Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
d3zet

Kurs / szkoła graficzna?

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze lubiłem bawić się grafiką, głównie webdesign, ze względu na fakt, że tworzyłem "za młodu" również strony. Jednak ta pierwsza część sprawia mi o wiele więcej frajdy. Mimo, że na co dzień zajmuje się kompletnie czymś innym, chciałbym również rozwijać się w tym kierunku. Czy znacie może jakieś kursy, szkoły która są w stanie przekazać jakąkolwiek wiedzę? Mieszkam na południu, znalazłem parę ofert typu szkoły ŻAK czy TEB które oferują jednoroczne kursy grafiki komputerowej (weekendowo). Na papierze wszystko wygląda świetnie, lecz opinie mówią, że jednak te szkoły są tylko dla papierku, na którym mi kompletnie nie zależy! Wystarczy być na ostatnich godzinach i wszystko podpisane, a wiedza niewielka. Czy znacie, lub najlepiej sami korzystaliście, z jakiejś tego typu szkoły? Za czasów "technikum" jeździłem na różnego typu warsztaty, ale wiadomo... one były dla każdego z klasy, a nikt w klasie grafiką się nie interesował, dlatego też tam były mocno podstawy które po prostu od dawna znałem, więc rozwój był niewielki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli nie zależy Ci na papierze, to nie ma sensu robić studiów. :D W tej branży liczy się głównie portfolio, a o wykształcenie wyższe ubiegają się coraz rzadziej (już chyba tylko korpo).

I tak - uczelnie uczą ogólnie i wszystkiego po trochu. Jak ktoś ma ochotę się w czymś specjalizować, to musi liczyć na szczęście, że po kilku latach większość jego grupy wybierze tę samą specjalizację. Dodatkowo jest masa "wypełniaczy", które, imo, są marnowaniem czasu. Też chciałam się podszkolić z grafiki 3d i dowiedziałam się, że moja była uczelnia oferuje tylko kilka godzin Blendera czy Mai w semestrze.

Kursy wydają się być dużo bardziej sensowne, ale te polskie, z tego co wiem, oferują też głównie podstawy obsługi programów. Dobre parę lat temu brałam kilka lekcji w ESKK, ale przestałam, bo umiałam zbyt dużo (może jakbym poczekała, to byłoby ciekawiej). Podobnie jest z akademią EITCA - na każdy program przypada po 15h. Także celowałabym w jakieś zagraniczne, co może niestety trochę uderzyć cenowo, albo w samokształcenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
@Norbert, zdalnie może zabraknąć motywacji, tego się boję, ale nie odrzucam. Jeżeli byłby jakiś spoko kurs, gdzie miałbym lekcje online, do samodzielnej realizacji, jak najbardziej za! Dojazd 50km do miasta na jakieś weekendy nie ma problemu, bo w moim mieście nie ma na to szans.

@Wredozaur, właśnie. Nie chce rzucać pracy, bo to źródło dochodu. Chce po prostu robić "grafikę po godzinach" jako dodatkowe źródło pieniędzy i pasja, a kiedyś może przerodzić to w pracę, ewentualnie szukać pracy w tym kierunku, w jakiejś firmie, bo akurat to u siebie w mieście mam (parę takich firm).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi