Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane "Zlecenia+" - czy ma to sens?


Damian
 Udostępnij

<t>Czy jesteś za wprowadzeniem tego pomysłu?</t>  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. <t>Czy jesteś za wprowadzeniem tego pomysłu?</t>

    • Tak
      18
    • Nie (uzasadnij w poście!)
      0


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Witajcie,

otóż ostatnimi czasy na naszym forum często pojawiają się zlecenia, w których zleceniodawcy albo porzucają swój temat i zwyczajnie nie odpisują na wiadomości albo korzystają z innych źródeł po czym informują nas, że znaleźli wykonawcę gdzieś indziej. Zajęliśmy się tym i takowe osoby dodajemy do CZARNEJ LISTY czyli do grupy z brakiem uprawnień do działu ze zleceniami. Dość często dostawaliśmy propozycję, aby wprowadzić możliwość składania zleceń za drobną opłatą więc chcemy też takowy pomysł wprowadzić.

Otóż zamysł polega na tym, aby stworzyć nowy dział o nazwie Zlecenia+. W tym dziale uprawnienia do składania nowych zleceń miałyby jedynie osoby zweryfikowane czyli takie, które wykupiły dostęp oraz powstałaby nowa grupa Grafinity+, która właśnie zrzeszała by te zaufane osoby (ich nick poprzedzałaby gwiazdka lub jakieś inne wyróżnienie).

Chcemy się pierw dowiedzieć, co Wy o tym myślicie? Lepszym rozwiązaniem będzie opłata jednorazowa jako dostęp do działu na zawsze czy jednak opłata za każdy, nowy temat? Jeżeli macie jakieś sugestię, aby ulepszyć całe to rozwiązanie to oczywiście chętnie wysłuchamy Waszych propozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to bardzo dobry pomysł, jednak: [quote="Damian"] W tym dziale uprawnienia do składania nowych zleceń miałyby jedynie osoby zweryfikowane czyli takie, które wykupiły dostęp[/quote] Nie wiem czy zleceniodawcy poszli by na taki układ. Myślę, że odpowiednim rozwiązaniem byłaby wpłata określonej liczby pieniędzy przy zakładaniu zlecenia a po wyłonieniu zwycięzcy zleceniodawca dopłaci tylko brakującą sumę, która zostanie przekazana autorowi zwycięskiej pracy. Chyba że chcecie na tym zarobić, co w sumie wam się należy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
[quote="Kris"]Myślę że to bardzo dobry pomysł, jednak: [quote="Damian"] W tym dziale uprawnienia do składania nowych zleceń miałyby jedynie osoby zweryfikowane czyli takie, które wykupiły dostęp[/quote] Nie wiem czy zleceniodawcy poszli by na taki układ. Myślę, że odpowiednim rozwiązaniem byłaby wpłata określonej liczby pieniędzy przy zakładaniu zlecenia a po wyłonieniu zwycięzcy zleceniodawca dopłaci tylko brakującą sumę, która zostanie przekazana autorowi zwycięskiej pracy. Chyba że chcecie na tym zarobić, co w sumie wam się należy :D[/quote] Właśnie nie chcemy pobierać całej kwoty za zlecenie (do tego celu wymagane jest raczej zarejestrowanie działalności, aby potencjalni zleceniodawcy mieli do nas pełne zaufanie). My chcemy jedynie udostępniać miejsce do reklamowania się, a wykupowanie dostępu to forma zabezpieczenia dla Was, że w tym dziale użytkownik nie porzuci zlecenia skoro zapłacił za ogłoszenie go. Ogólnie tematy z działu Zlecenia+ będą również promowane w panelu bocznym, a dział będzie wyróżniony innym kolorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii taki dział jak Zlecenia + i jednorazowa opłata za dostęp do niego jest bardzo dobrym pomysłem, bez dwóch zdań. Jeszcze tylko zadbać o to, żeby potencjalni zleceniodawcy wiedzieli o jego istnieniu, jeżeli takowy już powstanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pobieranie jakiejkolwiek opłaty wiąże się z opodatkowaniem i założeniem działalności gospodarczej.

Po drugie moja propozycja: Każde zlecenie powinno być weryfikowane przez Administratorów przed opublicznieniem go. Każdy zleceniodawca powinien podać numer tel do siebie ew. e-mail, które powinny być dostępne tylko dla administratorów. Kolejna sprawa, w zleceniach nie powinno byc innych źródeł kontaktowych niż forum. Kolejna sprawa, nie wiem jak wyglądają powiadomienia odnosnie nowego posta w temacie, którym ktoś założył - jeżeli takich nie ma wgl to powinny być za każdy nowy post w temacie, autor posta powinien dosać maila z takową informacją. Taka sama sytuacja, jeżeli użytkownik dostanie PW.

Jeżeli autor zlecenia nie loguje się na konto przez 72h, zlecenie powinno być automatycznie zawieszane oraz autor powinnie zostać o tym poinformowany. Po upływie kolejnych 48h, jeżeli autor nie odblokuje zlecenia powinno być ono usuwane.

Jeszcze kilka spraw odnosnie opłat. Nie bedzie to przychylnie przyjmowane przez użytkowników. Po za tym jeżeli ktoś zleca jakąś drobnostkę i chce za to zapłacić max 20-30-50 zl to, czy taka osoba bedzie chciała zpłacić jeszcze jakisz ryczałt za to? Nawet jeśli będzie on zwrócony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł moim zdaniem, bo z tego co widzę to często się zdarza, że ktoś zrobi ogłoszenie a na końcu nie dochodzi do jego realizacji, bo osoba rezygnuje.
Zrobić tylko jeszcze jakaś fajna reklamę tego pomysłu i by powstało coś w formie Corton.pl czy inne tego typu strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
[quote="kermi1313"]Jeszcze kilka spraw odnosnie opłat. Nie bedzie to przychylnie przyjmowane przez użytkowników. Po za tym jeżeli ktoś zleca jakąś drobnostkę i chce za to zapłacić max 20-30-50 zl to, czy taka osoba bedzie chciała zpłacić jeszcze jakisz ryczałt za to? Nawet jeśli będzie on zwrócony.[/quote] W gwoli ścisłości - dział Zlecenia+ byłby zupełnie nowym i osobnym działem. Stare zlecenia pozostałyby bez zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Damian"][quote="kermi1313"]Jeszcze kilka spraw odnosnie opłat. Nie bedzie to przychylnie przyjmowane przez użytkowników. Po za tym jeżeli ktoś zleca jakąś drobnostkę i chce za to zapłacić max 20-30-50 zl to, czy taka osoba bedzie chciała zpłacić jeszcze jakisz ryczałt za to? Nawet jeśli będzie on zwrócony.[/quote] W gwoli ścisłości - dział Zlecenia+ byłby zupełnie nowym i osobnym działem. Stare zlecenia pozostałyby bez zmian.[/quote] To jak będzie to zupełnie oddzielny dział to jest wgl sens go tworzyć? Przecież i tak każdy będzie używał działu zlecenia... Nie widze (ja, osobiście) sensu duplikowania tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie rozumiem tej nagonki na dział ze zleceniami na forach graficznych. To chyba całkiem normalne, że szukając najlepszego dla siebie wykonawcy, szuka się w różnych źródłach. Problem z "aktualnością" poszczególnych zleceń można by załatwić w inny sposób, np. konieczność odświeżania tematu (jakiś dodatkowy przycisk dla autora) - zlecenia nieodświeżane przez np. 48h byłyby usuwane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że po utworzeniu takowego działu "Zlecenia+" z jakimś czasem stałoby się to całkiem inną częścią forum, podejrzewam, że spostrzeganie użytkowników również byłoby inne.
Ktoś wyżej napisał, że nie ma sensu, lepiej dopracować aktualny system - dokładnie, wchodząc pierwszy raz na forum graficzne (z myślą złożenia zlecenia) i widząc dwa działy: Zlecenia i Zlecenia+, który jest płatne? Jakie jest wtedy moje zdanie? A no takie, że forum raczej jest podzielone (nie chcę mówić, że pod hajs, bo nie o to chodzi, mam nadzieję, że zrozumiecie), nie pod ludzi - rozumiem, że wy jako administracja, osoby, które stale wykonują zlecenia widziałby to całkiem inaczej, ale dla nowych osób byłaby to jedna z głównych myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, też chciałbym, aby wyeliminować wszystkie nieukończone zlecenia, bo irytują one jak cholera, ale wątpię w sukces tego pomysłu. I nie chodzi tutaj o to, że idea jest zła, bo nie jest, ale raczej problem polega w mentalności naszego polskiego społeczeństwa. Nie wydaje mi się, żeby ludzie składali zlecenia opłacając to wcześniej, skoro mogą to samo zrobić za darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wypalić, jeśli zachęcicie potencjalnych zleceniodawców do dopłacenia za samo złożenie zlecenia.
Układ wygląda tak, że taka osoba "kupuje" sobie większe zainteresowanie grafików. Ci z kolei wolą wykonać takie zlecenie mając pewność, że osoba składająca je nie porzuci tematu. Trochę na zasadzie dwustronnej korzyści.
W takim wypadku proponowałbym zamieścić na forum dobrze widoczną reklamę z odnośnikiem do odpowiedniego działu.

^ Zauważ że to forum jest bardzo dobrze wypozycjonowane w Google, dlatego trafia tu tyle osób. Wystarczy ich przekonać. Dla kogoś kto jest w stanie zapłacić za zlecenie trzycyfrową sumę, nie będzie problemem dorzucenie paru złotych za potencjalnie lepszy efekt.
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.