Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Teoria, definicje, zagadnienia, zależności... mózg paruje.


Poestra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Grafik ze mnie żaden. Sporadycznie robię znajomym lub znajomym znajomych proste projekty ulotek, wizytówek, kubków czy innych drobiazgów. Problem w tym, że działam czysto intuicyjnie. Od roku rozglądam się za jakąś szkołą/kursem, ale albo daleko, albo cena zwala mnie z nóg. Na YT ciężko dokopać się do konkretnych filmów, bo albo 40 minut gadają o tym samym, albo w 20 minut chcą przekazać materiał na 5 filmów. Niejednokrotnie informacje oznaczone jako te "dla początkujących" zawierają słowa i zagadnienia, których nie miałam szansy nawet usłyszeć wcześniej.

 

Moja prośba dotyczy nakierowania doświadczonych/wyuczonych grafików na treści, z których wyniosę więcej niż ból głowy. Może jakiś podręcznik dla laika w którym wyjaśnione są zagadnienia, bez artykułu na 3 strony o tym jak narysowac prostą kreskę w Paincie?

Jakiś podręcznik z Technikum który zapadł wam w pamięć jako "tak, to ten"? 

Chcę poznać podstawy, najważniejsze zagadnienia, przekazane jak dla bystrej osoby dorosłej, która szybko "kuma", ale omijając podstawy pobiegła od razu do  robienia samych projektów.

Zrozumiałam, że nie tędy droga i bez podstawowej wiedzy daleko nie zajdę.

Kto najlepiej przekazuje tę wiedzę w sieci? Jaki podręcznik kupić, żeby się nie zawieść? 

Helpunku! 🙂

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to chciałabym ruszyć w kierunku wykonywania projektów ulotek, logotypów (Ilustrator dla ułomnych... Nie mogę go ogarnąć), przygotowania do druku projektów, podstawowe definicje, którymi posługują się ludzie już w temacie ogarnięci. 😉 teoretycznie wiem czym jest CMYK, RGB, ogarniam podstawowe formaty ale jeśli kurs/poradnik zawiera takie informacje, to tym lepiej. 

Często zwyczajnie dostaje wytyczne "plik taki i taki, profil taki i taki" i tak robię, ale warto by było samemu ogarniać co, z czym, dlaczego i po co.

Najczęściej korzystam z gotowych grafik z baz grafik na darmowych licencjach (z freepika i tym podobnych).

Nie ukrywam, że traktuje to czysto hobbystycznie, ale marzy mi się pouczyć, ale nie zniechęcić. Problem ze mną jest taki, że jeśli w książce/podręczniku/kursie jest nabijana ilość znaków czy słów laniem wody 3x na te same informacje to się zwyczajnie zniechęcam. :( 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+

Czyli coś w kierunku identyfikacji wizualnej? 

Jeśli chodzi o podstawowe opanowanie narzędzi takich jak Ilustrator, moim zdaniem nie ma sensu wydawać pieniędzy na kursy w tym zakresie bo nauczenie się AI to tak na prawdę najprostsza z rzeczy, na YT znajdziesz setki, jak nie tysiące poradników – wystarczy wybrać te, które Ci najbardziej odpowiadają, a gdy już opanujesz podstawy to reszta przyjdzie z czasem, wszystkiego w parę dni nie da się nauczyć i perfekcyjne opanowanie AI przyjdzie z czasem. Chociaż moim zdaniem tak na prawdę nie trzeba mieć AI opanowanego na mega wysokim poziomie, wystarczy znać kilka podstawowych funkcji żeby tworzyć loga, ulotki itd.

Jeśli chodzi o projektowanie logo to polecam książkę 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
, imo jest to najlepsza książka o tej tematyce, która tłumaczy podstawy oraz jak wygląda cały proces projektowy. W przypadku tworzenia logo, visual id itd, opanowanie narzędzia to tak na prawdę może 10%, reszta to tworzenie własnych projektów, w taki sposób najlepiej się rozwijać. Nie ma sensu poświęcać zbyt dużo czasu na oglądanie poradników itd, bo można wpaść w taką pułapkę, że to jedyne co będzie się robiło równocześnie wmawiając sobie, że jakoś produktywnie spędza się czas i się rozwija, a tak jak wspomniałem wyżej – 10% to poradniki, czytanie blogów, przeglądanie inspirujących projektów, uczenie się narzędzi itd, a reszta to tworzenie własnych projektów, im więcej poświęcisz na to czasu tym szybciej będziesz  się rozwijał.

Jeśli chodzi o identyfikacje wizualną to zobacz ten temat:

Dodałem tam sporo fajnych linków, szczególnie polecam serię od The Futur.

Do inspiracji polecam też te dwa blogi:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Edytowane przez Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedź! 

Z miłą chęcią zapoznam się z tematem identyfikacji wizualnej. Przyznam szczerze, że termin to dla mnie jeszcze obcy ale ogarnę. 😉

 

Nie chcę nauczyc się wszystkiego w ciągu kilku dni, bo to niemożliwe - chce wiedzę zdobywać stopniowo i po kolei. 🙂 Mysle, że to forum mi w tym zdecydowanie pomoże. Na wolnym dniu szczegółowo przesledze poruszane tematy i mysle, że z czasem ruszę do przodu. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.