Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kopyto

Pomoc w dobraniu rozdzielczości pliku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym prosić was o pomoc w dobraniu rozdzielczości do grafiki, którą tworzę na potrzeby pewnego konkursu. Mianowicie mam podane, że musi ona być zapisana w PDF i mieć 300 dpi i tu się rodzą pytania:
[color=#BFFFFF]- Czym jest te całe dpi?
- Jaką rozdzielczość mam nadać pracy żeby wydruk wyglądał u nich ładnie (nie podali rozmiaru wydruku)?
- Jaki zapisać taki plik w PDF z rozdzielczością 300 dpi?

Dodam, że używam Photoshopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czym jest te całe dpi?

dpi (ang. dots per inch) ? liczba punktów obrazu przypadająca na cal. Czyli można baaaaaaaardzo uprościć do ppi (pixels per inch ? pikseli na cal), czyli jednostek rozdzielczości obrazów rastrowych.

czyli 300 dpi oznacza, że w 1 calu zmieści się 300 punktów obrazu. Jest to standardowa jakość wydruków np. katalogów/ulotek (małych form, bo np. z bannerami jest już inna historia)

Jaką rozdzielczość mam nadać pracy żeby wydruk wyglądał u nich ładnie (nie podali rozmiaru wydruku)?

Jeśli jest to forma np. katalog/ulotka to 300 DPI będzie odpowiednie.

Jaki zapisać taki plik w PDF z rozdzielczością 300 dpi?

Zanim zaczniesz projektować ustaw rozdzielczość i dopiero rozmiar pracy. Opcje ustawisz w photoshopie obraz/rozmiar obrazu
[img]https://zapodaj.net/images/769dd6ae8089c.png[/img]
Jak skończysz (pamiętaj, że wszystkie użyte zdjęcia musza mieć rozdzielczość 300 dpi) plik/ zapisz jako PDF i w oknie dialogowym na górze wybierasz "Najlepsza jakość (drukarska)."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzięki ale pytając o rozdzielczość miałem na myśli szer. x wys. pliku w pikselach. Z jakiego programu jest ten screen, który mi wysłałeś? Ja w swoim Photoshopie wersji CC nie mam takiego okienka zapisu :/

[img]https://i.snag.gy/briKfQ.jpg[/img]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="kopyto"]Dzięki ale pytając o rozdzielczość miałem na myśli szer. x wys. pliku w pikselach. Z jakiego programu jest ten screen, który mi wysłałeś? Ja w swoim Photoshopie wersji CC nie mam takiego okienka zapisu :/[/quote] Format pewnie jakieś A4 - zależy jak duży ma być ten wydruk. To nie jest okno zapisu, tylko ustawienia danego pliku Alt+Ctrl+I

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzięki wam za wszystko, teraz już łapie.

@Vienna To jakaś nowsza wersja Photoshopa, że takie ładne UI?
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem ale powiedzcie mi tylko jeszcze co mam tam powpisywać w okienku zapisu do PDF .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ech - czytaj! "...Jak skończysz (pamiętaj, że wszystkie użyte zdjęcia musza mieć rozdzielczość 300 dpi) plik/ zapisz jako PDF i w oknie dialogowym na górze wybierasz "Najlepsza jakość (drukarska)."" i koniec, nic nie musisz wpisywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Przeglądnij sobie cały artykuł, dowiesz się podstaw jeżeli chodzi o projektowanie pod druk.

http://grafmag.pl/artykuly/dtp-podstawowe-zasady-przygotowania-projektu-do-druku/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.