Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Zlecenia płatne


Marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się długo nad działem zleceń płatnych, bo wiele razy zdarzało się, że graficy zostawali z niczym, marnowali czas na tworzenie pracy lub byli oszukiwani. Takie ryzyko do dziś niesie obecna forma działu zleceń płatnych. Może jest to bardzo odważnych ruch, ale co myślelibyście nad zmianą aktualnej formy działu? 

Proponuję zostawić wzór zlecenia jak jest i dodać do niego tylko jedno dodatkowe pole, a mianowicie zaliczkę. Natomiast zmienić całkowicie proces dalszy zlecenia. Zleceniodawca zamiast dostawać x prac, wybierałby jednego grafika, który wcześniej napisałby swoją ofertę z załączonym portfolio. Tym samym zaoszczędzimy ryzyka i czas dla grafików. 

Co z zabezpieczeniem zleceniodawcy? Tutaj proponowałbym by dostęp do działu zleceń, a raczej do wysyłania ofert mieli zweryfikowani graficy, czyli tacy po których nie trzeba poprawiać (z naciskiem na pliki do druku) i tacy, którzy podchodzą oraz wykonują swoją pracę należycie. Tutaj można zrobić również opinie o grafikach, by móc mieć podstawę do nadania/zdjęcia rangi zweryfikowany. 

Co myślicie o obecnej formie zleceń płatnych? Co myślicie o mojej propozycji? Piszcie, a może wymyślimy coś lepszego niż jest teraz! 

 

Edytowane przez Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mysle ze to jest dobrowolny wybor grafika czy lubi murzynowac bez zaliczki czy tez rowniez pobrac zaliczke. Ogolnie uwazam ze tylko osiol nie bierze, ale to tylko moja opinia. :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+

Wiadomo, że coś z tym trzeba zrobić, ale cokolwiek się zrobi to ktoś na tym straci. Nie widziałem jeszcze nigdzie idealnego mechanizmu takich zleceń. Twój pomysł @Marek wydaje się słuszny, ale jak się przyjrzeć to na 99% jestem pewny, że skończy się to na tym, że kilku/kilkunastu grafików z forum będzie zatrudnianych ciągle, a reszta raczkujących osób zostanie dosłownie z niczym.
Wiemy, że spora ilość prac tutaj to za przeproszeniem gó**o ale czasami zdarza się, że nawet ta początkująca osoba wpadnie na coś czego oczekiwał klient i zlecenie dojdzie do skutku. To wręcz w 100% wolny rynek ?

Był kiedyś pomysł na drugi dział ze zleceniami+, ale również nie był doskonały.

Teraz do głowy przyszła mi myśl, że w dziale ze zleceniami można by skorzystać z czegoś na zasadzie rankingu. Tworzymy listę grafików którzy wykonują zlecenia i za każde wykonane zlecenie wpada jakiś plusik lub coś na tej zasadzie. Wtedy zleceniodawcy mieli by obowiązek na koniec zlecenia taki plusik dać. Tworzy nam się wtedy naturalnie ranking grafików wykonujący swoje zlecenia dobrze.
I teraz.
Pojawia się zleceniodawca, wchodzi w dział i widzi ten ranking. Można do każdego grafika dodać opis co może wykonać i zleceniodawca wtedy klika sobie na wybranego grafika, otwiera się dodatkowe okno z portfolio i przyciskiem do zatrudnienia który przekierowywał by do prywatnej wiadomości.

To tak na szybko, da się jeszcze to odpowiednio przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, Adipe napisał:

Pojawia się zleceniodawca, wchodzi w dział i widzi ten ranking. Można do każdego grafika dodać opis co może wykonać i zleceniodawca wtedy klika sobie na wybranego grafika, otwiera się dodatkowe okno z portfolio i przyciskiem do zatrudnienia który przekierowywał by do prywatnej wiadomości.

 

Cytat

Zlecenia płatne i darmowe

§7. Zakazuje się wykonywania zleceń poza tematem, mailowo czy poprzez PW, itp. Zleceniobiorca musi dodać swój projekt do tematu w celu weryfikacji dla dobra zleceniodawcy.  

