Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Porady dot. wyboru kierunku studiów


rexsior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem Łukasz. Czas sprawił, że w tym roku kończę liceum. Doprecyzowując, liceum plastyczne. Po ukończeniu tej szkoły chciałbym rozwijać się w kierunku grafiki komputerowej - mowa tu o studiach. Zaplecze do pracy już mam, w grafice siedzę już grube parę lat, jeszcze od podstawówki. Potrafię operować dostępnymi narzędziami, ale pojawia się problem... Chciałbym zasięgnąć o radę co do wyboru uczelni. Bardzo mnie ciągnie do ASP na grafikę projektową, bo chcąc nie chcąc, zżyłem się z tą całą czysto artystyczną otoczką. Czy znajdę tu może absolwentów takowych placówek, którzy mogą podrzucić mi opinię opartą własnymi doświadczeniami? Bardzo mi zależy na trafnym wyborze, ale na każdej stronie uczelni wyczytuję to samo. Chciałbym usłyszeć zdanie kogoś z zewnątrz.
Jeśli nie ASP, może jakieś inne uczelnie? Jestem otwarty na propozycje, w końcu to tylko propozycje.
Jestem świadom, że "grafika komputerowa" to pojęcie szerokie, więc zarzucę dwiema uczelniami, które mam na oku: Poznański UAP i Wydział artystyczny w Cieszynie, na projektowaniu gier komputerowych i przestrzeni wirtualnej. Ten drugi wariant wydaje mi się ekstremalnie ciekawy. Ktoś w ogóle o nim słyszał, miał z nim styczność?
Liczę na jakikolwiek odzew, za propozycje dziękuję :>

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzisz w tym parę lat, to niczego nowego się nie nauczysz raczej. :D Chciałam iść na grafikę na Polsko-Japońskiej (byłam przez chwilę na innym kierunku i widziałam prace na korytarzach) i z opinii wiem, że uczą tego samego co na normalnych studiach artystycznych, ale z tą różnicą, że dokładają podstawy wszystkich programów po trochu. I może jakiś projekt od czasu do czasu. Na korytarzach wiszą zdjęcia, rysunki i plakaty robione metodami tradycyjnymi, a nigdzie nie widziałam niczego związanego z grafiką komputerową. Więc, imo, jak chcesz iść na ASP, to idź na ASP, a komputerem zajmij się we własnym zakresie. :p
Na projektowanie gier chciałam iść do Łodzi, ale tam jest to w ramach jednej ze specjalizacji, więc liczysz na farta na chętnych kilkanaście osób, albo już magisterskie, więc marnujesz kilka lat, żeby się tam dostać. Nie poszłam, a i tak mam dobrą pracę w branży i założę się, że nauczyłam się przez rok więcej niż uzyskałabym po studiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem studia na ASP mogą Ci się przydać, skoro chcesz się rozwijać artystycznie i tak dalej. Skoro znasz narzędzia, to pracę i tak sobie ogarniesz, ale studia to nie tylko narzędzie do zdobycia pracy, to poznawanie ludzi, rozwijanie horyzontów, na ASP spotkasz wiele ciekawych osób i te znajomości po latach mogą zaprocentować jakimiś ciekawymi projektami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.