Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Problem z rysowaniem nowych obiektów w Illustrator CC


kaczestudio
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Vienna,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Przeszedłem właśnie z AI CS6 na subskrypcję Creative Cloud. Ogólnie jest wszystko ok i pracuje się wygodniej niż na poprzedniej wersji, jednak mam pewien problem, który nie występował w starszej wersji programu.

O co mi chodzi? Trudno mi to wytłumaczyć, ale spróbuję... Gdy tworzę jakiś obiekt (np. prostokąt) to po jego narysowaniu i utrzymywaniu wybranego narzędzia "prostokąt" mogłem (w CS6) od jednego z punktów kontrolnych narysować kolejny prostokąt, który stykałby się z wcześniej narysowanym. Teraz gdy próbuję tak zrobić jedyne co jest możliwe to przekształcanie narysowanego prostokąta i by obok narysować kolejny muszę zrobić to w innym miejscu i dopiero przesunąć lub ewentualnie wybierać "Narzędzie zaznaczanie", odznaczyć nowo narysowany obiekt by dopiero wtedy stworzyć stykający się nowy prostokąt.

Szukałem w preferencjach programu czegoś by to zmienić jednak nie widzę takiej opcji.
Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Vienna post_id=28174 time=1508936430 user_id=3039] Jesli chcesz aby dwa identyczne prostokąty się ze sobą stykały, to możesz zduplikowac je altem i przesunąć tak, by się stykały [/quote] Tak, tak to wiem. Ale jeśli bym chciał narysować dwa inne to już się nie da od punktu kontrolnego wcześniej narysowanego prostokąta narysować kolejnego. Trzeba go albo najpierw odznaczyć lub narysować w innym miejscu i dopiero przesunąć. Jestem pewny, że w CS6 tak nie było i nigdzie nie widzę możliwości by to zmienić lub czy jest chociaż jakiś skrót klawiszowy do odznaczania nowo narysowanego obiektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.