Wtedy jedno wyklucza drugie. Pomysłów co do zleceń może być mnóstwo, a i tak każdy nie zadowoli każdego. Jak już kiedyś mówiliśmy, forum jest w pewnym rodzaju miejscem na wystawienie ogłoszenia (tematu) ze zleceniem i nie możemy brać odpowiedzialności za ewentualne "niepowodzenia" (jedynie możemy takie osoby wyrzucić z forum, aby w przyszłości sytuacja się nie powtórzyła).

Można wrócić do pomysłu działu Zlecenia+, w którym panowała by "selekcja" na zaufanych zleceniodawców i sprawdzonych grafików, ale wszystko trzeba poważnie przemyśleć i zastanowić się nad plusami i minusami oraz, czy jest to opłacalne i fair w stosunku do innych.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcinD dlaczego zmiotę? Zlecenia będą bardziej jakościowe i pewniejsze. Zleceniodawcy powinno zależeć na jakościowym i przemyślanym projekcie, takim by nie musiał się martwić o to, że coś trzeba będzie poprawić, a znów grafikowi na wypłacalnym i uczciwym zleceniodawcy. 

@Adipe @Damian pomysł nowego działu ze zleceniami+ jest nawet ciekawy, zleceniodawca miałby wybór co woli wybrać czy coś pewnego czy... Sam system zleceń+ mógłby się opierać lub mieć formę tego, co zaproponowałem, bo liczy się współpraca i kontakt grafika z klientem, a nie konkurs i wybierz co chcesz bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Sam system dostępu można zrobić na rangach typu zaufany zleceniodawca/sprawdzony grafik czy coś w tym stylu. Zleceniodawca będzie mógł otrzymać rangę po jednej lub kilku pozytywnych opiniach grafików, a grafik również podobnie lub z automatu, gdy pracuje w branży i zna się na rzeczy. Mając taki system zleceń nie będziemy odstraszać konkretnych zleceniodawców.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hmm ja też wtrącę się w tą dyskusje ? 

Przeczytałem wszystko co mieliście do powiedzenia w swoich postach i podobają mi się niektóre pomysły a co do "zaliczki" jestem negatywnie do tego nastawiony bo moim zdaniem nie ma to wgl sensu, cały dział ze zleceniami płatnymi straci sens istnienia ? 

Można stworzyć oddzielny dział tak jak pisaliście zlecenia płatne + do którego dostęp mieliby polecani graficy przez zleceniodawców oraz zleceniodawcy polecani przez grafików.

Ale stworzenie całego systemu "polecania" wymaga dużo przemyśleń tak, żeby nikt nie oszukiwał i żeby działało to sprawnie.

 

Natomiast ja pomyślałem nad czymś takim, żeby do działu płatnych zleceń dodać podział na typ zlecenia. ( Zlecenia takie jakie są teraz czyli każdy grafik wysyła swoją propozycje oraz zlecenia z możliwością wysłania tylko swojego portfolio, zleceniodawca wybierałby jednego grafika, a pod koniec zlecenia grafik musiałby potwierdzić pomyślne zakończenie zlecenia.)

Wydaje mi się, że takim sposobem inni graficy nie traciliby swojego cennego czasu.

 

Ale tak jak mówię nie ma dobrego sposobu na zlikwidowanie w całości oszustw przez zleceniodawców ?

Takie jest życie na większych serwisach też dochodzi do takich rzeczy, zawsze znajdzie się osoba która będzie chciała zrobić was w balona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+

Ja też dodam coś od siebie. Gdybyśmy mieli pobierać zaliczki grafinity musiałoby być zarejestrowane jako działalność a jest z tym trochę roboty. Po drugie tak jak wspomniał @Rafał, @Adipe oraz @Damian to są tego plusy i minusy i ten dział mógłby umrzeć bo jest wiele innych serwisów, które działają na takiej samej zasadzie jak nasz dział ze zleceniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał można zrobić właśnie albo osobny dział, albo osobną kategorię. Na razie można sprawdzić jak to będzie działać, a później wprowadzić poprawki lub zdjąć. 

