Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Prośba o ocenę mojego bloga - pinkpixel.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki (i dziewczęta -też)

Mam stronę/blog, która powstała w 2009. Zapału nie starczyło na długo ... ale cały czas jest i teraz w przypływie większej ilości wolnego czasu, postanowiłem do niej wrócić. Przez wiele lat traktowałem ją jako taki sandbox do testowania różnych rozwiązań, skórek itp.

Teraz posłużyła mi do przetestowania edytora Gutenberg, bo stwierdziłem, że mimo mojej początkowej do niego niechęci chcę się spróbować z nim zaprzyjaźnić. A po drugie znów mi się chce jakieś treści tam wstawiać.

I tu moja prośba do was, szczególnie do tych co z tworzeniem stron www są za pan brat. W wolnej chwili zerknijcie i powiedzcie co waszym zdaniem można by było poprawić. Nie chodzi mi o ocenę wizualną, bo w tym szablonie nie za wiele zmieniłem, poza drobiazgami .. a bardziej techniczną, co można by było ewentualnie jeszcze zmienić/dodać poza cashowaniem. Strona ta postawiona jest na bardzo budżetowym hostingu. Choć jeśli będziecie mieli uwagi co do wizualnej strony to też możecie napisać.

W tej chwili wrzuciłem w nią to co potrzebuję i nie ustawiałem żadnego cashowania. Wrzuciłem na próbę kobyłę pluginu SiteKit google i włączyłem co się dało, docelowo nie jest potrzebna ale przy okazji chciałem ją wypróbować. Szukałem szablonu prostego bez wodotrysków i pod Gutenberga. 

adres:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Edytowane przez pinkpixel
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co do kwestii technicznych, to DOM (Document Object Model) kuleje m.in. ze względu na użycie bezsensownych ujemnych marginesów (patrz. 1) czy elementów, które mogłyby nie istnieć (patrz. 2). Poza tym, kontent bywa zbyt za wąski przez co odniosłem wrażenie jakby czegoś brakowało na stronie (patrz. dowolny artykuł). Mógłbyś sprecyzować przeznaczenie aplikacji? Ma być to portfolio, blog czy jeszcze coś innego? Kolejna kwestia jest taka, czy koniecznie musi być to wordpress?

[1] 1.png

 

[2] 2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norberto dzięki za tak szybki odzew 🙂

1 godzinę temu, Norbert napisał(a):

Co do kwestii technicznych, to DOM (Document Object Model) kuleje m.in. ze względu na użycie bezsensownych ujemnych marginesów (patrz. 1)

A jak  ocenił byś od strony praktycznej zastosowanie takiego zabiegu, dopuszczalny, niedopuszczalny. "Łyknąłem" ten szablon, bo z tych które brałem pod uwagę sprawiał wrażenie najmniej obciążonego wszystkim co tylko można dodać.

1 godzinę temu, Norbert napisał(a):

czy elementów, które mogłyby nie istnieć (patrz. 2)

W gutenbergu jest to element którym "myszką" można ustalać odstęp pionowy między blokami, fakt można to zrobić marginesami i padingiem, ale to chyba pomyślane było o tych co ... po prostu chcą sobie myszką w górę/w dół pomerdać by znaleźć światło :). O jeść nie woła (czy tak mi się tylko wydaje?), więc może to kwestia pewnej wygody.

1 godzinę temu, Norbert napisał(a):

Mógłbyś sprecyzować przeznaczenie aplikacji? Ma być to portfolio, blog czy jeszcze coś innego?

Na początku miałem aspiracje by uczynić z tego .. magazyn 🙂 ,  wielokolumnowy układ, slajdery, banery .. arena.pl o fotografii, grafice ...  szablony takie i owakie w tym stylu, ale zapał po prawie roku zmalał 🙂 ale to sobie stało, o jeść nie wołało. Za sprawą jednego wpisu w temacie ikdexhibita nawet przez 3-4  lata zarabiało na swoje własne utrzymanie, bez mojego zaangażowania.  Później jebło włamanie z jakimiś japońskimi przekierowaniami ruchu, po tym jak zostawiłem to samo sobie, bez opieki i uaktualniania, odśmieciłem i tak to sobie zdychało, od czasu do czasu służąc mi jako taka piaskownica z treścią do testowania.

No a teraz, domenę chcę nadal zachować, i w sumie zdefiniował bym tą stronę jako BLOG, na którym znów mają się pojawić reklamy z google i może uda się ponownie doprowadzić by zarabiało samo na siebie ...

 

Jeśli masz jakąś alternatywę dla wordpressa, to chętnie ją poznam, początkowo stało to na Typolight (które zmieniło nazwę na Contao

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
), taki CMS na którym w tamtym okresie montowałem strony dla klientów.  W CMS-ach typu drupla, joomla się nie odnajdywałem.  Później wordpress. Jam grafik nie informatyk, szukam rozwiązań jak najwygodniejszych dla mnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Cytat

A jak  ocenił byś od strony praktycznej zastosowanie takiego zabiegu, dopuszczalny, niedopuszczalny. "Łyknąłem" ten szablon, bo z tych które brałem pod uwagę sprawiał wrażenie najmniej obciążonego wszystkim co tylko można dodać.

Hmm... kodując szablon własnoręcznie nie zaleca się używać takich metod, które dodatkowo komplikują wygenerowanie strony internetowej. W tym przypadku utworzono główny kontener o pewnym paddingu, który zawiera w sobie header i pozostałe elementy HTML, po czym zastosowano ten sam zabieg dla wspomnianego headera. W skrócie, proces ten spowodował zsumowanie wartości, tym samym uzyskując podwójny padding. Dlaczego tak zrobiono? Nie wiem, ale  ktoś chciał uzyskać inny efekt i postanowił wymusić ujemne marginesy na innym kontenerze (znajdującym się w headerze).

Ogólnie RWD działa całkiem dobrze z małymi wyjątkami - dotyczy to rozdzielczości wynoszącej ok. 630px. Nie mam pojęcia, czy jest sens analizować każdego elementu strony skoro całość bazuje na Gutenbergu. Nigdy nie miałem styczności z tym, więc nie chciałbym wprowadzać Ciebie w błąd. 

 

Cytat

gutenbergu jest to element którym "myszką" można ustalać odstęp pionowy między blokami, fakt można to zrobić marginesami i padingiem, ale to chyba pomyślane było o tych co ... po prostu chcą sobie myszką w górę/w dół pomerdać by znaleźć światło 🙂

Niby jest to wygodniejsze, choć z drugiej strony mogli inaczej to zrobić np. wpisując wartość marginesu / paddingu w odpowiednie pole tekstowe. W ten sposób ominiętoby problem z pustym divem i zachowano czystość w DOM 😉

 

Cytat

Jeśli masz jakąś alternatywę dla wordpressa, to chętnie ją poznam, początkowo stało to na Typolight (które zmieniło nazwę na Contao

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
taki CMS na którym w tamtym okresie montowałem strony dla klientów.  W CMS-ach typu drupla, joomla się nie odnajdywałem.  Później wordpress. Jam grafik nie informatyk, szukam rozwiązań jak najwygodniejszych dla mnie 🙂

Na ten moment nie przychodzi mi nic do głowy, jeśli chodzi o darmowe i szybkie rozwiązania. Może @Rafał zna jakieś alternatywy. Jeśli chcesz przyciągać ludzi, aby jak najczęściej odwiedzali bloga, to zastanowiłbym się na Twoim miejscu, czy nie warto zainwestować w nowy layout  + kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Norbert napisał(a):

Niby jest to wygodniejsze, choć z drugiej strony mogli inaczej to zrobić np. wpisując wartość marginesu / paddingu w odpowiednie pole tekstowe.

Jest to w Gutenbergu uwzględnione, tzn. jest kontrolka w bocznym panelu gdzie możesz wpisać wartości paddingu i marginesów dla każdego elementu. Ale myślę że wprowadzenie tego elementu i takiej jego funkcjonalności,  z punktu widzenia osoby, która wprowadza treść na stronę w tym edytorze ma sens. Choć tworzy tak jak wspomniałeś w zasadzie pusty element  (niby zbędny), którego zadaniem jest tylko kontrola odległości, to docenią go osoby wprowadzające treść. A ponieważ nie powoduje rozpierdolenia układu a osobie niekoniecznie muszącej się znać daje intuicyjną kontrolę, bo pracuje i edytuje to w widocznym obszarze wprowadzanej treści.

Jak pisałem wcześniej ja miałem z Gutenbergiem na samym jego początku kompletną rozwałkę. Jak to wprowadzili to bluźniłem i warczałem, który to tak porozmieszczał i zaplanował! co za idiota takie flow wymyślił i wracałem przy wprowadzaniu treści do klasycznego edytora.

Teraz spróbowałem ponownie i muszę powiedzieć, że jednak jest to przemyślane, ale musiałem zmienić nawyki by tym się posługiwać i sam edytor jest dość efektywnym narzędziem ale do tworzenia treści (kontentu), ale niekoniecznie spełnia się w postaci edytora układu strony, da się, ale są edytory w których operowanie elementami szablonu jest bardziej ... zrozumiałe (dla mnie).

Ty zapewne z politowaniem patrzysz na takie jak ja osoby, które posługują się np. ... Divi.

Edytowane przez pinkpixel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Cytat

Ty zapewne z politowaniem patrzysz na takie jak ja osoby, które posługują się np. ... Divi.

Nie, nie patrzę się na kogoś z góry w momencie, gdy wiem nieco więcej na dany temat. Jeżeli ktoś jest usatysfakcjonowany z danego rozwiązania, które niekoniecznie jest zgodne z czyjąś opinią, to nie oznacza, aby narzucać komuś swoje zdanie 😉

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian zmienił(a) tytuł na Prośba o ocenę mojego bloga - pinkpixel.pl
Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.