Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Komputer , ograniczony budżet


Descentra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie bardzo wiedziałam do jakiego tematu wrzucić ten post. Przejrzałam nieco forum i znalazłam tylko jeden podobny temat.
Mianowicie potrzebuje złożyć Pc'ta pod photoshopa, ilustratora i indesigna. Mam na to 5 tysiecy, nie wliczając systemu. Moją główną zagwozdką jest wybór pomiędzy procesorem intela, a AMD. Słyszałam, że intel jest bardziej do gier, skolei o AMD , że częściej się grzeje i przepala. Jeśli chodzi o sprzęt to się za bardzo nie orientuje w tej tematyce. Nie wiem, jak złożyć komputer, żeby wszystko ze sobą współgrało.
Napewno zależy mi na 8 rdzeniowym procesorze, dysku SSD 500Gb, min 7200 RPM i RAMIE 16/32 GB.
Dlatego zwracam się o pomoc w doborze całościowej konfiguracji do 5 tysięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Damian"]Po co Ci 8-rdzeni? Liczba rdzeni nie przekłada się na wydajność jednostki ;) Nie bierz AMD. Intel jest o wiele bardziej wydajniejszy.[/quote] To nie miałam pojęcia, czytałam w internecie, że procesor powinien mieć minimum 8 rdzeni , żeby wszystko dobrze działało. A jako że jestem laikiem w tym temacie mogę się opierać tylko na opiniach innych osób ;/ A jak to jest z karta graficzną? Ona ma dość duży wpływ? Czy lepiej zwrócić uwagę na RAM i SSD?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Rafał"]Jeżeli nie chodzi ci o granie to lepiej chyba kupić procesor Ryzen 7
One są przeznaczone dla osób które zajmują się "profesjonalnymi" rzeczami jak renderowanie czy inne takie.

16 GB ram wystarczy :D[/quote]

No nie, grać absolutnie nie mam zamiaru. Jak napisałam wcześniej do Photoshopa, illustratora i indesigna potrzebuje. Okej, dużo osób mi też Intela 7 poleca, ale chyba się nie zmieszcze w tym wszystkim w piątce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO takie specki byłyby ok:
Procesor: Intel Core i7-6700k - 1300 zł
Płyta główna: MSI B250M MORTAR mATX- 350 zł
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 - 1200 zł
Pamięć RAM (4 sztuki*8GB): Corsair ValueSelect 32GB DDR4 2133MHz -1040 zł
Zasilacz: be quiet! Pure Power 10 600W - 370 zł
Obudowa: tu według uznania wybierz tą, która się najbardziej podoba. Powinna być kompatybilna z płytą microATX
mATX podałem przykładowo - od ciebie zależy, czy chcesz postawić "krowę", czy mniejszy PC.
Jakbyś miała potrzebę wydać więcej, to możesz wziąć lepszą kartę. Myślę jednak, że taka specyfikacja jest ok, no i reszta mogłaby na jakiś fajny monitor starczyć ;)
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Norbert"]ja podzielam swoje zdanie z Panem Piotrem - lepiej wyjdziesz na tym, jeśli skonsultujesz się z "profesjonalistą". Nie słuchaj tych tutaj :P
@matteom microATX i taki budżet? feee. ATX is the best. :angry:

[size=85][color=#8c90a8]Dodano 5 minuty 21 sekund temu

btw. na owej płycie głównej nie zamontujesz tego procesora.
Motherboard - podstawka 1150
CPU - podstawka 1151[/quote]
Zależy czy chce mieć "krowę", czy mniejszy PC. Różnica wydajności jest niedostrzegalna.
Racja, mój błąd. Miałem wcześniej wpisany i7-4790k i po zmianie jego zapomniałem zmienić mobo.
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
[quote="matteom"]IMO takie specki byłyby ok:
Procesor: Intel Core i7-6700k - 1300 zł
Płyta główna: MSI B250M MORTAR mATX- 350 zł
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 - 1200 zł
Pamięć RAM (4 sztuki*8GB): Corsair ValueSelect 32GB DDR4 2133MHz -1040 zł
Zasilacz: be quiet! Pure Power 10 600W - 370 zł
Obudowa: tu według uznania wybierz tą, która się najbardziej podoba. Powinna być kompatybilna z płytą microATX
mATX podałem przykładowo - od ciebie zależy, czy chcesz postawić "krowę", czy mniejszy PC.
Jakbyś miała potrzebę wydać więcej, to możesz wziąć lepszą kartę. Myślę jednak, że taka specyfikacja jest ok, no i reszta mogłaby na jakiś fajny monitor starczyć ;)[/quote]
Nie brałbym procesora z odblokowanym mnożnikiem skoro autorka tematu jest kompletnym laikiem co wiążę się z tym, że podkręcać cpu nie ma zamiaru. Jeżeli chodzi o kartę graficzną pokusiłbym się tutaj o coś z funkcją CUDA (najlepiej karty QUADRO, a nie "gamingowe").

Ramu zdecydowanie polecam brać 32GB. Sam Photoshop zużywa sporo pamięci, a biorąc pod uwagę pracę grafika to jeszcze w tle jakaś przeglądarka z wieloma otwartymi kartami i inne programy z pakietu Adobe :) Można nawet pokusić się o i5 na rzecz większej ilości ramu w razie nagiętego budżetu.

Tak jak napisał @Piotrek napisz maila do hard-pc, zawsze możesz napisać w kilka miejsc i podesłać listę podzespołów, jakie otrzymałaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Damian"][quote="matteom"]IMO takie specki byłyby ok:
Procesor: Intel Core i7-6700k - 1300 zł
Płyta główna: MSI B250M MORTAR mATX- 350 zł
Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 - 1200 zł
Pamięć RAM (4 sztuki*8GB): Corsair ValueSelect 32GB DDR4 2133MHz -1040 zł
Zasilacz: be quiet! Pure Power 10 600W - 370 zł
Obudowa: tu według uznania wybierz tą, która się najbardziej podoba. Powinna być kompatybilna z płytą microATX
mATX podałem przykładowo - od ciebie zależy, czy chcesz postawić "krowę", czy mniejszy PC.
Jakbyś miała potrzebę wydać więcej, to możesz wziąć lepszą kartę. Myślę jednak, że taka specyfikacja jest ok, no i reszta mogłaby na jakiś fajny monitor starczyć ;)[/quote]
Nie brałbym procesora z odblokowanym mnożnikiem skoro autorka tematu jest kompletnym laikiem co wiążę się z tym, że podkręcać cpu nie ma zamiaru. Jeżeli chodzi o kartę graficzną pokusiłbym się tutaj o coś z funkcją CUDA (najlepiej karty QUADRO, a nie "gamingowe").

Ramu zdecydowanie polecam brać 32GB. Sam Photoshop zużywa sporo pamięci, a biorąc pod uwagę pracę grafika to jeszcze w tle jakaś przeglądarka z wieloma otwartymi kartami i inne programy z pakietu Adobe :) Można nawet pokusić się o i5 na rzecz większej ilości ramu w razie nagiętego budżetu.

Tak jak napisał @Piotrek napisz maila do hard-pc, zawsze możesz napisać w kilka miejsc i podesłać listę podzespołów, jakie otrzymałaś.[/quote]


A więc napisałam w kilka miejsc , oto co otrzymałam . Nie wiem które powinnam wybrać bądź w jakiś sposób zmodyfikować:


1
Intel Core i7-7700K 4.2GHz LGA1151 BOX
ASUS PRIME B250-PRO B250 LGA1151
HyperX Fury DDR4, 16GB(2x8GB), 2666MHz, CL15, czarne (HX426C15FBK2/16)
Dysk SSD Samsung 960 EVO 250GB M.2 2280 NVMe (3200/1500 MB/s)
Dysk HDD Seagate BarraCuda 3,5" 1TB SATA III 64MB 7200obr/min ST1000DM010
Obudowa Midi Tower Zalman Z3 USB3.0 czarny
Karta VGA Gigabyte GTX1060 OC Xtreme 6GB GDDR5 192bit DVI+HDMI+3xDP PCIe3.0
ZASILACZ CHIEFTEC GPS-550C 80+ GOLD 550W


2
https://www.morele.net/inventory/info/0XhcWH/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser

3
https://www.x-kom.pl/p/340965-procesor-intel-core-i7-intel-i7-7700k-420ghz-8mb-box.html
https://www.x-kom.pl/p/323461-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx-1060-wf-oc-3gb-ddr5.html
https://www.x-kom.pl/p/327333-dysk-ssd-adata-256gb-25-sata-ssd-ultimate-su800-3d-nand.html
https://www.x-kom.pl/p/343901-zasilacz-do-komputera-be-quiet-600w-pure-power-9.html
https://www.x-kom.pl/p/360129-pamiec-ram-ddr4-kingston-8gb-2400mhz-hyperx-fury-white-cl15.html
https://www.x-kom.pl/p/252941-plyta-glowna-socket-1151-asus-z170-pro-gaming-3xpci-e-ddr4.html
https://www.x-kom.pl/p/335481-dysk-hdd-seagate-1tb-7200obr-64mb-barracuda.html

4
Procesor AMD Ryzen 7 1700 BOX
Chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425
Płyta główna MSI X370 SLI PLUS
Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W
Corsair DDR4 Vengeance LPX 16GB/3000(2*8GB) CL15-17-17-35 RED 1,35V XMP 2.0
Obudowa bequiet PURE BASE 600
Dysk SSD Western Digital WD Blue SSD 250 GB M.2 2280 WDS250G1B0B
Dysk HDD 1tb Toshiba p300
Karta Graficzna gtx 1060 gaming x+ 6Gb
Nagrywarka dvd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Norbert"]Zauważyłem, że w proponowanych zestawach (dot. Intel'ów) zaoferowano Ci procesory z odblokowanym mnożnikiem,a to znaczy są to potencjalne podzespoły do podkręcenia, więc nie wiem czy to ma sens brak opcję z "K". No może, że znasz kogoś (zaufanego i obeznanego w temacie) kto podkręci owy procek, to wtedy nie ma sprawy - będzie miało to sens. [quote]A jako że jestem laikiem w tym temacie mogę się opierać tylko na opiniach innych osób ;/[/quote] Co do Ryzen'ów, to pozwolę sobie nie komentować tych procesorów ze względu na to, że nie miałem z nimi do czynienia, a nie chciałbym Ciebie wprowadzać w błąd :) Aczkolwiek pod spodem znajdziesz linki, które mogą Ci pomóc w wyborze najodpowiedniejszego CPU.
  • https://www.youtube.com/watch?v=jALh5N_p7JE
  • http://www.benchmark.pl/ranking/porownanie/amd-ryzen-7-1700-vs-intel-core-i7-7700k
  • W opcji nr 3 znajduje się 8GB RAM - jest to stanowczo za mało dla grafika z takim budżetem. 16GB to minimum.
    Jeżeli zdecydujesz się na pierwszy zestaw, to wymieniłbym obudowę, ponieważ tanie Zalmany nie należą do najlepszych obudów. Nie zawsze należy oszczędzać na skrzynce.

    Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem :D[/quote]

    Tak mam dwie zaufane osoby, które mogą ewentualnie w późniejszym czasie wprowadzić jakieś zmiany, aczkolwiek nie do końca są wstanie na ten moment doradzić mi w sprzęcie do grafiki bardziej umieją złożyć pod gry czy do codziennego użytku.
    Jasne, dzięki, każda rada jest mi niezbędna :)
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    • Moderator
    Nie wiem dlaczego ludzie polecają do komputera dla grafika gamingowe karty graficzne. Nie wiem dlaczego ktoś w tym budżecie poleca zasilacze chieftec (kiedyś były ok, teraz są chyba na czarnej liście). Nie wiem dlaczego ktoś wciska tam procesor amd za 1500 zł skoro w tej cenie mamy i7. Pewnie pytałaś o te zestawy w środowisku graczy i przeciętnych Kowalskich :D

    Będziesz pracowała w 3D z użyciem renderowania GPU? Jeśli nie to naprawdę nie bierz tej karty graficznej, szkoda kasy.

    Mógłbym pokusić się o złożenie dla Ciebie zestawu jednak od dawna się tym nie interesuję i moja wiedza opiera się na podzespołach z rocznika 2014/2015 dlatego nie chcę w to ingerować, aby potem nie było na mnie ;D Warto napisać do chyba najbardziej rzetelnej grupy dla grafików na facebooku jaką jest https://www.facebook.com/groups/softandhard/ - tam powinni Ci doradzić osoby z branży.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    [quote="Damian"]Nie wiem dlaczego ludzie polecają do komputera dla grafika gamingowe karty graficzne. Nie wiem dlaczego ktoś w tym budżecie poleca zasilacze chieftec (kiedyś były ok, teraz są chyba na czarnej liście). Nie wiem dlaczego ktoś wciska tam procesor amd za 1500 zł skoro w tej cenie mamy i7. Pewnie pytałaś o te zestawy w środowisku graczy i przeciętnych Kowalskich :D

    Będziesz pracowała w 3D z użyciem renderowania GPU? Jeśli nie to naprawdę nie bierz tej karty graficznej, szkoda kasy.

    Mógłbym pokusić się o złożenie dla Ciebie zestawu jednak od dawna się tym nie interesuję i moja wiedza opiera się na podzespołach z rocznika 2014/2015 dlatego nie chcę w to ingerować, aby potem nie było na mnie ;D Warto napisać do chyba najbardziej rzetelnej grupy dla grafików na facebooku jaką jest https://www.facebook.com/groups/softandhard/ - tam powinni Ci doradzić osoby z branży.[/quote]
    Jeśli chodzi o dwie z tych konfiguracji to jedna jest od hard-pc, inna od sklepu podobnego pokroju. Dwie pozostale sa od znajomych, aczkolwiek nie maja specjalnie pojecia o grafice.
    Wyłącznie do 2d potrzebuje.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    [quote="Norbert"]Moim zdaniem ten zestaw, który teraz podałaś, to nie należy do najlepszych konfiguracji. Dlaczego?
    1. Podany SSD jest wiele wolniejszy od Samsung 960 EVO 250GB M.2 2280 NVMe, który jest dołączony do pierwszego zestawu, ponieważ drugi oparty jest na interfejsie M.2.
    2. Karta graficzna - mając budżet 5000 pln można wziąć zdecydowanie coś lepszego. Dlatego uważam, że wybór GTX 1060 z 6GB VRAMu jest najodpowiedniejszym dla Ciebie rozwiązaniem. Poza tym, może być to za słabe GPU dla takiego procka jakim jest i7 7700K.
    3. RAM - Osobiście uważam, że 32GB RAM do grafiki 2D jest to stanowczo za dużo, ale tak jak wspomniałem jest to moja subiektywna opinia.
    *4. Płyta główna - typowy "bajerancki" Mobo z czerwonym podświetleniem dla graczy XD, ale do podkręcenia CPU będzie idealny.[/quote]
    Hm ale GTX1060 to głównie do gier i 3D, a mnie tylko 2d interesuje, a co do dysku to bardziej zależy mi na dłuższej żywotności.
    Odnośnik do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

    Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

    Powiadomienie o plikach cookie

    Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.