Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Problem z otwieraniem programów( blender i krita)


dominikkk333
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Agata z KrólTrefl,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna zacząłem swoją przygodę z programami do modelowania 3d odraz digital artu. Moja zabawa niestety nie potrwała zbyt długo ponieważ ( jakoś wczoraj) programy jak blender i krita przestały się otwierać, to znaczy klikajac na blendera otwiera sie okno, ale od razu pojawia sie brak odpowiedzi. Natomiast krita nie otwiera sie w ogóle. Odinstalowywałem i instalowałem programy na nowo, pobierałem starsze wersje, aktualizowałem pythona, ale mimo to nic sie nie zmieniło. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, albo miał podobny problem to niech napisze.

z góry dziękuję:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Co prawda nie miałam nigdy takiego przypadku, żeby się nagle dwa programy popsuły, ale możesz sprawdzić: 

- menadżer zadań, czy aby na pewno procesy powiązane z tymi programami nie działają w tle (jak działają, to zabić)

- jakie programy były instalowane między ostatnim działaniem blendera i krity a ich wywaleniem się i odinstalować 

- czy w tym samym czasie windows się nie zaktualizował i poczytać co było w tej aktualizacji

- sterowniki do karty graficznej, ewentualnie zaktualizować 

- zainstalować Gimpa i sprawdzić czy działa 😜 czy wywala wszystkie programy graficzne, czy tylko te dwa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak problem z systemem lub sterownikami, skoro nagle wszystkie programy graficzne nie działają. Sprawdziłabym na anglojęzycznych forach czy po ostatniej aktualizacji komuś też nie posypały się programy graficzne. 

PS. A nie odinstalowywałeś czegoś w międzyczasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2022 o 12:09, Agata_ napisał:

Dla mnie to wygląda jak problem z systemem lub sterownikami, skoro nagle wszystkie programy graficzne nie działają. Sprawdziłabym na anglojęzycznych forach czy po ostatniej aktualizacji komuś też nie posypały się programy graficzne. 

PS. A nie odinstalowywałeś czegoś w międzyczasie?

Niczego nie odinstalowywałem. Programy przestały działać tak z dnia na dzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.