Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
robis

Logo - 2 pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do was z prośbą. Mianowicie uczę się robić logo (bez własnych grafik, tylko tekst + ewentualnie jakieś ikonki etc. z google). Przy okazji tego pewna strona zorganizowała konkurs właśnie na logo. Mam taki oto pomysł (widoczne na zdjęciu). I teraz mam problem bo nie wiem za bardzo jak ładnie zrobić przejście między literą F a literą G. Mógłby mi ktoś to ładnie wytłumaczyć? Oraz możecie doradzić co mogę tutaj jeszcze zrobić :)

[img]http://s1.screenshot.sh/data/2017/4/26/17/39cb506c97cd0fb9bda4780614b2b25e.jpg[/img]

Obrazek chyba nie działa, więc zostawiam link http://screenshot.sh/m1WqccyjMKJ55
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="robis"]Witam. Zwracam się do was z prośbą. Mianowicie uczę się robić logo (bez własnych grafik, tylko tekst + ewentualnie jakieś ikonki etc. z google). [/quote] Kiepskie podejście do "uczenia się robić logo". Po pierwsze jeśli nie masz licencji na ikonę, której użyłeś, nie masz prawa wystawiać takiej pracy w konkursie.
Jeśli chcesz się zająć tym "na poważnie", albo nawet i hobbystycznie, przestaw się na grafikę wektorową i ucz się. Do podstaw używania programu, który sobie wybierzesz da się dojść w bardzo krótkim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Trochę niejasno się wypowiedziałem.
Logo z ikonami z google robię dla siebie. Do prac konkursowych etc. używam tylko takich, które można używać do tych celów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ale dodanie tekstu do jakiejś grafiki z google to nie jest tworzenie tylko podpisywanie się pod cudzą pracą. Zapoznaj się z terminem logotypu, w jakich celach i w jaki sposób ów znak identyfikacyjny jest tworzony. Poznaj podstawy, nabierz trochę skilla, wrzucaj prace tu do nas na forum to ktoś Ci za pomocą krytyki doradzi co mógłbyś poprawić i dopiero wtedy bierz się za konkursy - taka dobra rada ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podepnę się pod temat, chociaż moje pytanie dotyczy wprawdzie nieco innego zagadnienia i jest zadane bardziej z ciekawości - w czym tworzycie swoje loga? Illustrator czy Corel?
Edytowane przez Gość
www.mistyvisionsart.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MVA"]Podepnę się pod temat, chociaż moje pytanie dotyczy wprawdzie nieco innego zagadnienia i jest zadane bardziej z ciekawości - w czym tworzycie swoje loga? Illustrator czy Corel?[/quote] Inkscape :biceps::fist::great::great::devil::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wiesz, logo to trochę głębsza definicja. Nie można myśleć na zasadzie "zrobię napis, dobiorę odpowiednią ikonkę z neta i po sprawie". Polecam ci książkę "Logo Design Love". Jest tania, zważywszy na informacje, które ma w sobie zawarte. Czyta się bardzo przyjemnie i naprawdę zmienia światopogląd na postrzeganie loga.
Ogólnie jest taka niepisana zasada, z której korzysta większość grafików- nie pytaj, jak można połączyć dwie literki w sygnecie. Pytaj, jakie rzeczowniki i przymiotniki kojarzą się z firmą/ marką/ osobą.
Z natury najłatwiej zabrać się do projektowania loga własnie na takiej zasadzie. Bierzesz kartkę papieru, długopis lub ołówek ewentualnie robisz to na tablecie graficznym, wypisujesz po 5-10 przymiotników i rzeczowników, które pasują do marki, jak i branży. (np projektując logo dla lekarza możesz posłużyć sie kolorami takimi, jak zielony, czy niebieski, który w tej branży jest popularny i rozpoznawalny).
Następnie mając to wszystko wypisane przed sobą projektujesz. Możesz spróbować zaprojektować jakiś sygnet graficzny lub głownie posłużyć się typografią. Przeważnie w briefie jest all opisane lub w wytycznych.

Jesli bawisz się w konkursy graficzne, np na Cortonie, to warto poczekać do kilku dni przed zakończeniem konkursu. Tam niestety nie ma się pełnego briefu, tyle co krótkie informacje o wytycznych. Przewaznie organizatorzy wyrózniają prace, możesz wtedy podejrzeć, co się podoba i rowniez na tej podstawie coś zaprojketować.
Edytowane przez Gość

uneVnpU.png&key=effa6d2005ebf3f52fafac23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="MVA"]Podepnę się pod temat, chociaż moje pytanie dotyczy wprawdzie nieco innego zagadnienia i jest zadane bardziej z ciekawości - w czym tworzycie swoje loga? Illustrator czy Corel?[/quote] Illustrator bogiem i nałogiem [emoji123]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi