Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Motywacja do grafiki


obx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem Michał i grafiką zajmuję się już długi czas, nie wiem nawet ile. Może niektórzy mnie nawet kojarzą :blueheart:

Łapie mnie czasem taki dołek, że mam ochotę skończyć z grafiką (dokładnie tak jak teraz). Nie mam prawie żadnych zleceń (zazwyczaj mam koło 10 w tygodniu), brak pomysłów na nowe rozwiązania czy chęci do pracy. Wszyscy moi znajomi mnie motywują za każdym razem i twierdzą, że rzucenie grafiki w moim przypadku byłoby ogromnym błędem bo mam do tego talent. Dla mnie osobiście nie jestem jakiś specjalny(?)

Mam do was pytanie. Co was (grafików) motywuję do dalszej pracy, jak łapiecie nowych klientów? Jak odnawiacie swoją chęć do robienia czegokolwiek?

Staram się być osobą wszechstronną bo mam 18 lat, a zajmuję się dużą ilością rzeczy (użytkowa, webdesign, do wydruku, koszulki, logoski, tapetki) może to właśnie to jest problemem? Powinienem zacząć specjalizować się w czymś konkretnym czy skakać ciągle z kwiatka na kwiatek jak robię to teraz?

Jakby ktoś mógł zerknąć na mój fanpage, powiedzieć może co robię źle w swoich pracach, prowadzeniu go. Kompletnie nie wiem czym mogą być spowodowane takie przestoje i jak mogę z nich wychodzić.

Pozdrawiam i wysyłam buziaczki depresyjny obx :purpleheart:
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
[quote="obx"](...) czy chęci do pracy.
Co was (grafików) motywuję do dalszej pracy[/quote]
Również mam takie okresy, że totalnie nie mam motywacji, ale to normalnie, każdy tak ma i chodzi o to żeby wtedy mimo braku chęci coś robić, zacząć jakiś projekt od zera itd :)
Ja w takich przypadkach przeglądam sobie awwwards (webdesign) lub projekty RPG na DA i widząc tak wiele genialnych projektów od razu mam chęci żeby samemu coś zrobić.

Polecam też serię Mirosława Zelenta - Wyprawa do wnętrza ego, w którymś z odcinków poruszył temat braku motywacji, jeśli się nie mylę był to ten odcinek --> https://www.youtube.com/watch?v=YFBD1aauKKc&index=13&list=PLOYHgt8dIdoxUeTqevwqY5w2OMibpThGi
Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
Jeśli masz takie dołki to odpocznij od photoshopa 2-3 dni. Ja odpoczywałem trochę dłużej bo 2-3 miesiące i to minęło. Szukaj wszędzie inspiracji czy wychodząc na dwór czy latając po różnych stronach na przeglądarce.

Co do fanpage wrzucaj po jednej pracy ale częściej, nie ważne, że robiłeś ją w ten sam dzień. Tak samo jak masz zlecenia dogadaj się z klientem i wrzucaj te prace na fanpage. Wtedy też inni potencjalni klienci widzą, że masz urwanie głowy i jesteś wart "zatrudnienia".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momentach, gdy maksymalnie mi się nie chce mnie motywuje "Im szybciej skończę, tym szybciej będę miała czas dla siebie".

Ogólnie pracuję na etat, więc czasem chcę odpocząć od pracy po pracy. Jeśli mam doła i mi się nie chce - nie przyjmuję zleceń aż mi się zachce. Gdy ciagnę coś na siłę, to zmniejsza mi się jakość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.