanShot 2022-05-14 at 18.11.50.png

---

Tutaj zdecydowanie za mały H2 oraz tekst pod nim. Załamanie linii powinno nastąpić przed "na".  Kursywy nie używamy.

CleanShot 2022-05-14 at 18.12.39.png

---

Jestem ciekaw, jakby wyglądał skończony projekt. W obecnym stanie mi się po prostu nie podoba i jest niedopracowany, co widać chociażby po krzywych elementach:

CleanShot 2022-05-14 at 18.15.40.png

• Dzięki! 1

Dzięki za feedback!

3 godziny temu, Damian napisał:

Projektowałeś ten widok przez 2 godziny?

Nie. Projektowałem 3 różne koncepcje przez ok. 3 godziny i postanowiłem, że wznowie przeprowadzanie layoutowych eksperymentów.

4 godziny temu, Damian napisał:

Rozumiem, że to mało czasu na jakikolwiek research i analiza. Przede wszystkim kolorystyka jest za bardzo kontrastowa

W ramach 2 godzin nie ma szans, żebym przygotował przemyślane copy, więc pewnie sama koncepcja by się zmieniła. 

Jakbym miał czas to w principle bym stworzył animacje jak kolejne krowy/inne zwięrzęta są rozczłonkowywane i z nagłówka spływa krew a na scrollowaniu załączyłbym efekt paralaksy, który wraz z postępem zmniejszałby napis. 

H1 zajmuje jakieś 35% całego hero i ciężko doszukać się tego małego copy w lewym, dolnym rogu.

Treść z lewej to jedynie suplementacja jako zwykły text block. Nagłówek H2 byłby użyty dopiero w drugim widoku. 

Brakuje konsekwencji w design systemie - twitter jest typu outline, a facebook filled:

Masz racje. Nie chciało mi się szukać ikony faceboka, jednak tak wyglądałaby po podjęciu interakcji na hover, chociaż teraz jeszcze dodałbym tekst z boku "udostępnij". 

Tutaj zdecydowanie za mały H2 oraz tekst pod nim. Załamanie linii powinno nastąpić przed "na".  Kursywy nie używamy.

To nie H2. Załamanie linii jest przed "na", pewnie chodziło Ci o to, że powinien być za i tutaj się nie zgodzę, ponieważ przy tym układzie na każdy wyraz położona jest najmocniejsza emfaza i jest to zabieg celowy. Jeśli chodzi o kursywę to nie powinienem jej użyć, testowałem italiki kroju public sans i arial jest niestety płynniejszy i zostawiłem bez przemyślenia. Natomiast kursywy używa się jeśli potrzeba jest położenia akcentu zazwyczaj w dłuższych formach tekstu, chociaż ja tego unikam w krojach bezszeryfowych i zastępuję pogrubieniem. 

Jestem ciekaw, jakby wyglądał skończony projekt. W obecnym stanie mi się po prostu nie podoba

Ja też jestem ciekaw, jednak nie będę przygotowywał więcej niż 2 widoków na koncepcję. Bardzo mnie cieszy twój odbiór oraz zaznaczenie jak wyraźny jest kontrast. Zazwyczaj w projektach staramy się by użytkownik miał "pozytywne doświadczenia", na ten projekt mam inną koncepcję. Zamiast głaskać po pupie chciałem kogoś strzelić mocno w twarz z liścia, odbiór miał być agresywny, mocny, dobitny, miałby wzniecić pożar w mediach społecznościowych i wywołać szok. Miał również oddać codziennie cierpienie milionów zwierząt na świecie i spowodować, że ktoś zapamiętałby ten landing dłużej niż na godzinę, co w dzisiejszym świecie jest trudne.  Jeśli sam w briefie miałbyś to co opisałem jako koncepcja(daną przez klienta) to też otuliłbyś użytkownika niskim kontrastem i kremowymi, przyjemnymi kolorami?

Damian, jeśli zawsze o projekcie WWW będziesz myślał w kategorii "zawsze po h1 musi być h2" to projekty będą nabierały takiego samego kształtu. To dobra praktyka. Dobrą praktyką jest również stosowanie UVP i zawieranie "całości" czy esencji już na stronie głównej w pierwszym widoku, co sam w projektach komercyjnych stosuje. Natomiast, strona internetowa to również szansa na opowiedzenie historii i pomimo, że jest to produkt nastawiony na funkcjonalność to oszacowanie na ile możemy sobie pozwolić na odejście od utartej formy uzależniony jest od jej przeznaczenia. 

Do tych projektów nie będę podchodził jak do projektu komercyjnego, to nie są projekty do portfolio, raczej zabawa typografią, kolorem i układem, co może komuś lub nawet mi w eksploracji kierunku artystycznego w innych projektach. 

PS. dzięki za zwrócenie uwagi na nierówne elementy, poprawione

web_1_1.png

• Lubię to! 1

• Administrator
8 godzin temu, FIRCYK napisał:

Jeśli sam w briefie miałbyś to co opisałem jako koncepcja(daną przez klienta) to też otuliłbyś użytkownika niskim kontrastem i kremowymi, przyjemnymi kolorami?

Luz, ja tylko wyraziłem swoją opinię jako projektant aplikacji mobilnych i stron www użytecznych dla użytkownika, a nie kontrowersyjnych kampanii 😉  Od tego jest właśnie forum — od wyrażania swojej opinii. Fajnie, że poświeciłeś tyle czasu na kontr-feedback. 

W takiej tematyce zapewne bym się nie odnalazł, dlatego nikogo bym nie "otulił', bo nie miałbym nawet okazji.

• Lubię to! 1

W dniu 15.05.2022 o 08:25, Damian napisał:

Luz, ja tylko wyraziłem swoją opinię jako projektant aplikacji mobilnych i stron www użytecznych dla użytkownika, a nie kontrowersyjnych kampanii 😉  Od tego jest właśnie forum — od wyrażania swojej opinii. Fajnie, że poświeciłeś tyle czasu na kontr-feedback. 

Gdyby przeszkadzałaby mi krytyka to bym zmienił zawód, więc zachęcam do dalszego wyrażania opinii 🙂 

W dniu 15.05.2022 o 08:25, Damian napisał:

W takiej tematyce zapewne bym się nie odnalazł, dlatego nikogo bym nie "otulił', bo nie miałbym nawet okazji.

Jako ćwiczenie możesz spróbować zrobić coś co odbiega od tego co robisz na codzień. Będzie ciężko. Ja sam wiele lat temu spędzając zbyt dużo czasu na dribbblu miałem problem z tworzeniem koncepcji odbiegającej od utartej drogi. Wychodzenie ze strefy komfortu może przyczynić się do szybszego rozwoju.