@Jakub pobieranie zaliczki przez nas i potem przelewanie jej grafikowi nie miałoby sensu i generowało dodatkowe koszta dla nas ponieważ dochodziłyby umowy. Dodatkowy dział lub kategoria, która ma wyznaczone zasady i sprawdzonych ludzi nie będzie super aktywna, jak normalny dział ze zleceniami i to logiczne, ale nie musi być na wymarciu. Na początku zapewne będzie to kwestia przyzwyczajenia klientów, ale myślę, że spora część klientów woli sprawdzonych grafików, a graficy sprawdzonych klientów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dopiszę, bo wczorajsze zakończenie zlecenia logo dla marki odzieżowej przegięło już wszelkie granice. Ponad 20 propozycji, miał wybrać a....

Mam dwie propozycje.

 

1. Zleceniodawca+ 

Zleceniodawca mógłby kupić sobie rangę (tak jak Grafinity+). Koszt np. 10 zł. Dodać najzwyczajniej w świecie do tego opis zaznaczający, że wiele osób porzuca zlecenia i chcąc uzyskać lepszą jakość prac i większą ich ilość może zakupić rangę, która da znak grafikowi, że jest zleceniodawcą godnym współpracy (wpis ten można dodać też np. do wzoru zlecenia, żeby każdy wiedział o tej możliwości). Nie wpływałoby to jednocześnie na pozostałe zlecenia - można je założyć i bez Zleceniodawcy+. Myślę, że jakby ktoś na poważnie chciał założyć zlecenie, to przejrzałby wcześniejsze zlecenia na forum i kwota 10 zł z tej jaką chce przeznaczyć na wybraną pracę byłaby dla niego okej. Chociaż pewnie większość dojdzie do wniosku "po co mam płacić jak nie muszę", to i tak warto może to przetestować i znajdą się i tacy, którzy postawią na lepszą jakość i pewną pracę dla nas.

 

Ewentualnie w ten sposób zrobić dział, o którym mowa wyżej. Dział zlecenia+ dla zleceniodawców, którzy kupią sobie taką rangę, z zaznaczeniem, że znacząco wpłynie to na zainteresowanie grafików i pozwoli uzyskać więcej dobrych jakościowo prac (na pewno ktoś wolałby posiedzieć nad pewnym zleceniem, niż nad takim, które będzie porzucone).

 

2. Zleceniodawca+

Zleceniodawca mógłby kupić rangę (tak jak Grafinity+), która pozwalałaby mu "odblokować" ilość prac w temacie. Standardowo można wprowadzić ograniczenie do 10 prac w temacie (tak, żeby każdy zainteresowany mógł coś od siebie pokazać), a jeśli zleceniodawca chciałby więcej projektów i poprawek (i nie miałby w interesie marnowania czasu grafików) to płaciłby powiedzmy te 2 zł za odblokowanie większej ilości odpowiedzi do zlecenia (bo potem połowa grafików wprowadza poprawki na wskazówki zleceniodawcy, a ten i tak na koniec mówi, żeby pocałować go w d. bo weźmie kogoś z PW)

 

Chociaż moim zdaniem najlepszym wyjściem jest właśnie dział Zlecenia+ dla rangi Zleceniodawca+, którą można by było kupić w sklepie. Jasno powiedzieć dlaczego jest taka możliwość i jakie daje korzyści (+ dodać jakieś bajery).

A, no i zapomniałem dodać, że może jeszcze jakiś mechanizm sprawdzania PW jest możliwy. Bo zauważyłem, że i jacyś użytkownicy i zleceniodawcy mają w głębokim poważaniu to co jest zapisane w regulaminie ?

Edytowane przez Saybra
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Saybra napisał:

A, no i zapomniałem dodać, że może jeszcze jakiś mechanizm sprawdzania PW jest możliwy. Bo zauważyłem, że i jacyś użytkownicy i zleceniodawcy mają w głębokim poważaniu to co jest zapisane w regulaminie ?

Administratorzy mogą sprawdzać PW użytkowników i robimy to tylko w ostateczności, kiedy to mamy wątpliwości co do wiarygodności i uczciwości.

Co do wątku - wspólnymi siłami wpadliśmy na jedyny i sensowny pomysł, jak ten problem rozwiązać (mamy taką nadzieję). Wdrożymy go jak szybko się tylko da! Dziękujemy za wszystkie pomysły z tego tematu. Wiele z nich nam pomogło :grafinity:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.