Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Jaki wybrać program do rysunku cyfrowego?


wiki44445
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Norbert,

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

Jestem tu nowy mam prośbe do panstwa o pomoc w sprawie dobrania odpowiedniego programu  oraz sprzętu aby moja 14 letnia córka mogła od czegoś zacząć nadmienie iz bardzo ładnie rysuje wygrywa konkursy nie wiem od czego mozemy zacząc aby powoli zaczela sie  uczyc i próbowac swoich sił zna obsługę komputera i dobrze mówi po angielsku może ktoś z państwa nam podpowie mieszkamy w małej miejscowości musimy sobie jakoś radzic nie chcę kupować sam ponieważ nie znam się w tym temacie   bardzo prosze o pomoc dziękuje za kazdą podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@wiki44445 Miło Cię powitać na forum!

 

Odnośnie tematu to grafika jest to szeroka pojęta dziedzina, w której każdy może znaleźć coś dla siebie, jednak w głównej mierze zależy to od chęci i ciągłej pracy. Biorąc pod uwagę, że córka ładnie rysuje i wygrywa konkursy może rzeczywiście warto iść w stronę wspomnianych rysunków. Z mojego punktu widzenia można by było pomyśleć nad:

  • Kupno komputera bądź laptopa + tablet graficzny
  • Kupno wyłącznie tabletu do rysowania

 

Żebyśmy mogli coś polecić brakuje nam jeszcze ważnych informacji:

  • Czy córka posiada komputer/laptopa czy planujecie go zakupić?
  • Planowany budżet - mogą być jakieś widełki ile maksymalnie możemy przeznaczyć na zestaw/programy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
  • Rozwiązanie
38 minut temu, wiki44445 napisał(a):

komputer posiadamy prosze od czego mozemy zacząć jaki w miarę tablet jaki program proszę o podpowiedz ile musimy przeznaczyc na zakup programu i tablet i jaki byscie panstwo proponowali bardzo dziekuje za pomoc

Propozycji może być wiele, dlatego ważnym aspektem są widełki cenowe. Jeżeli kwota nie gra roli i sprzęt ma być niezależny (od komputera), to polecam:

  • Apple iPad Pro 11'' M2 128GB W-Fi - 4899 pln lub 5689 pln (z wersją 5G)
  • Apple Pencil 2 gen. - 749 pln
  • Procreate - ok. 13 USD (należy zakupić ze sklepu online App Store) ewentualnie Sketchbook, lecz jest nieco okrojony od Procreate'a

Jeżeli szukasz coś o wiele tańszego z ekranem, wówczas tablet należy podłączyć do komputera:

  • Wacom One Pen Display 13 - 1899 pln

Również graficy używają tabletów wymagających monitora

  1. Wacom One by Wacom M - 309 pln
  2. Wacom Intuaos M Bluetooth - 759 pln (wersja bezprzewodowa)

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian zmienił(a) tytuł na Jaki wybrać program do rysunku cyfrowego?
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.