Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Pliki z Photoshopa ważą za dużo


FINCH Design
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Damian,

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

mam problem z zapisywaniem plików w photoshopie, korzystam z opcji Zapisz kopię i np. pliki TIF i PDF potrafią ważyć 2x więcej niż normalnie

dla testu zrobiłem z kolegą porównanie - stworzyliśmy te same pliki CMYK, 300 DPI, 100x100 cm z tak samo wykadrowanym zdjęciem i tak samo zapisaliśmy TIF - mój plik ważył 123 MB, jego 70 MB

co może być tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

W jaki sposób dodajesz zdjęcia do PS? Jako obiekt inteligentny (np: przeciągasz z pulpitu) czy Plik - Otwórz (jako rastrowa warstwa)? Czy zdjęcia kadrujesz potem do obszarów dokumentu czy one "wystają" poza obszar (normalnie ich nie widać, ale w PS są poza obszarem i zajmują dodatkowo miejsce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu, mam taki projekt:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

rozmiar A5, 300dpi, wszystkie warstwy spłaszczone, zapisywany do pdf i tif

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

może mi się źle wydaje, ale normalnie taki plik ważyłby kilka mb

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

cały czas mam wrażenie że popełniam jakiś głupi błąd i wystarczy gdzieś coś odznaczyć albo z przyzwyczajenia czegoś nie zauważam 😄 😄

 

 

Edytowane przez FINCH Design
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Damian napisał:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Pisałem o tym, czy kadrujesz i jak widać nie. To niepotrzebnie dodaje rozmiaru do pliku.

no tak, ale pliki o których mówie (czyli pdf i tif) spłaszczam więc jest wykadrowane

  • Przykro mi 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.