Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Wysyłanie ofert w wiadomościach prywatnych będzie odpowiednio karane.

Axure - Moje pierwsze kroki

meechauu

Rekomendowane odpowiedzi

A więc. Wczoraj zainstalowałem sobie Trial Axure na Windowsa i coś tam popróbowałem. Jeszcze do końca nie rozumiem tych layoutów, UI, UX itp ale pochwale się tutaj co dzisiaj naskrobałem. Zajęło mi to pare godzi xd.

[img]https://zapodaj.net/images/354f1277b5235.png[/img]

1. Wygląda nawet nieźle, ale aż się prosi, aby wprowadzić tu drobne poprawki. Panel logowania wygląda okej, ale trochę bym tu zmienił. Pierwsza rzecz, która rzuca mi się w o czy, to sociale. Może lepiej bazować na standardowym układzie, co nie zmienia faktu, że aktualne przyciski typu "Zaloguj się za pomocą Facebook" wyglądają bardzo słabo. Przykładowo możesz zrobić coś takiego a podspodem inne sociale... http://imgie.pl/images/2017/08/25/da505f8.png

Tekst "Kontynnuj bez Logowania" zdecydowanie bym pomniejszył, wraz ze strzałką.

2. Pójdę teraz trochę w prawo. Na drugiej stronie zdecydowanie nie podoba mi się górny pasek i tyczy się to kolejnych stron... Koszyk, wysuwany panel i serce. Zdecydowanie pomniejsz te ikony, a serce z koszykiem oddal od siebie. Filtruj i Sortuj jest moim zdaniem dodane tam na siłę i warto pomyśleć nad innym rozstawieniem.

3. To menu jest zwyczaje i nie ma w nim nic ciekawego. Tworząc design dla aplikacji mobilnych musisz również pomyśleć o osobach, które będą z niej korzystać. Myślę, że ciężko będzie trafić w zakładkę, którą chcę, gdy menu jest tak zaciśnięte. Od "Stylizacja tygodnia" aż po sam dół, wszystko wygląda chaotycznie.

4. Ta strona podoba mi się najmniej. Tekst na białym tle (kwadraty) wygląda słabo, a szczególnie w tym przypadku.

5. Tutaj już jest lepiej, prócz tych górnych ikon, które psują cały efekt.

6. Tutaj przy "Rozmiary" nieźle poszalałeś. Już na menu do użytku na komputerze, byłaby to męczarnia aby wybrać odpowiedni roziar, a pomyśl co byłoby gdyby robić to na telefonie.

Projekt wymaga dużych popraw i na tą chwilę nie uważam projektu za udany, ale jeżeli więcej nad nim popracujesz, to coś z tego będzie.