Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Wysyłanie ofert w wiadomościach prywatnych będzie odpowiednio karane.

Jaki darmowy hosting zdjęć wybrać?

viperovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie raz napotykałem się na pytania odnośnie Hostingów zdjęć, z których warto korzystać przy udostępnianiu swoich prac w Internecie. Aby nasza praca pojawiła się w sieci, nie trzeba robić tego bezpośrednio przez różnego typu Hostingi zdjęć. Mogą to być np. portale internetowe, na których możemy dodawać grafiki jako załącznik itp. Udostępniając nasze projekty w takich miejscach jak np. Facebook, czy Google+, w łatwy i szybki sposób możemy uzyskać bezpośredni link do naszej grafiki.

Chciałbym jednak zacząć od bezpośrednich Hostingów, umożliwiających nam udostępnienie naszej grafiki w sieci. Każdy darmowy Hosting ma pewne ograniczenia. Możemy jednak to ominąć wykupując konto Premium, dzięki czemu będziemy mogli bez limitu udostępniać nasze pliki. Poniżej znajduje się niewielka lista Hostingów, z których sam często korzystam:

Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 3MB: Zapisz.net, Fotowrzuta.pl
Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 5MB: Wgrajo.pl
Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 6MB: Zapodaj.net
Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 7MB: Obrazki.elektroda.pl
Darmowy Hosting zdjęć z limitem do 25MB: Imgie.pl

Musimy być jednak świadomi tego, że na darmowych stronach Hostingowych, z reguły nasze grafiki zostaną usunięte na stałe z sieci po paru tygodniach, czy miesiącach, co jest ogromnym minusem, dlatego osobiście zalecam udostępniać projekty poprzez różnego typu portale, czy strony, gdzie możemy dodawać np. posty z załącznikiem pod postacią grafiki. Oto kilka moich sposobów:
[color=#0080FF]Imgur.com - wystarczy, że dodamy grafikę na stronę poprzez New Post a kiedy praca zakończy się uploadować, możemy łatwo i szybko uzyskać link do bezpośredniej grafiki klikając na obraz prawym przyciskiem myszy, a następnie wybieramy Otwórz grafikę w nowej karcie.
[color=#0080FF]Behance.net - podobny sposób, co powyżej. Dodajemy projekt na stronę, po czym używając prawego przycisku myszy, otwieramy grafikę w nowej karcie i kopiujemy adres URL.
[color=#0080FF]Facebook - myślę, że i tu nie muszę specjalnie tłumaczyć, gdyż do czynienia mamy z podobną sytuacją. 
[color=#0080FF]Google+ - podobnie jest i tu. Dodajemy post, a jako załącznik wstawiamy naszą grafikę, po czym dzięki prawemu przyciskowi myszy.

Myślę, że jest wiele więcej stron dzięki, którym możemy udostępnić nasze projekty, aczkolwiek te były przykładowe.

Mam nadzieję, że pomogłem i komuś przyda się, któraś z informacji.
Edytowane przez viperdesigner

• 2 weeks later...
Trzeba ogarnąć jakiś porządny hosting zrobić na tym forum. Większości prac i konkursów nie da się przeglądać, tylko te najświeższe. Podziwiam portal gimpuj.info , dalej trzymam tam moje prace z liceum a teraz już skończyłem studia. Szkoda że nie ma czegoś takiego jak fotoszopuj.info Edytowane przez Gość

[quote="Damian"][quote="Ayume"]A czemu wszyscy zapominają o najlepszym, czyli Dysku Google, gdzie ma się 15GB pojemności? :D[/quote] Bo to temat o hostingach zdjęć, a nie o powierzchniach dyskowych w chmurze, jaką jest Google Drive ;)[/quote] A ty myślisz, że hostingi na jakiej zasadzie działają ? :P Google drive jest jednym z nich, tyle że prywatnym :) Również umożliwia hostingowanie i udostępnianie zdjęć. Edytowane przez Gość

uneVnpU.png&key=effa6d2005ebf3f52fafac23

[quote=Ayume post_id=26705 time=1505173250 user_id=2531] [quote="Damian"][quote="Ayume"]A czemu wszyscy zapominają o najlepszym, czyli Dysku Google, gdzie ma się 15GB pojemności? :D[/quote] Bo to temat o hostingach zdjęć, a nie o powierzchniach dyskowych w chmurze, jaką jest Google Drive ;)[/quote] A ty myślisz, że hostingi na jakiej zasadzie działają ? :P Google drive jest jednym z nich, tyle że prywatnym :) Również umożliwia hostingowanie i udostępnianie zdjęć.[/quote] Gdrive nie jest typowo hosting pod zdjęcia czego dotyczy temat. Idąc Twoim tokiem rozumowania autor temat powinien dostać też wszystkie inne pozostałe chmury bo przecież one również "umożliwiają hostingowanie i udostępnianie zdjęć" :)

• 1 month later...
  • 3 months later...