Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Jaki wybrać tablet dla początkującego rysownika?


Alsart
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez pinkpixel,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂

Chcę się pouczyć trochę rysowania, więc szukam dla siebie tableta. Do tej pory posługiwałam się starym, leciwym już Wacom ONE M, który niestety nie daje mi satysfakcji z uwagi na bardzo nieczułe pióro.

Z tego co mi wiadomo najlepszy nacisk pióra mają teraz IPady (mogę się mylić, jeśli ktoś wie więcej proszę sprowadzić mnie na ziemię). Problem jest jeden - kosmiczna cena. Nie ukrywam, że boję się wydać kilka tys. zł na coś co może mnie nie wciągnąć - a z tego co wiem to jedynie wersja PRO nadaje się do rysowania.

Znalazłam natomiast dobre oferty na IPady używane, myślę, że nie jest to złe rozwiązanie dla osoby uczącej się. Wobec tego mam pytanie: czy wg Was IPad Pro 12.9 1. generacji 128GB będzie dobrym wyborem na początek? Może ktoś ma doświadczenia z różnymi  generacjami tych tabletów? Chodzi mi o praktykę, a nie cyferki. Będę wdzięczna za porady, bo z reguły nie trafiem dobrze ze sprzętem 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie
Damian
Ten post został doceniony przez Damian!

"Za pomoc użytkownikom w dziale "Zadaj pytanie""

pinkpixel otrzymał(a) odznakę 'Wartościowy Content' i 15 punktów.

Korzystam ze starego iPada 6.generacji z 32GB + ApplePencil  1.  Na chwilę obecną nie odczuwam absolutniej żadnej potrzeby, by ten zestaw wymienić na coś nowszego. Korzystam na nim z trzech programów Fresco, Vectornator i Procreate.

Cała magia rysowania na ipadzie kryje się nie w nim samym ale w Apple Pencil.

Czy taki zestaw wystarczy @Alsartdla Ciebie zależy od tego co i jak chcesz w nim robić, z jakich programów korzystać?
Ten mój nie zapewni komfortowej pracy w Photoshopie i Ilustratorze, na tych kobyłach będzie mulił. Ale ja w tych programach nie rysuję, importuję do nich ukończone prace w celu dopieszczenie (jeśli tego potrzebują), dostosowania do druku itp.
Ta mała ilość pamięci (32GB) nie umożliwi pracy na pierdyliardzie warstw w wysokiej rozdzielczości (szczególnie przy bitmapach), no ale to zależy od tego jaki masz sposób pracy, u mnie zazwyczaj jest to praca na 3-6 warstwach.

No i ten mój zestaw służy mi w zasadzie tylko do rysowania, nie  instaluję żadnych dodatkowych apek, gier; poza przeglądarką, pocztą i spotify nic więcej nie jest mi potrzebne.

Jeśli masz ograniczony budżet, to w pierwszej kolejności uwzględnij w nim Apple Pencil i dopiero resztę przeznacz na ipada.

Jak masz pytania to pytaj 🙂

Pozdrawiam.

Edytowane przez pinkpixel
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alsart napisał(a):

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Głównie chciałabym nauczyć się Precreate plus ew. właśnie Ps i Ai. Ale wiem już mniej więcej jak szukać, pomogłeś 🙂

Proszę bardzo 🙂

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie upewnij się tylko czy pencil + ipad będą współpracować. Są peny 1. i 2.

Tu informacja o zgodnościach

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian zmienił(a) tytuł na Jaki wybrać tablet dla początkującego rysownika?
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.