Skocz do zawartości

moje małe DTP

Capon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Po obejrzeniu plakatów TiamiN' stwierdzam że jest to naprawdę baaardzo skromna praca.
Bardzo bym prosił o wszelką konstruktywną krytykę fachowców od DTP i przede wszystkim porady.
Jest to mój pierwszy plakat ever który zrobiłem dla kolegi

[img]http://imageshack.com/a/img924/3382/kS3xNp.jpg[/img]
Edytowane przez Gość

Tu się naprawdę za dużo dzieje, tego typu "plakat" to tak naprawdę broszura, zachęcam do obejrzenia filmu "Polska szkoła plakatu" i ogólnie poczytania o tym zjawisku. Za dużo różnych fontów, wielkości, do tego gradient. Kto na plakat dodaje link z "http"? I dlaczego jest w kolorze hiperłącza? Mam sobie kliknąć palcem jak już będzie wydrukowany?

1675319688_Beznazwy-1.png.316c9402ebfe9e98ad7a6d252d2be251.png

Typografia leży i kwiczy, mogłeś to lepiej ułożyć. Poza tym nie podoba mi się zmienianie krycia tekstu, zdecydowanie lepiej wyglądałby jednolity kolor i zrezygnowanie z tak wielkich napisów. Sama czcionka mogłaby być oryginalniejsza, korzystając z tych zwierzaków, mogłeś ją nawet poprzycinać lub lekko poszarpać w konkretnych miejscach. Plakat ogólnie jest bardzo zapchany, odnoszę wrażenie, że na siłę.

• 5 miesięcy temu...

@FoX bardzo dziękuję za linka.
Książka bardzo mi pomogła zrozumieć czym jest typografia i w końcu jakoś ją stosuję.
Gorąco polecam każdemu grafikowi.

Tymczasem wstawiam swoje najnowsze dzieło, okładkę książki.
Chciałem to zrobić już dawno, niestety umowa autora z wydawnictwem mi zabraniała jakichkolwiek publikacji aż do dnia premiery.
Jak tylko ogarnę jakiś lepszy aparat, pokażę też jak to wygląda na papierze.

Konstruktywna krytyka jak zawsze mile widziana ?

Pozdrawiam.

PS: Jak mogę zmienić nazwę tematu?
Nie chcę robić bałaganu na forum.

• Administrator

Wygląda to bardzo ciekawie, jedyne co bym poprawił to troszkę odstęp obok zdjęcia autorki.
Dokładniej chodzi mi odstęp od zdjęcia i od tekstu ( zaznaczyłem na czerwono )
Zrobiłbym taki sam odstęp jak masz po lewo ( zaznaczyłem na różowo )
Wyglądało by to lepiej, moim zdaniem.

[quote="Qba."]Fajnie wkomponowałeś "v" szkoda, że nie zrobiłeś tak z tytułem książki oraz autora. Tekst zbyt bardzo zlewa się dla mnie z tłem, zrobiłbym go ciut jaśniejszy.[/quote] Były próby wkomponowania tych tekstów, ale odniosłem wrażenie że robi się tam za duży bałagan.
Jakby to ująć - za bardzo "namazane"

• 4 miesiące temu...

Z ostatniego zlecenia.
Są to okleiny na sterowniki zegarowe, tematycznie do ev-pointów (ładowarki do samochodów na prąd - np. tesla), basenów (dozowanie chloru) i ogrodów.
Przerywana linia to oczywiście linia cięcia plotera, żeby ominąć śruby.
Oczywiście 100% wektory ?

• 9 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...