Skocz do zawartości

Grafiki Inezki.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Będę tu wstawiać moje pierwsze (od 9 lat) grafiki, wszystko co stworzę, loga, banery itp. Do oceny. Widzę, że ogólnie fora są lekko obumarłe i bardziej facebook jest na czasie, ale jestem tradycjonalistką 😉 Chciałabym bardzo iść w kierunku tworzenia grafiki. 

A o to pierwsze logo z wyzwania "Rocketship Logo" .

Stworzone w programie Adobe Illustrator. 

QUASAR.png

Edytowane przez Inza

• Administrator

Cześć, niestety, ale Twoje logo nie jest zbyt estetyczne. Przede wszystkim użyty font nie pasuje do znaku (grubość, styl). Popatrz, jakie panują aktualnie trendy, na przykład tutaj: https://logopond.com/search/?terms=rocket&filter=&page=&wgal=Y&searchtype=tag

Widzisz różnice pomiędzy tymi pracami a Twoją? Na początek, zanim zaczniesz projektować w programie, wykonaj sobie kilka szkiców na kartce — to pomaga!

• Super! 1

1 godzinę temu, Damian napisał:

Cześć, niestety, ale Twoje logo nie jest zbyt estetyczne. Przede wszystkim użyty font nie pasuje do znaku (grubość, styl). Popatrz, jakie panują aktualnie trendy, na przykład tutaj: https://logopond.com/search/?terms=rocket&filter=&page=&wgal=Y&searchtype=tag

Widzisz różnice pomiędzy tymi pracami a Twoją? Na początek, zanim zaczniesz projektować w programie, wykonaj sobie kilka szkiców na kartce — to pomaga!

Dzięki! 🙂 Faktycznie jest różnica i wiem że przede mną spora droga by wydobyć co ukryte. Zastanawiam się jeszcze czy dobrze robić logo w różnych programach, czy skupić się na jednym?

• Administrator
1 godzinę temu, Inza napisał:

Zastanawiam się jeszcze czy dobrze robić logo w różnych programach, czy skupić się na jednym?

Moim zdaniem lepiej opanować jeden na początku. W przyszłości możesz kombinować, aby rozwijać swoje umiejętności korzystania z innych programów.

• Lubię to! 1
  • Dzięki! 1

W takim razie skupiam się na Adobe Illustrator. Kolejny projekt logo, 

"Logo Prompt:
Hot Air Balloon
Name Ideas:
Lift, Crown (the very top part of the balloon), Whoosh"

Jestem gotowa na krytyczną ocenę, choć osobiście mi się podoba w pewnej części.  Posłuchałam wcześniejszej rady i robiłam szkice na kartce papieru 😉 ( dobrze, że przez kilka lat ćwiczyłam rysowanie 😄 ) 

whoosh.png

• Administrator

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, Blaza napisał:

I przypilnuj kolor. Widzę że masz dwa odcienie czerni, lepiej żeby został jeden 😀 Najlepiej ze 100% czerni. Przyda ci się na przyszłość jeżeli logo miałoby być drukowane.   

Właśnie zauważyłam z tą czernią, niezła gafa 😕 Być może z pośpiechu i ekscytacji. 

Stworzyłam tym razem logo na podstawie wstawionego tu zlecenia (nie wiem, czy tak można?) Co sądzicie o logo?
W "oknie" jest ukryta tak jakby litera C. 

Czcionka " DejaVu serif Bold" . 

Dziękuję za wszelkie rady! Jesteście bardzo pomocni!

central nieruchomości.png

Edytowane przez Inza

• Administrator
10 godzin temu, Inza napisał:

Stworzyłam tym razem logo na podstawie wstawionego tu zlecenia (nie wiem, czy tak można?)

Można, można. Bez obaw 😄 

Co do logo - widać, że już zaczęłaś dbać o proporcje. To dobrze! Na pewno jest lepiej niż pierwsza lub druga praca. Nie wiem, czy to celowy zabieg, ale znak wydaje mi się być krzywy. W kształcie po lewej linia pionowa jest poprowadzona na środku, a w tym po prawej już nie. Okno jest trochę mało widoczne. Ja na Twoim miejscu skupiłbym się bardziej na znaku, aby przypominał budynki, bo aktualnie to surowe prostokąty.

