Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Grafika Co i jak dalej,


Jakubb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Przyszedł czas wakacji, sporo wolnego czasu, dlatego chciałbym troche pójść do przodu jeśli chodzi o temat grafiki, dlatego mam pare do was pytań, bedę wdzieczny jeśli dacie mi troche przydatnych rad ;)
[color=#FF0000]1. Często się mówi, żeby projekt graficzny wpierw stworzyć na papierze , dotychczas rysowałem na zwykłej kartce i jakimś tam dłogopisem/ołówkiem.
Czy jest sens zakupu coś bardziej profesjonalnego? Mam na myśli kartki/dlugopisy/flamastry... to co się przydaje.
[color=#FF0000]2. Tablet graficzny? Jeśli chodzi o projektowanie loga, i nic wiecej. Czy zakup takiego sprzętu ma sens? Budżet ok 300zł, czy tylko wydanie pieniedzy?
[color=#FF0000]3. W wakacje chciałbym coś dorobić, ale czy jest szansa jako osoba prywatna i ze średnimi umiejętnościami? Zastanawiałem się nad Oferia.pl freelanceria.pl useme.pl fajnelogo.pl oraz konkursy,czy ktoś sie orientuje jak to jest z tymi zleceniami na tych stronach?
Może macie jakaś inną rade jeśli chodzi o zarobek, łapniecie zleceniodawców/klientow?
Z góry dziekuje wszystkim za pomoc ;)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podpowiedzieć odnośnie 2 i 3.

Projekty w wektorach osobiście lepiej tworzy mi się myszką. Ciężko czasem zapanować na bezierem przy użyciu tabletu. Przydaje się za to w przypadku skomplikowanych i powyginanych kształtów albo elementów w stylu vintage, gdzie jest dużo linii i całość wygląda jak ręcznie rysowana. Wtedy oczywiste jest, że szybciej ruszyć dłonią. Także od Ciebie zależy. (:

Co do pracy. Próbowałam korzystać z takich serwisów i brałam udziały w konkursach, ale nie jest to dobra opcja. Ciężko jest dostać jakieś zlecenie, gdzie zawsze przebije Cię jakiś desperat i zaoferuje 2 razy niższą cenę. Chyba że masz zamiar robić za bezcen. :p Do tego potrącają jeszcze kasę za pośrednictwo. A w konkursach startują niekiedy setki osób i może minąć sporo czasu i pracy, zanim ktoś wybierze Twoją propozycję. Szkoda nerwów na takie serwisy. Lepiej przygotuj CV i poszukaj stażu w okolicy. Byłam na jednym - nie był jakoś super płatny, ale to, ile się nauczyłam, jest nie do opisania. A do tego załapałam znajomości, które do dzisiaj zgłaszają się do mnie po drobne zlecenia. (:

Jeżeli już bardzo chcesz korzystać z pośredników, to radziłabym raczej zagranicznych. Chociażby fiverr. Z tym że tam już trzeba umieć się wyróżnić. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Wredozaur"]Mogę podpowiedzieć odnośnie 2 i 3.

Projekty w wektorach osobiście lepiej tworzy mi się myszką. Ciężko czasem zapanować na bezierem przy użyciu tabletu. Przydaje się za to w przypadku skomplikowanych i powyginanych kształtów albo elementów w stylu vintage, gdzie jest dużo linii i całość wygląda jak ręcznie rysowana. Wtedy oczywiste jest, że szybciej ruszyć dłonią. Także od Ciebie zależy. (:

Co do pracy. Próbowałam korzystać z takich serwisów i brałam udziały w konkursach, ale nie jest to dobra opcja. Ciężko jest dostać jakieś zlecenie, gdzie zawsze przebije Cię jakiś desperat i zaoferuje 2 razy niższą cenę. Chyba że masz zamiar robić za bezcen. :p Do tego potrącają jeszcze kasę za pośrednictwo. A w konkursach startują niekiedy setki osób i może minąć sporo czasu i pracy, zanim ktoś wybierze Twoją propozycję. Szkoda nerwów na takie serwisy. Lepiej przygotuj CV i poszukaj stażu w okolicy. Byłam na jednym - nie był jakoś super płatny, ale to, ile się nauczyłam, jest nie do opisania. A do tego załapałam znajomości, które do dzisiaj zgłaszają się do mnie po drobne zlecenia. (:

Jeżeli już bardzo chcesz korzystać z pośredników, to radziłabym raczej zagranicznych. Chociażby fiverr. Z tym że tam już trzeba umieć się wyróżnić. :p[/quote]

Dziękuję bardzo za odpowiedz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1

ja używam kartek (w kratkę/czystych miękkiego ołówka, cienkopisu i czarnego długopisu. Te ostatnie chyba najbardziej, choć branding rozrysowuję ołówkiem. Warto kupić sobie szkicownik, żeby wszystkie pomysły trzymać w jednym miejscu :)

Pytanie 2

Tablet do 300 ziko - zdecydowanie nie. Do nauki digital Paintingu myślę, że coś byś kupił (ja mam chyba w tej cenie bamboo pen). Do wektorów... może się przydać, ale nie do logo.

Pytanie 3

Możesz próbować - ale pamiętaj - nie psuj ceną rynku. Ja kiedyś za wszelką cenę chciałam dorobić, teraz widzę, że stawki za które pracowałam były śmieszne... a klienci się do nich przyzwyczaili i trudno jest znaleźć zlecenie z normalną stawką (nawet tu na forum niestety...ale przemilczę może ten temat) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.