Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Vraith

Web Design jak zacząć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się zapytać czy żeby zarabiać na Web Designie lepiej żebym umiał robić strony i dodawać do niej grafike czy tylko moge zajmować się dodawaniem do strony grafiki i też na tym dobrze wyjdę, nastepne pytanie to jaki jest najlepszy program do robienia grafiki na strony internetowe, i moje ostatnie pytanie to czy są jakieś poradniki w internecie na ten temat na dobrym poziomie (darmowe).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najlepiej jak byś umiał i kodować i projektować - uniknąłbyś konfliktów frontend-grafik. I taki frontend / backend zarabia więcej od grafika, ale wymaga dużo więcej wysiłku włożonego w naukę i proces tworzenia. Dobry frontend jest programistą. "Robienie stron i dodawanie grafiki" to trochę zbyt... proste... określenie?

Najlepiej poczytaj o procesie tworzenia stron i dowiesz się, czy dana rzecz Cię zainteresuje - bo nie ma sensu robić na siłę i tylko dla pieniędzy. Bez pasji będzie ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wredozaur"]Najlepiej jak byś umiał i kodować i projektować - uniknąłbyś konfliktów frontend-grafik. I taki frontend / backend zarabia więcej od grafika, ale wymaga dużo więcej wysiłku włożonego w naukę i proces tworzenia. Dobry frontend jest programistą. "Robienie stron i dodawanie grafiki" to trochę zbyt... proste... określenie?

Najlepiej poczytaj o procesie tworzenia stron i dowiesz się, czy dana rzecz Cię zainteresuje - bo nie ma sensu robić na siłę i tylko dla pieniędzy. Bez pasji będzie ciężko.[/quote]
Widze że kojarzysz temat i mam pytanko odnośnie tworzenia stron nie robiłem tego nigdy ale chciałbym zacząć . Czy to jest tak że po prostu tworzę cała strone w photoshopie od 0 ? Czy muszę bawić się w kodowanie i te inne sprawy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Możesz tylko w programie graficznym (osobiście wolę robić w wektorach niż w rastrach, ale to kwestia osobista), ale przydatna jest znajomość przynajmniej podstaw htmla i cssa, żebyś mógł zauważyć pewne schematy i wiedział, czy dana rzecz będzie w ogóle możliwa do zakodowania. Albo co wypada wysłać, a co nie (np. tło do navbara, które można wykonać z pomocą cssa, a nie wrzucać np. .jpg prostokąta). Albo jak działa grid.
Do tego must-know w tych czasach to responsywność - zapoznaj się, żebyś wiedział, na jakich rozdziałkach wypada projektować i jak pewne rzeczy zachowują się przy zmianie rozmiaru okna (ważna różnica między marginem a paddingiem. :D). Przyda Ci się umiejętność cięcia na plasterki i redukcja wagi obrazków (stąd wektory, bo mniej ważą) . Wtedy wysyłasz wszystko do fronta i martwisz się tylko poprawkami albo tłumaczeniem, jak to ma działać. :D

Czy kojarzę temat... Robiłam kilka stronek, ale nie jestem ekspertem i mogę się mylić. Może wypowie się ktoś bardziej obeznany. (:
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Webdesign a robienie stron to 2 różne rzeczy :D

Stworzyć stronę potrafi każdy :D kupujesz hosting,domene wrzucasz pliczki na ftp i tyle :D
Na wielu rzeczach da sie zarobić :D ale z takim nastawieniem że nic jeszcze nie umiem a chce na tym zarabiać to lipa troszke :D
Najpierw się uczysz, rozwijasz umiejętności potem myślisz o zarabianiu XD

Program Photoshop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wredozaur"]Możesz tylko w programie graficznym (osobiście wolę robić w wektorach niż w rastrach, ale to kwestia osobista), ale przydatna jest znajomość przynajmniej podstaw htmla i cssa, żebyś mógł zauważyć pewne schematy i wiedział, czy dana rzecz będzie w ogóle możliwa do zakodowania. Albo co wypada wysłać, a co nie (np. tło do navbara, które można wykonać z pomocą cssa, a nie wrzucać np. .jpg prostokąta). Albo jak działa grid.
Do tego must-know w tych czasach to responsywność - zapoznaj się, żebyś wiedział, na jakich rozdziałkach wypada projektować i jak pewne rzeczy zachowują się przy zmianie rozmiaru okna (ważna różnica między marginem a paddingiem. :D). Przyda Ci się umiejętność cięcia na plasterki i redukcja wagi obrazków (stąd wektory, bo mniej ważą) . Wtedy wysyłasz wszystko do fronta i martwisz się tylko poprawkami albo tłumaczeniem, jak to ma działać. :D

Czy kojarzę temat... Robiłam kilka stronek, ale nie jestem ekspertem i mogę się mylić. Może wypowie się ktoś bardziej obeznany. (:[/quote]
Wielkie dzięki przyda sie :) . Szczerze jeszcze nie wszystko dla mnie zrozumiałe ale planuje zaznajomić się właśnie z tworzeniem stron i tego typu rzeczy . Aktualnie jestem na etapie miniaturki bannery loga itp siedze z ps ponad 2 lata i mam ochotę spróbować czegoś nowego trudniejszego :) ale dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli masz bardziej uzdolnienia graficzno-plastyczne i lubisz raczej kompozycję niż programowanie to polecam raczej coś WYSIWYG. "Profesjonalni" programiści być może nie lubią takich rozwiązań bo nie kontroluja w pełni kodu ale co z tego. Chodzi o szybkie zrobienie i opublikowanie strony a nie męczenie sie z frameworkiem, który nie zawsze wyświetla tak jak chcemy. Zobacz sobie na przykład ten [url=http://www.selteco.pl/webdesigner]Raptor Web Designer[/url]. Stronę projektuje się w nim bardzo szybko z gotowych zdjęć i tekstów, możesz wszystko sobie przestawiać prawie jak w Photoshopie a na koniec publikujesz stronę na serwerze (domenę niestety trzeba sobie wykupić). W Raptorze masz pełna ktrnolę nad pozycją i wzajemnymi relacjami przestrzennymi elementów. Jeżeli potrzebujesz coś doprogramować to prosze bardzo, robisz Wstaw HTML, JavaScript czy nawet PHP i wklejasz kod a potem po opublikowaniu na serwerze kod działa. Jeżeli nie masz zdolności programistycznych to robienie strony od zera jest męczące i się zachlastasz, no chyba że ci się ujawnią jakieś ukryte talentai jak zaprogramujesz pierwszą stronę w jakims bootstrapie czy czyms innym prostym to to polubisz. Jeżeli jednak nie masz ambicji bycia programista to 100 razy szybciej zrobisz stronę w Raptorze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote=Guru911 post_id=30645 time=1515948625 user_id=4927] Jeżeli masz bardziej uzdolnienia graficzno-plastyczne i lubisz raczej kompozycję niż programowanie to polecam raczej coś WYSIWYG. "Profesjonalni" programiści być może nie lubią takich rozwiązań bo nie kontroluja w pełni kodu ale co z tego. Chodzi o szybkie zrobienie i opublikowanie strony a nie męczenie sie z frameworkiem, który nie zawsze wyświetla tak jak chcemy. Zobacz sobie na przykład ten [url=http://www.selteco.pl/webdesigner]Raptor Web Designer[/url]. Stronę projektuje się w nim bardzo szybko z gotowych zdjęć i tekstów, możesz wszystko sobie przestawiać prawie jak w Photoshopie a na koniec publikujesz stronę na serwerze (domenę niestety trzeba sobie wykupić). W Raptorze masz pełna ktrnolę nad pozycją i wzajemnymi relacjami przestrzennymi elementów. Jeżeli potrzebujesz coś doprogramować to prosze bardzo, robisz Wstaw HTML, JavaScript czy nawet PHP i wklejasz kod a potem po opublikowaniu na serwerze kod działa. Jeżeli nie masz zdolności programistycznych to robienie strony od zera jest męczące i się zachlastasz, no chyba że ci się ujawnią jakieś ukryte talentai jak zaprogramujesz pierwszą stronę w jakims bootstrapie czy czyms innym prostym to to polubisz. Jeżeli jednak nie masz ambicji bycia programista to 100 razy szybciej zrobisz stronę w Raptorze. [/quote] Proszę, nie...
Edytowane przez Gość

ezgif-5-7ee489f417.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi