Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane tekstury drewna w wysokiej rozdzielczości


mus_kreatywny
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez pinkpixel,

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mus_kreatywny napisał(a):

Witam,

Czy ktoś podpowie mi jak profesjonalnie podejść do stworzenia wszelkich struktur drewna do przygotowania pliku do wklęsłodruku tzw rotograwiury?

Uzyskać specyfikację druku przygotowaną przez drukarnię, w niej powinny się znajdować wytyczne co dana drukarnia może. Ty jako projektant musisz wiedzieć jakie dana drukarnia narzuca ograniczenia np. minimalna grubość linii, maksymalne pokrycie, etc.

Plik przekazuje się zazwyczaj w formie otwartej EPS/PDF/AI.  A samo przygotowania pliku do druku robione jest np. w tym 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zadałem pytanie, ponieważ na co dzień pracuje w Esko, ale bardzo rzadko coś tworzę od 0.
Szukam programu lub sposobu, oprócz photoshopa, do którego znalazłem nie wiele słabych tutoriali, w którym swobodnie można tworzyć dowolne struktury drewna wszelakiego pochodzenia, dodatkowo dobrej jakości.

Wiem, że w ostateczności mogę scanować wielkoformatowo, deski czy inne struktury, ale podejrzewam, że mogą być prostsze sposoby?

chyba, że struktury są malowane w photoshopie przez prawdziwych designerów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie buty 🙂

Raport pod winyle obstawiam 🙂

To raczej ręczna robota, w sensie, że chyba generatora na to nie znajdziesz, że podasz np. "dąb rustykalny" i tadam. Skan, malowanie i montowanie w PS. Przynajmniej ja nigdy się nie spotkałem z jakimś gotowym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp., tak myślałem, że może się to skończyć/zacząć skanowaniem..

Chyba, że znajdę Artystę (nie wiem czy tu mogę próbować), który mi to namaluje? już nie marzę o kimś kto namaluje to w Photoshopie..

Temat rozwojowy.

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2023 o 09:06, mus_kreatywny napisał(a):

Dzięki za odp., tak myślałem, że może się to skończyć/zacząć skanowaniem..

Chyba, że znajdę Artystę (nie wiem czy tu mogę próbować), który mi to namaluje? już nie marzę o kimś kto namaluje to w Photoshopie..

Temat rozwojowy.

 

Napisz coś więcej, jakie są wymagania techniczne: wielkość, rozdzielczość, czy to ma być raport. Ze screena widzę, że ten sam rysunek ma mieć warianty kolorystyczne. Czy mówimy o konkretnych gatunkach, jakich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Z mojej strony mówię - czemu nie, możemy spróbować. Wypadało by wiedzieć jaka "marchewka" jest na końcu? 🙂 Dopytaj ile możesz i jeśli będziesz miał chęć spróbować daj znać. Mam pewne pomysły i możliwości w tym zakresie, bo hobbystycznie od paru lat zajmuje się stolarką, mam i dostęp i wiedzę gdzie zdobyć materiały źródłowe, ale czy to wystarczy nie wiem.

W meblach modyfikuję drewno z takimi rezultatami:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.