Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Jak zacząć?


szczypiorek239
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Damian,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem początkującym w temacie grafiki, jak mogę się jej stopniowo uczyć i progresować? Nie mam żadnego parcia, ale chciałbym się nauczyć grafiki 2d, może z czasem, coś tam 3d w blenderze podziubać. Nie znam dobrych stron z wprowadzeniem i tutorialami, wszystko jest porozrzucane. Korzystam z systemu windows, póki co mam gimpa są jakieś lepsze programy? Tak wiem, adobe ale oprócz 🙂 Kiedyś chciałbym być dobrym grafikiem, biorę sprawę na poważnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+

Grafika to bardzo rozległa dziedzina, co masz na myśli mówiąc 2d? 🙂 Moim zdaniem na początek najlepiej znaleźć sobie jakąś konkretną dziedzinę, którą się lubi i na niej się skupić, np. UI/UX / Ilustracja / Branding / Animacja itd.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2022 o 07:17, Blaza napisał:

 Co do programów to podobno jeszcze dobre jest Affinity. 

Używam Affinity Designer, dość dobry program jeśli nie musimy/nie chcemy pracować na pakiecie Adobe. Zalety to niska cena (jednorazowy zakup, bez subskrypcji), w miarę prosty i czytelny interfejs. Wcześniej używałem CorelDraw od 9 do X5. Jedyne upierdliwości jakie dotąd zauważyłem to wyświetlanie i eksport krzywych - program potrafi dorzucić od siebie jakieś niechciane kontury/piksele, czasem rozmiar eksportowanego obiektu bywa niejednoznaczny - np. mam prostokąt 100x45px, skopiowany 3 razy, eksportuję do .png i nagle jeden okazuje się mieć 101x45px przy eksporcie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.