Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Jaki wybrać tablet graficzny dla dzieciaka z pasją?


KamilSta
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez andyx,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

na początku zaznaczę, że w kwestii grafiki jestem całkowicie zielony. Potrzebuję Waszej pomocy w  kwestii wyboru tableta graficznego dla córki, lat 10. Dzieciak ma zajawkę na tworzenie grafiki zarówno tradycyjnie (papier, kredki...) jak i na komputerze (tworzy rysunki, animacje, krótkie filmiki...). Pytanie brzmi następująco:

1.  Jaki tablet graficzny wybrać w budżecie max 1000zł, choć na poczatek przygody wołabym coś tańszego niż droższego 🙂

2. Jakie oprogramowanie będzie optymalne - najlepiej po polsku i przyjazne dla początkującego użytkownika?

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian zmienił(a) tytuł na Jaki wybrać tablet graficzny dla dzieciaka z pasją?

@pinkpixel  - to chyba najlepsze dla nas  rozwiązanie; sprzęt bardziej uniwersalny, a widzę że np.Tablet Samsung Galaxy Tab S6 lite ma całkiem rozbudowane funkcje dla początkującego grafika. Budżet 1000zł co prawda przekraczamy, ale chyba warto. Może jakieś podpowiedzi na jakie tablety jeszcze warto zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilSta nie miałem styczności z tabletami tego producenta, ale z tego co zdarzyło mi się widzieć na YT ten tablet może być dobrym wyborem, jako alternatywę możesz rozejrzeć się i w tym budżecie zmieszczą się używane ipady, na alegro wiele jest ofert ze sprzętem poleasingowym w dobrej kondycji i z gwarancją sprzedającego. Te ipady starzeją się dużo wolniej od urządzeń na androidzie, które po 2-3 latach tracą wsparcie dla systemu, a nowe wersje androida okazują się albo za ciężkie, albo nie są kompatybilne.

Sam pracuję na ipadzie 6-tej generacji, te najnowsze są 10-tej generacji, a ten mój wciąż działa płynnie, system jest aktualizowany i najnowsze wersje programów cały czas "śmigają", tyle że do tego aby w pełni wykorzystać możliwości potrzebny jest applepencil a ten trochę kosztuje, są jakieś jego zamienniki w mniejszych pieniądzach, ale na ile są one dobre nie mam pojęcia.

Wybór czy Android czy IOS to również wybór programów, dla jednego i drugiego jest ich sporo, niektóre z nich są dostępne tylko w wybranym systemu inne jak wymieniony sketchbook są i tu i tu, ale procreate jest tylko na IOS-a.

Dla dziecka mogę polecić program ArtRage 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
 jest płatny ale to jakieś grosze kosztuje, ma dla dziecka fajny zrozumiały obrazkowy interfejs, i oferuje dużo możliwości.

  • Lubię to! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian odblokował(a) i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.