Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
JakubWEB

Grafika Co i jak dalej,

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Przyszedł czas wakacji, sporo wolnego czasu, dlatego chciałbym troche pójść do przodu jeśli chodzi o temat grafiki, dlatego mam pare do was pytań, bedę wdzieczny jeśli dacie mi troche przydatnych rad ;)
[color=#FF0000]1. Często się mówi, żeby projekt graficzny wpierw stworzyć na papierze , dotychczas rysowałem na zwykłej kartce i jakimś tam dłogopisem/ołówkiem.
Czy jest sens zakupu coś bardziej profesjonalnego? Mam na myśli kartki/dlugopisy/flamastry... to co się przydaje.
[color=#FF0000]2. Tablet graficzny? Jeśli chodzi o projektowanie loga, i nic wiecej. Czy zakup takiego sprzętu ma sens? Budżet ok 300zł, czy tylko wydanie pieniedzy?
[color=#FF0000]3. W wakacje chciałbym coś dorobić, ale czy jest szansa jako osoba prywatna i ze średnimi umiejętnościami? Zastanawiałem się nad Oferia.pl freelanceria.pl useme.pl fajnelogo.pl oraz konkursy,czy ktoś sie orientuje jak to jest z tymi zleceniami na tych stronach?
Może macie jakaś inną rade jeśli chodzi o zarobek, łapniecie zleceniodawców/klientow?
Z góry dziekuje wszystkim za pomoc ;)
Pozdrawiam

bannergrafinity.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mogę podpowiedzieć odnośnie 2 i 3.

Projekty w wektorach osobiście lepiej tworzy mi się myszką. Ciężko czasem zapanować na bezierem przy użyciu tabletu. Przydaje się za to w przypadku skomplikowanych i powyginanych kształtów albo elementów w stylu vintage, gdzie jest dużo linii i całość wygląda jak ręcznie rysowana. Wtedy oczywiste jest, że szybciej ruszyć dłonią. Także od Ciebie zależy. (:

Co do pracy. Próbowałam korzystać z takich serwisów i brałam udziały w konkursach, ale nie jest to dobra opcja. Ciężko jest dostać jakieś zlecenie, gdzie zawsze przebije Cię jakiś desperat i zaoferuje 2 razy niższą cenę. Chyba że masz zamiar robić za bezcen. :p Do tego potrącają jeszcze kasę za pośrednictwo. A w konkursach startują niekiedy setki osób i może minąć sporo czasu i pracy, zanim ktoś wybierze Twoją propozycję. Szkoda nerwów na takie serwisy. Lepiej przygotuj CV i poszukaj stażu w okolicy. Byłam na jednym - nie był jakoś super płatny, ale to, ile się nauczyłam, jest nie do opisania. A do tego załapałam znajomości, które do dzisiaj zgłaszają się do mnie po drobne zlecenia. (:

Jeżeli już bardzo chcesz korzystać z pośredników, to radziłabym raczej zagranicznych. Chociażby fiverr. Z tym że tam już trzeba umieć się wyróżnić. :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote="Wredozaur"]Mogę podpowiedzieć odnośnie 2 i 3.

Projekty w wektorach osobiście lepiej tworzy mi się myszką. Ciężko czasem zapanować na bezierem przy użyciu tabletu. Przydaje się za to w przypadku skomplikowanych i powyginanych kształtów albo elementów w stylu vintage, gdzie jest dużo linii i całość wygląda jak ręcznie rysowana. Wtedy oczywiste jest, że szybciej ruszyć dłonią. Także od Ciebie zależy. (:

Co do pracy. Próbowałam korzystać z takich serwisów i brałam udziały w konkursach, ale nie jest to dobra opcja. Ciężko jest dostać jakieś zlecenie, gdzie zawsze przebije Cię jakiś desperat i zaoferuje 2 razy niższą cenę. Chyba że masz zamiar robić za bezcen. :p Do tego potrącają jeszcze kasę za pośrednictwo. A w konkursach startują niekiedy setki osób i może minąć sporo czasu i pracy, zanim ktoś wybierze Twoją propozycję. Szkoda nerwów na takie serwisy. Lepiej przygotuj CV i poszukaj stażu w okolicy. Byłam na jednym - nie był jakoś super płatny, ale to, ile się nauczyłam, jest nie do opisania. A do tego załapałam znajomości, które do dzisiaj zgłaszają się do mnie po drobne zlecenia. (:

Jeżeli już bardzo chcesz korzystać z pośredników, to radziłabym raczej zagranicznych. Chociażby fiverr. Z tym że tam już trzeba umieć się wyróżnić. :p[/quote]

Dziękuję bardzo za odpowiedz ;)

bannergrafinity.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pytanie 1

ja używam kartek (w kratkę/czystych miękkiego ołówka, cienkopisu i czarnego długopisu. Te ostatnie chyba najbardziej, choć branding rozrysowuję ołówkiem. Warto kupić sobie szkicownik, żeby wszystkie pomysły trzymać w jednym miejscu :)

Pytanie 2

Tablet do 300 ziko - zdecydowanie nie. Do nauki digital Paintingu myślę, że coś byś kupił (ja mam chyba w tej cenie bamboo pen). Do wektorów... może się przydać, ale nie do logo.

Pytanie 3

Możesz próbować - ale pamiętaj - nie psuj ceną rynku. Ja kiedyś za wszelką cenę chciałam dorobić, teraz widzę, że stawki za które pracowałam były śmieszne... a klienci się do nich przyzwyczaili i trudno jest znaleźć zlecenie z normalną stawką (nawet tu na forum niestety...ale przemilczę może ten temat) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi