Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Skradzione logo


Luka5z88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem. Wykonałem logo oraz projekt graficzny strony internetowej dla firmy która zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Tematyka nieruchomości. Otrzymałem zapłatę za layout więc przesłałem im PSD żeby sobie zakodowali. Zlecili mi również wykonanie logo. Wykonałem ja ale nie dostałem za nie zapłaty więc nie wysłałem im ai itd. Wszystko byłoby ok tyle że logo było umieszczone w projekcie graficznym strony o którym wcześniej wspominałem. Cały czas domagam się zapłaty za logo. Piszą że przelew będzie jutro i tak za każdym razem. Później piszą że przelew przed chwilą wyszedł chociaż wcale tak nie było. Postanowiłem poszukać więc czy layout który wykonałem jest już zakodowany. No i znalazłem! Projekt zakodowany razem z logiem do którego tak naprawdę nie mają prawa. Gdzie mogę to zgłosić i jak ich postraszyc żeby oddali kasę? Stronę tych nieruchomości nie stworzyli dla siebie lecz dla jakiegoś klienta który nie wie nawet pewnie o tym że na własnej stronie ma skradzione logo.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do tego klienta jak sprawa wygląda, skoro robiłeś logo w projekcie to pewnie wiesz jak się firma (klient) nazywa. Natomiast moim zdaniem jeśli wysłałeś im logo w projekcie PSD to trochę głupio z Twojej strony, bo sam dałeś się oszukać. Nie wiem jak miałoby to wyglądać teraz prawnie, bo chyba żadnego dokumentu z przenosinami praw nie było, a zapłatę jednak dostałeś i nie wiem na jakich warunkach to było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
[quote="Luka5z88"]Osobne zlecenie na logo i osobne na layout. Logo zostało dodane do projektu bo zleceniodawca prosił żebym jej dodał bo chce zobaczyć jak będzie prezentowało się na stronie. [/quote] Masz cały arsenał możliwości:
- wezwanie do zaprzestania naruszania praw autorskich, tj. do używania znaku bez Twojej zgody,
- wezwanie do dopełnienia formalności związanych z umową na opracowanie logo,
- wezwanie do zapłaty, tj. do uiszczenia opłaty za logo,
- wystąpienie na drogę sądową celem uzyskania zapłaty i rekompensaty.

Mam jednak obawy, wnioskując z tego co napisałeś, że strona formalna współpracy została bardzo mocno zaniedbana, co może nieco utrudnić działania.
Zalecałbym więc, o ile kwota jest znacząca, kontakt z prawnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.