Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Propozycje zmian do nowego wyglądu forum


Agata z KrólTrefl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To są moje luźne uwagi. Zrobicie z nimi, co uważacie. 😉 Zacznijmy od rzeczy prostych:

Wygląd (tryb jasny):

  1. Fioletowe tło pod liczbą w odpowiedzi w temacie zbyt bardzo skupia na sobie wzrok w porównaniu do ważności tego komunikatu.
  2. Ikona folderu na pomarańczowym jest szara. Źle się to komponuje. Lepiej wyglądałaby w kolorze białym, zwłaszcza że w kolumnie już mamy biały tekst na tym pomarańczowym kolorze, który jest w miarę czytelny.

Wygląd (tryb ciemny)

  1. Zbyt niski kontrast między tekstem a tłem w tagach przy tematach postów.
  2. To samo w przypadku wołania kogoś w temacie (przykład poniżej).
  3. Data ukryta pod ikoną to niepotrzebny krok dla użytkownika. Jest to na tyle mały element, że można byłoby go dodać zamiast tej ikony. Zająłby niewiele więcej miejsca.

Wygląd menu po lewej (tryb ciemny)

Trochę zgadzam się z opinią @tiupz czatu, że prawa kolumna bardzo skupia na sobie wzrok. Jednak moim zdaniem to nie wina tejże kolumny, tylko faktu, że w porównaniu z nią menu po lewej w ogóle nie przyciąga wzorku. Nie czuję spójności pomiędzy lewą kolumną a resztą projektu.  Po prawej stronie:

  1. Szary jest kolorem trzeciorzędnym.
  2. Każda ikon jest biała i ma tło fioletowe lub szare.
  3. Hover jest fioletowy w linkach.

I te cechy są super! Natomiast po lewej:

  1. Poza suwakiem nie ma fioletu.
  2. Hover jest szary (kolor trzeciorzędny).
  3. Nazwa sekcji i linki w nich mają taką samą grubość i wielkość. Nazwy sekcji są szare (kolor trzeciorzędny), który nie różni się zbytnio od białego, przez co nie czuć hierarchii w menu.
  4. Ikony nie mają podbicia i w dodatku są szare (kolor trzeciorzędny).
  5. Nie ma efektu dla selected.

Menu po  zminimalizowaniu:

  1. Ikony nie mają hover ani selected.
  2. Ikona toggle dla sekcji wygląda jak zwykła pozycja w menu.

Funkcjonalności

  1. Jak teraz mamy w profilu osoby możliwość oceny + gadżet odpowiadający za wyświetlanie tych ocen (chyba, jeszcze nie widziałam dodanej oceny) to fajnie byłoby, jakby prace dodane do galerii też wyświetlały się w postaci gadżetu zamiast w aktywnościach. Gadżet mógłby się nawet znajdować nad ostatnimi aktywnościami.
  2. Fajnie byłoby też, aby galerię można było filtrować wg autorów i w profilu byłby link prowadzący do takiej przefiltrowanej galerii, co mogłoby pełnić rolę portfolio. 

Nie wiem dlaczego, ale byłam przekonana, że wraz z aktualizacją pojawi się funkcja portfolio w profilu, ale chyba sobie to ubzdurałam. 😞

  • Lubię to! 1
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Agata_ napisał(a):

Fajnie byłoby też, aby galerię można było filtrować wg autorów i w profilu byłby link prowadzący do takiej przefiltrowanej galerii, co mogłoby pełnić rolę portfolio. 

jak najbardziej za! 

Co do reszty to słuszne uwagi, ale tą lewą kolumnę zostawiłbym tak jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, mikey. napisał(a):

jak najbardziej za! 

Co do reszty to słuszne uwagi, ale tą lewą kolumnę zostawiłbym tak jak jest. 

W profilu jest osobna zakładka z pracami danego usera:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
/applications/core/interface/js/spacer.png">

Co do reszty - @Agata_ dziękujemy za feedback! W natłoku prac takie kosmetyczne drobnostki mogły nam umknąć. Przeanalizujemy jeszcze raz UI i wprowadzimy poprawki.

11 godzin temu, Agata_ napisał(a):

Data ukryta pod ikoną to niepotrzebny krok dla użytkownika.

Która data? Chodzi o chat?

  • Lubię to! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian zmienił(a) tytuł na Propozycje zmian do nowego wyglądu forum
  • Damian zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.