Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Pomoc na szybko - PHP


Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, chciałem wprowadzić dwa języki na swoje portfolio - angielski i polski. Strona główna - index.php składa się tylko z takiego kodu: [code] <?php if (isset($_GET['lang']) && $_GET['lang'] == "en") { include "en.html"; } else { include "pl.html"; } ?> [/code] No i oczywiście cała strona przetłumaczona znajduje się pod adresem plików .html, zarówno en jak i pl.

Teraz tylko chodzi mi o to, by dodać menu z wyborem języka po kliknięciu. Niestety zagubiłem się i nie wiem jak to zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sposób to nie robota, dlaczego ładujesz dwa oddzielne htmle do języków?

- Tworzysz pliki php (nazwy jako kod języka) zawierające tablice wyrażeń: [code]<?php $language = [ 'home' => 'Home' ]; [/code] - Tu masz kod:
[code] <?php $languageEncode = isset($_GET['lang']) ? $_GET['lang'] : 'pl'; require_once $languageEncode . '.php'; ?> [/code] - Potem tylko wywołujesz w odpowiednich miejscach:
[code]echo $language['home'];[/code] Możesz być ambitny i wykorzystywać pliki z kodem JSON, xml lub yaml do realizacji tego zadania z reszta tak się realizuje z reguły tą funkcjonalność.

Linki do zmiany języka tworzy się dodając ?lang=pl do adresu np. index.php?lang=pl.

To jest prosty przykład, ale nalegam na stosowaniu plików cookies aby przechowywać info o języku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, po co się bawić w zmiane języka całą stroną, skoro można wywołać z plików lang świetny pomysł, dzięki. Pewnie będę mieć jeszcze problemy, więc się będę odzywać. Powiedz mi tylko, czy mogę wywoływać w .html, czy główna musi być w .php?

głupie pytanie, przecież tam jest echo, już sam sobie odpowiedziałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.