Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Wysyłanie klientowi pliku źródłowego (Ai) z logo

jack0wsky

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś czytałem artykuły dotyczące przenoszenia praw autorskich itd i w jednym pamiętam, że była wzmianka właśnie o takich kwestiach.
Dzisiaj jeszcze lub jutro poszperam to Ci podeślę ten artykuł. Ale ogólnie wydaję mi się, że jest to kwestia indywidualna, ustalana przed rozpoczęciem współpracy.
Jeżeli zleceniodawca wyskoczył Ci tak nagle z tematem w którym prosi o pliki źródłowe to a) podnosisz cenę i dołączasz pliki źródłowe b) nie zgadzasz się poprostu, zwłaszcza
jeżeli nie ma pomiędzy Wami żadnej umowy.

@Norbert kasę za projekt już dostałem i teraz napisał klient, że chce Ai. Umowy nie ma.

Ech. Doczytalam dopiero.

Takie sytuacje uczą - ZAWSZE UMOWA. I wszytsko w niej wypisane.

Takie i podobne sytuacje oduczyły mnie szukania szybkiego zarobku. Zazwyczaj kończy się to problemami.

Jeśli masz zapisane, że klient chciał PNG/svg (np. w e-mailu) to nie może od Ciebie żądać pliku źródłowego. Wszystko powinno być zawarte właśnie w umowie między Wami.

Edytowane przez Gość
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.