W logo chodzi też o to, aby było unikatowe (i zrozumiałe dla odbiorcy). Spójrz, wystarczyło tylko kilka wariacji i mamy tutaj fajny przykład architektury budynków:

CleanShot 2022-07-06 at 10.22.58.png

Ćwicz dalej. Widać postęp.

• Super! 1

Opublikowano (edytowane)

Dzisiaj był challenge z Pandą 😉

Logo Prompt:
Panda Logo

Nonprofit Name Ideas:
Panda Global, Bamboo, Endangered Panda Conservation 

Miałam wiele pomysłów, ale ten chyba najlepiej mi podpasował, wszystko tworzone na okręgu - bo global 😄 Pyszczek pandy, liście bambusa. Wstępnie było zielono, więc wstawiam dwie wersje. Jak oceniacie? 

PANDA LOGO.png

panda green.png

Edytowane przez Inza
  • Lubię to! 1

Sam zamysł mega, ale niestety no nie wygląda to jak panda. I tak widać mega progress od pierwszej pracy. Dlaczego P Ma taki odstęp od reszty liter? Trzymaj się jednego odstępu w tekście, też mi się wydaję, że w wersji zielonej liście nad D są strasznie rozjechane. Powodzonka, naprawdę widać progress. 

• Dzięki! 1

Teraz, mikey. napisał:

Sam zamysł mega, ale niestety no nie wygląda to jak panda. I tak widać mega progress od pierwszej pracy. Dlaczego P Ma taki odstęp od reszty liter? Trzymaj się jednego odstępu w tekście, też mi się wydaję, że w wersji zielonej liście nad D są strasznie rozjechane. Powodzonka, naprawdę widać progress. 

Właśnie nie wiem dlaczego te P się tak rozjechało 😞 Ale będę większą uwagę zwracać teraz na takie rzeczy.  Trochę chyba przypomina fokę 😄 Dziękuję za komentarz, uwagę i podbudowujące słowa.

15 godzin temu, Inza napisał:

Właśnie nie wiem dlaczego te P się tak rozjechało

Rozjechało się pewnie dlatego że zostawiłaś automatyczne odstępy między liniami. Jak już zrobisz efekt jaki chcesz możesz zamienić tekst na krzywe, rozgrupować i ręcznie poustawiać jak chcesz. Dużo więcej pracy ale masz pełną kontrolę. Ewentualnie w ustawieniach tekstu pokombinować z rozsunięciami. 

• Dzięki! 1

• 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Hej @Inza,

w Twoich pracach widać, że idziesz do przodu. Prezentujesz bardziej ułożone pomysły i przemyślane prace. W końcu praktyka czyni mistrza 😄 Nie zapominaj, że typografia w logo jest bardzo ważne. Musisz odpowiednio dobierać font, który będzie pasował i zgrywał całość.

• Dzięki! 1

Popracuj nad wyważeniem typografii wobec sygnetu, ponieważ niemal w każdym z powyższych logotypów te proporcje są zaburzone.

Wyświetl sobie te logotypy w różnych rozmiarach, także na urządzeniach mobilnych, jeśli masz możliwość, to wydrukuj - również w różnych rozmiarach.

Przekonasz się, że w niektórych pracach sygnet jest przeskalowany względem typografii i np. w Dziarskim Chlebku lub Quadrifoglio tekst całkowicie straciłby na czytelności po wygrawerowaniu na długopisie bądź pieczątce (nie mówiąc o serduszkach odchodzących od koniczyny, które zleją się w jedną plamę, a same w sobie stanowią zdecydowany nadmiar serduszek jak na jeden logotyp).

Dobrze, że eksperymentujesz z różnymi krojami pisma, ponieważ wraz z nabieraniem doświadczenia będziesz w stanie bardziej umiejętnie je implementować. Na tę chwilę widzisz, gdzie należy zastosować np. fonty szeryfowe, ale ich dobór wymaga jeszcze pracy.

Linie, odległości i odstępy zaburzone. Dlaczego w Dziarskim chlebku grubość linii na bochenku i na kłosach jest inna? W Quadrifoglio odstępy między serduszkami tworzącymi koniczynę powiększ do rozmiarów linii tworzących te serduszka - zobaczysz, jak wiele znak zyska na czytelności.

I bez serduszka zamiast kropki. To zdecydowanie za dużo serduszek.

• Super! 1

W dniu 2.08.2022 o 07:48, Damian napisał:

Hej @Inza,

w Twoich pracach widać, że idziesz do przodu. Prezentujesz bardziej ułożone pomysły i przemyślane prace. W końcu praktyka czyni mistrza 😄 Nie zapominaj, że typografia w logo jest bardzo ważne. Musisz odpowiednio dobierać font, który będzie pasował i zgrywał całość.

Dziękuję za komentarz dotyczący moich prac 😄 Ogólnie to idąc w mieście zaczęłam obserwować loga różnych firm co jest ciekawym, dodatkowym zajęciem 😅 Czcionki staram się pobierać nowe oraz je przekształcać na "swoje", co więcej czasu zajmuje ale jest ciekawe. Staram się też wszystko dokładnie wymierzać, odległości itp. Wiem,że jeszcze dużooo pracy przede mną i już miałam dni odpuszczenia i poddania się mimo, że to lubię. 

W dniu 2.08.2022 o 09:59, dropkick napisał:

Popracuj nad wyważeniem typografii wobec sygnetu, ponieważ niemal w każdym z powyższych logotypów te proporcje są zaburzone.

Wyświetl sobie te logotypy w różnych rozmiarach, także na urządzeniach mobilnych, jeśli masz możliwość, to wydrukuj - również w różnych rozmiarach.

Przekonasz się, że w niektórych pracach sygnet jest przeskalowany względem typografii i np. w Dziarskim Chlebku lub Quadrifoglio tekst całkowicie straciłby na czytelności po wygrawerowaniu na długopisie bądź pieczątce (nie mówiąc o serduszkach odchodzących od koniczyny, które zleją się w jedną plamę, a same w sobie stanowią zdecydowany nadmiar serduszek jak na jeden logotyp).

Dobrze, że eksperymentujesz z różnymi krojami pisma, ponieważ wraz z nabieraniem doświadczenia będziesz w stanie bardziej umiejętnie je implementować. Na tę chwilę widzisz, gdzie należy zastosować np. fonty szeryfowe, ale ich dobór wymaga jeszcze pracy.

Linie, odległości i odstępy zaburzone. Dlaczego w Dziarskim chlebku grubość linii na bochenku i na kłosach jest inna? W Quadrifoglio odstępy między serduszkami tworzącymi koniczynę powiększ do rozmiarów linii tworzących te serduszka - zobaczysz, jak wiele znak zyska na czytelności.

I bez serduszka zamiast kropki. To zdecydowanie za dużo serduszek.

Dziękuję bardzo za zainteresowanie moim tematem. Czy z tym logiem z koniczyną chodzi o to, żeby nie tworzyć tak małych szczegółów czy po prostu dopasowywać wielkość do tego, aby przy skalowaniu do małej wersji również było widoczne?  Ogólnie się zastanawiam nad tym, czy się podobają komuś te loga czy na razie po prostu jestem zafascynowana tworzeniem ich 😄 Z czasem kilku dni, np. wiem, że ten dziarski chlebek... to totalna klapa 😄 Wiem, że kolor nie taki,  koła nie pasują "jakoś", no i taki jakiś chleb zerówkowicza, ale wtedy dla mnie to wszystko miało sens. 

Edytowane przez Inza

W dniu 6.08.2022 o 09:29, Inza napisał:

Czy z tym logiem z koniczyną chodzi o to, żeby nie tworzyć tak małych szczegółów czy po prostu dopasowywać wielkość do tego, aby przy skalowaniu do małej wersji również było widoczne?

Jedno wiąże się z drugim. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym więcej niuansów zaczniesz dostrzegać.

• Dzięki! 1