Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Jaki laptop do grafiki do 6 tys. zł?


Eridal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Jeżeli ktoś szuka sprzętu z podobnymi wymaganiami, to polecam:

1.

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

2.

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Należy mieć na uwadze, że są to laptopy gamingowe. W związku z tym, wyświetlane barwy będą nieco gorsze od matryc pokroju Liquid Retina XDR, aczkolwiek czas renderingu w Blenderze powinien być krótszy. Co do macbooka, chcąc wykonywać skomplikowane operacje zaleca się 16GB RAM, wówczas koszt sprzętu wynosi 8000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Norbert napisał(a):

Co do macbooka, chcąc wykonywać skomplikowane operacje zaleca się 16GB RAM, wówczas koszt sprzętu wynosi 8000 pln.

Lepiej dołożyć 2 klocki, niż mieć laptopa na 2 może 3 maksymalnie lata. Bardzo lichawe te laptopy robią w dzisiejszych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważne jest dokładnie określenie do czego laptop potrzebny. Tylko szansa na wyrwanie tych informacji od osoby, która ma z niego korzystać graniczy z cudem. Bo to nie chodzi tylko o teraz a również za rok, dwa.

M1/SSD256GB/8GB RAM kosztuje 4500 PLN tyle ze go się nie rozbuduje (ewent dysk zewnętrzny USB C).

Spoko wystarczy na pierwszych kilku miesięcy albo i dłużej.

(Mam Minimaca M1 i praca na nim jest wygodna (Adobe, Afinity)

w sumie to rozwiązanie ma sporo wad ale jedną kolosalną zaletę - kopie bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, andyx napisał(a):

Bardzo ważne jest dokładnie określenie do czego laptop potrzebny. Tylko szansa na wyrwanie tych informacji od osoby, która ma z niego korzystać graniczy z cudem. Bo to nie chodzi tylko o teraz a również za rok, dwa.

M1/SSD256GB/8GB RAM kosztuje 4500 PLN tyle ze go się nie rozbuduje (ewent dysk zewnętrzny USB C).

Spoko wystarczy na pierwszych kilku miesięcy albo i dłużej.

(Mam Minimaca M1 i praca na nim jest wygodna (Adobe, Afinity)

w sumie to rozwiązanie ma sporo wad ale jedną kolosalną zaletę - kopie bezpieczeństwa.

Macbook Air z 8GB RAM nie nadaje się do takich rzeczy jak rendering w Blenderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
tak jak wyżej koledzy wspomnieli macbook jest dosyć solidnym sprzętem, ale trzeba mieć na uwadze, że jest mocno ograniczony i nie jest na pewno najtańszym rozwiązaniem idącym również z wydajnością. Nie będę tutaj rzucał dokładnie jaki laptop jest dobry, jaki nie bo patrząc przez pryzmat twoich wymagań to trzeba zrobić research i zdecydować co będzie w twoim przypadku najbardziej odpowiednie, bo jednak potrzebujesz go do grafiki, ale również montażu filmów. Z mojej strony chciałbym Cię nakierować na laptopy polskiej marki hyperbook, myślę, że w ich ofercie możesz znaleźć kilka ciekawych laptopów, które naprawdę świetnie dadzą sobie radę, a biorąc pod uwagę cenę, jakość i wydajność to myślę, że będą nawet mocniejszym rozwiązaniem od macbook'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.